Na základe dohody, sprostredkovanej vodcami kmeňa Warfalla žijúceho v západní časti Líbye, sa vytvorí “bezpečnostný koordinačný výbor”, ktorý bude dohliadať na prímerie, stiahnutie bojovníkov a opätovné otvorenie a zabezpečenie zablokovaných ciest. Dva ďalšie výbory budú dohliadať na výmenu zajatcov a návrat osôb, ktoré ušli pred bojmi.
V bojoch medzi tzv. tripoliskými ochrannými silami a 7. brigádou z mesta Tarhúna ležiaceho juhovýchodne od Tripolisu zahynulo podľa líbyjského ministerstva zdravotníctva od stredy najmenej 16 ľudí a 65 utrpelo zranenia.
Šéf Podpornej misie OSN v Líbyi (UNSMIL) Ghassan Salamé vyzval znepriatelené strany, aby dohodu o prímerí dodržiavali. Podobná situácia nastala aj vlani v septembri, keď si boje rôznych milícií v Tripolise a okolí vyžiadali najmenej 117 mŕtvych a stovky zranených.
Líbya sa zmieta v chaose od roku 2011, keď v povstaní prišiel o život dlhoročný diktátor Muammar Kaddáfí. Medzinárodne uznávaná vláda je slabá a nemá pod kontrolou rozsiahle časti krajiny. Jej autoritu spochybňuje poľný maršal Chalífa Haftar, ktorý ovláda východ krajiny. V dôsledku chaosu sa z tejto severoafrickej krajiny stal zároveň hlavný tranzitný bod pre migrantov snažiacich sa dostať do Európy.