Nešťastné zabitie Georgea Floyda zneužili čierni rasisti (a tiež časť bielej populácie neomarxistického a liberálneho naladenia) na vyvolávanie nenávisti voči ľuďom bielej farby pleti.
Potvrdzujú to už aj rozumní černosi ako napríklad syn slávneho boxeristu Muhammada Aliho, ktorý hnutie “Black Lives Matter” označil za rasistické.
Podľa Mohammada Aliho juniora by sa jeho otec držal hesla, že záleží na všetkých životoch (all lives matter): „Nejde iba o čierne životy, o biele životy, o čínske životy, záleží na životoch všetkých. Boh miluje každého – nikdy nikoho neodmietol. Zabíjanie je zlé, bez ohľadu na to, kto to je,“ povedal Ali. Viac sa dočítate tu.
Vidíme to na každom kroku. Demonštranti podporujúci hnutie “Black Lives Matter” okrem rabovania obchodov taktiež ničia sochy významných belochov, bieli ľudia sa im na klaňajú na uliciach a niektoré noviny vo svojich článkoch píšu slovo černosi s veľkým začiatočným písmenom a belosi s malým. Viac tu.
Niektorí sympatizanti tohto čierneho rasistického hnutia to už hovoria otvorene. Záleží len na životoch černochov, na bielych nie.
Profesorka indického pôvodu pôsobiaca na britskej univerzite v Cambridge, Priyamvada Gopalová na sociálnej sieti Twitter napísala rasistický status: “Na životoch belochov nezáleží.” Ako na bielych. Zrušte belošstvo!”
Twitter jej po nejakej dobe tento rasistický status vymazal. Profesorka indického pôvodu to však napísala znova: “Zopakujem to znovu. Na životoch belochov nezáleží.”
Čo je však na to celom najhoršie, vedenie univerzity v Cambridge namiesto pohoršenia a vyvodenia zodpovednosti sa tejto indickej rasistky zastalo. Tvrdí, že rešektuje právo na názor svojich zamestnancov.
Nuž, bolo by zaujímavé sledovať, či by sa táto škola zachovala rovnako aj v prípade, ak by ich zamestnanec napísal, že “na čiernych životoch nezáleží.” Z iných prípadov vieme, že za podobné výroky sú zamestnanci prepúšťaní zo svojej práce a dokonca trestne stíhaní.
Vedenie univerzity v Cambridge urobilo presný opak a Priyamvadu Gopalovú dokonca povýšilo. Z čiastočného úväzku ju za tento rasistický čin zamestnali na plný úväzok.
Zo sveta prichádzajú aj ďalšie neuveriteľné príbehy namierené proti bielym ľuďom a ich histórii. Niektorí aktivisti v USA napríklad žiadajú zrušenie americkej hymny, pretože ju vraj zložil biely otrokár a sú v nej vraj rasistické narážky. Namiesto súčasnej americkej hymny navrhujú ako novú americkú hymnu zaviesť pieseň od Johna Lennona s názvom Imagine.
Rasitické naladenie voči belochom sa objavilo aj v americkom štáte Oregon v okrese Lincoln, kde miestne úrady v dôsledku koronakrízy nariadili povinnosť nosenia rúšok len pre belochov. Pre ostatných farebných ľudí bolo nosenie rúšok na dobrovoľnej báze. Vedenie okresu argumentovalo tým, že farební ľudia by sa mohli cítiť diskriminovaní. Po ostrej kritike však nakoniec tento zákon nenadobudol platnosť.
To je len niekoľko prípadov, čo sa dnes deje v západnom svete. Jedná sa o absolútny úpadok západnej civilizácie. Dovolíme, aby sa niečo podobné v budúcnosti odohrávalo aj na Slovensku ?
Samuel Gdovin