Washington 27. októbra 2016 (HSP/Foto:Print Screen Youtube)
Alexander Rodgers uverejnil na serveri politikus článok, v ktorom sa venuje špeciálne situácii súvisiacej s americkými prezidentskými voľbami. Rodgers upozorňuje na skutočnosť, že Donald Trump a jeho prívrženci už otvorene hovoria o tom, že sa im chystajú ukradnúť hlasy a prívrženci Clintonovej sa s pomocou štátnych orgánov chystajú na netransparentné a nedemokratické postupy pri voľbách
Ide o veľmi okrídlené a obľúbené frázy, ktorú s obľubou používali americkí politici ako “predohru” pred začatím farebnej revolúcie a majdanu. Zdá sa, že Donald Trump a členovia jeho štábu neprijmú výsledky volieb, v prípade ak sa voľby neskončia Trumpovým víťazstvom. Už dopredu Donald Trump naznačuje, že pravdepodobne príde vo voľbách k problémom a podvodom, pričom vlastne ukazuje, že aj on a aj členovia jeho týmu čítali knihu Gene Sharpa “Od diktatúry k demokracii” a aj iné jeho diela, v ktorých sa venuje farebným revolúciam a spôsobu získavania moci. Záujemcovia o plné znenie článku si ho môžu prečítať tu.
Takže to podľa Alexandra Rodgersa vyzerá tak, že Donald Trump urobil prvé kroky v majdanizácii USA, ďalšie akcie – masové protesty, nenásilný odpor, strety s Clintonovej prívržencami môžu pokojne nasledovať. Nie je vylúčené, že sa objavia aj “sakrálne obete” – americkí policajti s tým nebudú mať evidentne žiaden problém. Každý deň americkí policajti niekoho zastrelia a výber je naozaj široký. Mŕtvoly z dielne “made in us police” sú naozaj širokospektrálne: belosi, černosi, žltí, homosexuáli, heterosexuáli, muži, ženy, mladí, starí – všetko v duchu politickej korektnosti, pretože nikto sa nesmie sťažovať, že ho americká polícia prehliada či zanedbáva na základe akejkoľvek príslušnosti k ľubovolnej menšine.
Na majdanizáciu krajiny sú potrebné najmä finančné zdroje a mediálne zdroje. A tých má Donald Trump dostatok. Jeho prívržencov je určite viac, ako prívržencov Clintonovej – dôkazom toho sú mítingy, na Trumpove mítingy chodili tisíce ľudí, na mítingy Clintonovej maximálne stovky.
Čo je však najdôležitejšie, v USA sa podarilo dosiahnuť rozkol v rámci celej spoločnosti. Rozkol v americkej spoločnosti je badateľný na rasovom, ekonomickom, či geografickom základe, pričom evidentne existuje časť politických elít, ktorá je pripravená postaviť sa do čela prípadnej revolty. Je to situácia, ktorá naozaj môže prerásť do majdanu, farebnej revolúcie, či občianskej vojny.
Momentálne je americká spoločnosť pred voľbami polarizovaná podstatne viac, ako pred voľbami v roku 2012, kedy sa rozhodovalo či sa prezidentom USA stane Barack Obama alebo republikánsky kandidát Mitt Romney.
Uvidíme, ako sa situácia vyvinie.
Tu si môžete pozrieť video k článku: