Bratislava 19. februára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák a Facebook)
Súčasná situácia súvisiaca s Covidom je už priam absurdná. Máme prijaté opatrenia, ktorých dodržiavanie sa nekontroluje a nevynucuje. Máme schválený účinný liek, ktorý ale nie je k dispozícii a jedinou „liečbou“ je celoplošné testovanie, ktoré podľa odborníkov prispieva k šíreniu vírusu. Atómova zbraň Igora Matoviča podľa Erika Tomáša zabíja ľudí. Advokát Ján Čarnogurský vyzýva pozostalých, aby začali podávať trestné oznámenia
Podľa nezaradeného poslanca Erika Tomáša (Hlas-SD) opozícia už dávno varovala Igora Matoviča, že jeho „atómová zbraň“ v podobe celoplošného testovania bude nie len nefunkčná, ale priam nebezpečná. Ich predpoklad sa žiaľ potvrdil.
„Na Slovensku máme v súčasnosti najvyšší počet hospitalizovaných od začiatku pandémie a ľudia zomierajú najrýchlejším tempom na svete,“ pripomína poslanec.
Za týmto tvrdením stoja podľa Tomáša aj odborníci. Tí už potvrdili, že k šíreniu vírusu dochádza najmä na odberných miestach. Nepriamo to potvrdil aj hlavný hygienik Ján Mikas a minister zdravotníctva Marek Krajčí.
„Na mieste je potom tvrdá, ale opodstatnená otázka. Zabíja táto Matovičova atómová zbraň ľudí? Lebo ak vzniká zhoda, že plošné testovanie je životu nebezpečné, prečo v ňom vláda stále pokračuje… Mimochodom ako jediná vláda na svete! To ešte koľko ľudí sa musí nakaziť, či zomrieť?“ pýta sa oprávnene Erik Tomáš.
Ján Čarnogurský vyzýva pozostalých na podávanie trestných oznámení
Aj podľa advokáta Jána Čarnogurského mladšieho je u nás všetko postavené na hlavu. „Doteraz rozhodoval o našich životoch a právach pán hlavý hygienik Mikas, ktorého vyhlášky stoja nad zákonom. Odteraz bude za naše životy zodpovedať pani ministerka pre informatizáciu. Možno niekedy v budúcnosti bude o životoch rozhodovať aj minister zdravotníctva.“
Podľa jeho slov by asi bolo ale najlepšie, keby sme si za vlastné životy zodpovedali sami. Akúkoľvek aktivitu totiž vyvinie táto vláda, je to zaručený krok vedľa. Liek Ivermectin síce schválili, ale je ho taký nedostatok, že v lekárni ho nezoženiete. Lekár vás odmietne liečiť, až kým na tom nie ste tak zle, že vás musí odviesť záchranka. V nemocnici ale nie je dostatok lôžok, ani personálu. Vyzýva preto ľudí, aby sa proti tomuto prístupu kompetentných postavili.
Ľuďom radí, aby v prípade ochorenia blízkeho človeka písomne požiadali lekárov o liečbu účinnými liekmi, ktoré sa používajú aj v zahraničí. Napríklad Ivermectinom. V prípade, že pacient nákazu neprežije, vyzýva pozostalých na podávanie trestných oznámení na generálnu prokuratúru.
Ponúka dva paragrafy, podľa ktorých je možné trestné oznámenie podať:
„§ 158 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví tým, že poruší dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jeho zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie alebo uloženú mu podľa zákona, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
§ 149 Trestného zákona: Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“
Podľa advokáta, ak existuje schválený účinný liek, pacient ním musí byť liečený. V prípade, že kompetentní dodávku lieku nezabezpečili alebo ho nepoužili včas, vzniká podozrenie zo spáchania trestného činu, hoci aj z nedbanlivosti.
„Ak sa preukáže, že liek Ivermectin, alebo hociktorý iný liek dokáže kovid liečiť a nebol pacientovi podaný napriek výslovnej žiadosti, trestnoprávne následky pre zodpovedných sú neodvratné,“ dodal na záver Ján Čarnogurský mladší.
.