Bratislava 28. decembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
Kým bežný človek by najpravdepodobnejšie šiel do väzenia za šírenie nákazlivej choroby, poslanci dostali od vládnej bábky – Mikasa výnimku a môžu ísť do parlamentu aj keď sú nakazení koronavírusom
A to všetko len preto, aby vláda schválila zákon, ktorým sa môže núdzový stav predlžovať prakticky donekonečna. Výnimka pre poslancov nie je len výsmechom bežným ľuďom do očí, ale aj dôkazom toho, že korona je zámienkou na obmedzovanie práv a slobôd ľudí a na ľahšie dohadzovanie zákaziek.
Bežný človek by šiel do väzenia za šírenie nákazlivej choroby
Vládny papalášizmus sa v žiadnom prípade neskončil len koaličnou návštevou predsedu parlamentu Borisa Kollára v čase zákazu návštev, ani návštevami “žien v rokoch”. Vládny papalášizmus pokračuje.
Vládna mašinéria opäť dáva pocítiť bežných občanom, že sú menejcenní. Ak je bežný človek covid pozitívny, musí ísť okamžite do karantény. Keď karanténu poruší, hrozí mu trest odňatia slobody.
Polícia napríklad začala trestné stíhanie pre trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby voči mužovi, ktorý po celoplošnom testovaní, keď mu vyšiel pozitívny antigénový test, nešiel rovno do karantény, ale na ďalší test, pretože neveril výsledku.
Za šírenie nákazlivej choroby v čase núdzového stavu sa trest môže vyšplhať až na 10 rokov za mrežami. Pre poslancov v parlamente to však tak úplne už neplatí.
Poslanci majú výnimku. Môžu ísť do práce, aj keď sú covid – pozitívni
Hlavný hygienik Ján Mikas totiž včera vydal vyhlášku, ktorou dáva výnimku poslancom Národnej rady Slovenskej republiky a aby sa nepovedalo, pridal tam aj niektoré ďalšie profesie ako zdravotníci, pracovníci v energetike atď.
Tí môžu ísť do práce, aj keď sú covid-pozitívni a nemajú príznaky, alebo keď sa stretli s infikovanou osobou. Každý súdny človek však vidí kvôli čomu bola táto vyhláška narýchlo prijatá.
Dnes sa totiž končí núdzový stav a predseda parlamentu narýchlo zvolal mimoriadnu schôdzu, kde sa má schváliť Ústavný zákon (valec vládnych poslancov to nakoniec skutočne schválil, pozn.red.) , ktorý by umožnil vláde predlžovať núdzový stav prakticky do nekonečna. Keďže však mnohí vládni poslanci boli v karanténe, bolo pravdepodobné, že nebude dostatok poslancov na schválenie tohto protidemokratického zákona.
Mikas by mal odstúpiť
A práve preto bolo potrebné udeliť poslancom výnimku, na čo im dobre poslúžil hlavný hygienik Ján Mikas. Dnes už niet pochýb o tom, že Mikas sa nespráva ako hygienik, ale skôr ako bábka v rukách vládnej koalície. Mikas tak nemá na svojej pozícii po dnešku čo hľadať.
Takýto krok Mikasa ukazuje aj na ďalšiu skutočnosť, ktorá možno mnohým koronaalarmistom otvorí oči. Ak by sa totiž skutočne jednalo o tak nebezpečnú chorobu, ako to prezentujú mnohé médiá a politici, nikto by nemohol dostať v tomto ohľade žiadnu výnimku. A už tobôž nie výnimku chodiť do práce, kde môžu nakaziť množstvo ľudí.
Samozrejme, Covid-19 existuje a nikto príčetný nespochybňuje ani to, že táto choroba je o dosť nebezpečnejšia než chrípka, no všetko treba robiť s istou mierou. Aj opatrenia proti Covidu. Nie je možné , aby pre 0,23 percentnú úmrtnosť (štatistika bola zverejnená aj na stránke WHO, pozn.red.) na Covid bola zničená ekonomika štátu a boli obmedzované základné práva ľudí.
Nejde o zdravie, ale o kšefty a obmedzovanie práv ľudí
Ukazuje sa teda, že tu nejde ani tak o zdravie ľudí (inak by nikto nemohol dostať výnimky), ale o predĺženie núdzového stavu, za každú cenu. Pre vládnych predstaviteľov z toho totiž vyplývajú mnohé výhody.
V čase núdzového stavu totiž môžu obmedzovať základné ľudské práva, napríklad právo na verejné zhromaždenie, či protest. V čase, keď je verejná mienka výrazne v neprospech vládnej koalície, je to pre nich užitočný zákaz. Odradí to totiž množstvo ľudí od účasti na protestoch.
Najväčšou výhodou núdzového stavu je však to, že môžu dávať zákazky bez štandardnej verejnej súťaže, aká by prebiehala, ak by núdzový stav nebol vyhlásený. Oveľa ľahšie tak môžu dohodiť kšeft firme sebe blízkej.
Samuel Gdovin