Šešelj komentoval skutočnosť, že USA a Chorvátsko rokujú o dodávke amerických obrnených bojových vozidiel Chorvátsku, čo podľa niektorých odborníkov v Srbsku znamená, že Spojené štáty pripravujú Chorvátov na vojnu. Podľa Šešelja to, čo USA Chorvátom posielajú, nepredstavuje pre Srbsko významnú hrozbu.
„Ide predovšetkým o transportéry, ktoré prepravujú najviac osem vojakov. Majú povinnosť vytvoriť najprv jednu brigádu a v perspektíve tri brigády. Chorváti si nárokujú na územia v blízkosti Dunaja, pričom sa odvolávajú na niektoré staré katastrálne mapy. Srbsko sa medzičasom dostatočne vyzbrojilo, najmä v letectve, (Chorváti – pozn. HS) si nemôžu robiť plány na inváziu, najmä nie na ľavý breh Dunaja, v Báčke,“ povedal Šešelj. Dodal, že srbská armáda nie je početná, ale má dobre vycvičené a pripravené jednotky.
„Nemáme skutočného protivníka na žiadnej strane a ani jedna naša hranica nemôže byť ohrozená niektorým z našich susedov. Naši dôstojníci by mali pozorne sledovať a zvažovať, ako primerane reagovať, ak by skutočne došlo k agresii,“ povedal Šešelj. Zdôraznil, že Srbsko by v prvom rade malo zintenzívniť vzťahy s Ruskom a urýchlene poskytnúť diplomatický štatút členom ruskej humanitárnej misie v meste Niš: „Iba takto by boli plne v bezpečí. Musíme dospieť k situácii, aby Rusko bránilo Srbsko rovnakým spôsobom, ako by sa bránilo, keby bolo napadnuté!“ – povedal Šešelj.
Vojislav Šešelj tiež vyhlásil, že jediné nebezpečenstvo, ktoré môže Srbsku hroziť, je od NATO, a v tejto prípadnej situácii môže byť pre Srbsko veľmi užitočný pakt s Ruskom.
Vladimír Mohorita