Včera ruský prezident Vladimír Putin predniesol svoj prejav pred ruským Federálnym zhromaždením. Venoval sa najmä rozvoju Ruska, no nemohol obísť ani vyostrenie situácie na medzinárodnom scéne, ktoré usilovne režírujú Američania.
“Rusko bolo, je a bude suverénnym štátom. Je to axióma. Rusko buď bude suverénnym, alebo nebude existovať. Musíme to pochopiť a akceptovať. Rusko nemôže byť štátom bez suverenity, niektoré krajiny môžu byť nesuverénnymi, ale Rusko nie” uviedol doslovne ruský prezident. Vladimír Putin takisto vyjadril nádej, že sa obnovia normálne politické a ekonomické vzťahy medzi Ruskom a Európskou úniou.
Američania jednostranne odstúpili od dohody o raketách stredného a krátkeho doletu z roku 1987. Od roku 1987 sa toho uskutočnilo veľa, Rusko a USA dohodu dodržiavali, no rakety začali vyvíjať aj iné krajiny (Izrael, Pakistan, India, Čína…), ktoré žiadna dohoda nezväzovala. Preto sa dá chápať americká iniciatíva – odstúpiť od dohody, Američania však svoj odchod determinujú aj vlastnými nepriateľskými aktivitami voči Rusku a tvrdia, že od dohody odstupujú preto, lebo Rusi dohodu porušili. To je ďalšie klamstvo z dielne amerických elít, rovnaké ako klamstvá o Skripaľovcoch, Asadových chemických zbraniach a pod. Ako je americkým zvykom, mobilizujú svojich satelitov, pretože Američania vždy obľubovali v prvom rade nasadzovať svojich spojencov, aby zlizli rany namiesto nich.
Američania sú rozhodnutí na území Európy rozmiestniť svoje rakety, ktoré doletia do Moskvy za 10 – 12 minút. Sú presvedčení, že Európa zhltne časť ruského jadrového potenciálu, čo umožní Američanom prípadný jadrový konflikt prežiť v relatívne dobrej kondícii. Americké rakety v Európe predstavujú pre Rusko hrozbu, takže všetky krajiny, ktoré rozmiestnia na svojom území americké rakety krátkeho a stredného doletu sa automaticky stávajú terčom ruských rakiet. Najväčšia a najničivejšia časť ruského potenciálu však ostáva stále namierená na USA. Všetky riadiace centrá, bunkre, do ktorých sa mienia ukryť americké elity sú cieľmi ničivých ruských rakiet.
Rusko má k dispozícii nové moderné druhy zbraní, ktoré Američania nemajú rozpracované a aby podobné zbrane zaviedli, budú potrebovať minimálne 5 – 10 rokov. Ide o modernizované medzikontinentálne rakety Sarmat, laserové systémy Peresvet, nadzvukové rakety Kindžal, rakety Burevestnik, Cirkon, modernizované Kalibre, systém Avangard či podmorský dron Poseidon. Všetko zbrane, o ktorých už ruský prezident Vladimír Putin hovoril v marci 2018 a ktorých existenciu Američania označili za ruskú propagandu. Ak je to však propaganda, prečo teda Američania ohľadne týchto zbraní tak hysterizujú a spolu s nimi hysterizujú aj predstavitelia NATO?
Ruským cieľom nie je konfrontácia s USA, to ako sa však vzťahy medzi Ruskom a USA budú rozvíjať, závisí v rozhodnej miere od USA. USA neustále tlačia voči Rusku, pretože sa nedokážu zmierniť s tým, že éra jednopolárneho sveta sa skončila a nastalo obdobie multipolárneho sveta, kde sú hlavnými veľmocami Rusko, Čína a USA. Niektorí Američania stále trpia predstavami, že majú značnú technologickú prevahu.
Ruský prezident Vladimír Putin pred ruským federálnym zhromaždením uviedol, že západní partneri neregistrujú presne akým rýchlym tempom sa dnešný svet mení a kam smeruje. Pokračujú vo svojej deštruktívnej a zjavne chybnej politike, čo je sotva v záujme USA, tento problém však Rusko nemôže za USA riešiť. Rusko sa stretáva s mnohými talentovanými a vplyvnými ľuďmi z radov amerických elít. Medzi týmito americkými elitami je však množstvo jedincov, presvedčených o americkej výnimočnosti a prevahe nad okolitým svetom”.
“Samozrejme Američania majú právo na takéto predstavy. Nech si ale premerajú vzdialenosť, zarátajú rýchlosť našich perspektívnych nových zbraňových systémov. Žiadame ich len o jedno, nech si všetko najprv dôkladne zrátajú a až potom prijmú riešenia, ktoré môžu znamenať seriózne hrozby pre našu krajinu a privedú samozrejme k odvetným krokom Ruska, bezpečnosť ktorého bude vždy bezpodmienečne zabezpečená” uviedol doslovne ruský líder Vladimír Putin.
Ruský senátor Alexej Puškov na svojej stránke na Twitteri uviedol že všetci tí, ktorí požadujú potrestať Rusko a prinútiť ho zaplatiť sa zahrávajú s ohňom. Rusko jednoducho nebude v roli sakrálnej obete a na prípadnú agresivitu tvrdo odpovie.
Podľa ruského bezpečnostného odborníka a politika Franca Klinceviča, ruské rakety za 15 minút dokážu zasiahnuť určené ciele. Nebude to vyzerať tak, že vyletia americké rakety, ktoré dopadnú a až potom vyletia ruské rakety. Súčasne s tým, ako vyletia americké rakety, vyletia aj ruské rakety. Takže do 15 minút na oboch stranách rakety zničia všetky určené ciele, čo znamená že za 15 minút od stlačenia “amerického červeného gombíka”, ruské rakety prinesú doslovne vrelý pozdrav priamo do bunkrov amerických elít.
Ruský vojenský expert Ivan Konovalov neveriacky krúti hlavou nad predstavami Američanov. Podľa jeho slov vo Washingtone si snáď myslia, že Rusi sú takí naivní, že budú akceptovať americké predstavy. To znamená, Američania vystúpia z Dohody o raketách krátkeho a stredného doletu a následne dodajú rakety NATO, takže v prípade vojny, kedy vyletia rakety voči Rusku napríklad z územia Rumunska a Poľska (V Rumunsku a Poľsku sa nachádzajú základne na ktorých môžu byť americké rakety rozmiestnené a rumunské a politické elity nadšene prijímajú americké príkazy), bude Rusko reagovať voči NATO, pretože rakety na Rusko predsa vyleteli z územia štátov NATO a centrála NATO je v Bruseli. Ale aj najhlúpejší rusofóbi na Ukrajine vedia, že hlavní šéfovia NATO sedia predsa vo Washingtone. Takže v prípade jadrového konfliktu postupnosť bude nasledovná, najprv v čo najširšej miere nosiče tepla a svetla pre USA a čo zostane, pre Európu, tá bude mať takisto viac než dokáže stráviť. Rusko ako obeť agresie pôjde rovno do raja a útočníci proste zdochnú.
Otázne je nakoľko dokážu americkí a európski politici chápať odvetné možnosti Ruska. Európu riadia politické elity, ktoré Američania ovládajú. Väčšinu európskych elít zaujímajú v prvom rade pozitíva, ktoré získavajú z toho, že slúžia Američanom. Vlastné obyvateľstvo je na poslednom mieste. Napríklad dánskym politikom je ľahostajné, že v Afganistane umreli dánski vojaci kvôli americkým záujmom, problémom by pre nich bolo, keby sa ľudia v Dánsku začali búriť a ohrozili by ich politickú existenciu. Ak sa tak nestane, budú dánske elity aj naďalej slúžiť Američanom, získavať výhody a na vlastné obyvateľstvo pozerať z vrchu. Raz za štyri roky uskutočnia politické tančeky, aby sa ich možnosť ostať pri koryte automaticky predĺžila a aby tým pádom mohli aj ďalej slúžiť Američanom. A to je všetko. Ak však vypukne svetový konflikt, neukryjú sa, zahynú spoločne s tými, ktorými pohŕdali a ktorých ako politici riadili.
Rusko sa nebude zúčastňovať pretekov v zbrojení. Podľa Konovalova to nie je potrebné. Rusko má dostatok možností k tomu, aby neostalo v roli sakrálnej obete a Američania tiež nie sú takí hlúpi, aby to nechápali. Momentálne len Američania zisťujú ako ďaleko môžu v tlaku na Rusko zájsť a snažia sa rozložiť Rusko podobným spôsobom, ako rozložili ZSSR, čo sa im nedarí. Navyše sa v USA rozhorel zápas medzi Trumpom a protitrumpovským táborom, ktorý USA politicky značne oslabuje a ekonomické problémy USA, ktoré sú všeobecne známe, takisto neumožňujú Američanom reagovať tak, ako by si predstavovali.