Paríž 3. decembra 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hussein Malla)
EY stručne predstavila kľúčové postavy a trendy, ktoré sa dostávajú po celom svete do popredia
Vo francúzskej metropole sa dnes konala tlačová konferencia pri príležitosti publikovania novej štúdie siete Ernst & Young (EY) s názvom “Kultúrne časy: Prvá globálna mapa kultúrneho a kreatívneho priemyslu”.
Štúdiu, ktorá ako prvá vyčísľuje celosvetový ekonomický, ako aj sociálny prínos tohto významného sektora, prezentovala Medzinárodná konfederácia spoločností autorov a skladateľov (CISAC) v súčinnosti s Organizáciou OSN pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) a ďalšími masmediálnymi a kultúrnymi platformami.
EY stručne predstavila kľúčové postavy a trendy, ktoré sa dostávajú po celom svete do popredia. Účastníci konferencie boli následne pozvaní do živej diskusie s renomovanými tvorcami a odborníkmi v kreatívnom priemysle.
CISAC združuje 230 spolkov autorov a skladateľov v 120 krajinách. Zastupuje štyri milióny tvorcov zo všetkých zemepisných oblastí a umeleckých žánrov – od hudby, audiovizuálneho umenia, divadla, literatúry až po výtvarné umenie.
Cieľom siete je ochrana autorských práv a podpora záujmov tvorcov po celom svete vrátane zabezpečenia finančnej odmeny za používanie ich umeleckých diel. Prezidentom CISAC je francúzsky skladateľ elektronickej hudby Jean-Michel Jarre. Generálnou riaditeľkou UNESCO je bulharská politička Irina Bokovová.