Podľa autora článku reaganomika bola programom rozpadu a finančnej okupácie socialistického tábora podľa pravidiel Washingtonu. Tento program vznikol po skončení predchádzajúceho projektu finančnej okupácie západnej Európy, teda Marshallovho plánu.
Krutakov zdôrazňuje, že dnes sú všetky účinky reaganomiky vyčerpané. Globálny finančný trh opäť získal národnú orientáciu, tentokrát však nejde o ZSSR, ale o Rusko, Irán a Čínu.
Pokiaľ túto prekážku teraz neprelomí, zajtra dôjde ku kríze vo vnútri USA. Kapitál nutne potrebuje priemyslové aktíva.
Americká ekonomika, ktorá sa skladá z 80 % zo služieb a spotreby, nemôže v dôsledku vysokých výrobných nákladov vytvárať úspory. Systém amerického federálneho rezervného systému je ošetrený kapitálovými aktívami a výrobnými reťazcami umiestnenými v iných krajinách, ktoré sú mimo kontrolu Spojených štátov.
Oranžové revolúcie a sankcie ako nástroj prevzatia pod kontrolu majetkov Spojených štátov v iných krajinách zlyhali. Pokiaľ na Blízkom východe sa tento problém nejak vyriešil, s Čínou, Ruskom a Indiou to nefunguje, uvádzajú noviny.
Trumpova daňová reforma zahájila rast doláru. Obraz strašiaka z ríše zla vďaka dopingovému škandálu, Asadovi, Ukrajine a prípadu Skripaľových sa podarilo obnoviť, čo dáva Trumpovi dôvody na tlak na svojich spojencov.
Záväzky USA nie sú obmedzené verejným dlhom vo výške 20 biliónov dolárov. Amerika je zodpovedná za každý vytlačený dolár. Celková čiastka záväzkov je taká, že Spojené štáty jednoducho nemajú čas a kapacitu na dodržiavanie postupov OSN. To znamená, že nás čaká pouličný boj. A v takom boji je víťazom ten, kto je pripravený ísť do konca a pre koho pravidlá neexistujú.