Los Angeles 30. januára 2019 (HSP/RT/Foto: Wikipedia)
Vďaka novej vlne feminizmu a jej výzve k rovnosti nie sú hrozbou už len muži, ktorí len zabíjajú a mučia, ale aj ženy, ktoré takto na seba preberajú podobné násilné správanie, konštatuje vo svojom príspevku pre RT americký komentátor Michael McCaffrey
McCaffrey už v úvode konštatuje a poukazuje na istý fakt, že “americké ženy, ktoré sa postavili proti mizogýnii (odpore mužov k ženám) a patriarchátu pri hľadaní moci neúmyselne posilňujú práve nemorálny a neetický systém, o ktorom tvrdia, že sa naňho hnevajú”.
Nové feministické hnutia #MeToo, Time’s Up a ženská antitrumpovská vlna požadujú, aby “chlapci neboli chlapcami”, aby totiž neprejavovali činy patriarchálneho privilégia a mužskej agresie, ale podľa McCaffreyho je “ironické” práve to, že neofeministky chcú, aby “neboli chlapci chlapcami, ale aby boli dievčatá ako chlapci”.
Poukazuje pritom aj na nedávnu publikáciu Americkej psychologickej asociácie (APA), v ktorej uviedla aj takéto mimoriadne tvrdenie, že “tradičná maskulinita – poznačená stoizmom, konkurencieschopnosťou, dominanciou a agresiou – je celkovo škodlivá”, pričom sa v nej vôbec neberie ohľad na to, že takéto správanie spôsobuje biologický testosterón.
“APA v podstate obviňuje býka za jeho rohy,” poznamenáva McCaffrey a pokračuje: “Pokrytectvo usmernení APA je jasne zrejmé, pretože všade sú dievčatá a mladé ženy neustále vyzývané, aby boli konkurencieschopnejšie, dominantnejšie a agresívnejšie. Myslím, že keď to robia ženy, je to posilnenie, ale keď to robia muži, je to nebezpečné.”
Ženské hnutia tiež podporuje tvrdenie, že ak by ženy boli pri moci, svet by bol lepší a bezpečnejší. Ale McCaffrey to ihneď odmieta, poukazujúc na činy bývalej britskej premiérky (“železnej lady”) Margaret Thatcherovej či americkej kandidátky na prezidentku Hillary Clintonovú.
Ďalším príkladom je aj skupina poslankýň v Kongrese z radov demokratov “s vojenským a spravodajským zázemím”, ktoré sa podobajú na svojich mužských kolegov podporujúcich vojenské zásahy na celom svete kvôli americkým záujmom, čo vedie len k väčším obetiam americkej “konkurencieschopnosti, dominancii a agresii”.
Podľa McCaffreyho, “aj Hollywood je už dlho propagandistickým krídlom amerického vojenského stroja”, ktorý najprv s ministerstvom obrany celé desaťročia spolupracoval na filmoch o svalovom americkom militarizme a teraz vyťahuje kartu “rozmanitosti a začlenenia”, aby “mladým ľuďom vkladal škodlivú ideológiu americkej výnimočnosti a agresie … ale tentokrát sa zameriava na dievčatá a mladé ženy”.
Ako príklad uvádza Disneyho film “Kapitán Marvel”, ktorý je istým prepisom známych trhákov Top Gun, Iron Man, či Captain America v tom, že v úlohe superhrdinu už vystupuje “skazená superhrdinka”, aby si film mohli pozrieť aj dievčatá, ktoré by takto mohli nadchnúť, aby sa stali súčasťou armády.
Hlavnú úlohu v tomto filme hrá “feministka” Brie Larsonová. “Som si istý, že pani Larsonová, verejná a otvorená obhajkyňa obetí zneužívania v Amerike, starostlivo zvážila klady a zápory, že je náborovým nástrojom pre americkú armádu, ktorá v posledných rokoch pomáhala a podnecovala alebo bola priamo zodpovedná za vraždu žien a detí v Jemene, Iraku, Afganistane, Sýrii, Líbyi a inde,” poznamenáva k tomu McCaffrey.
“Kakofónia feministických hlasov vo verejnej sfére účinne napadla niektoré myšlienky o určitých okolnostiach, ale nie to správne myslenie o správnych pomeroch. Lživé zriadenie USA a ich hrozivý vojenský priemysel kooptovali tento súčasný feministický moment a používajú ho na to, aby ďalej upevňovali svoj smrteľný útlak na americké vedomie a Brie Larsonová je teraz komplicom tohto zločinu,” dodáva.
Teda ak je to nová vlna feminizmu, McCaffrey “bude radšej podporovať tradičnú maskulinitu”. Je za to, “aby muži a ženy mali rovnaké práva a príležitosti, ale verí rovnako horlivo, že bez ohľadu na pohlavie nemá nikto právo zabíjať, mrzačiť a mučiť za americkú ríšu”.