Zatiaľ čo opozičné strany parlamentné voľby označili za “frašku” a vyzvali ústrednú volebnú komisiu, aby ich výsledky vyhlásila za neplatné, Vadžídová všetkých ubezpečuje, že vážne obvinenia o rozsiahlych volebných nezrovnalostiach dá vyšetriť.
Vadžídová už dostala blahoprajný list z Číny, Bhutánu, Indie, Iránu, Kataru, Pakistanu, Ruska, Saudskej Arábie i Spojených arabských emirátov (SAE). Spojené štáty a Európska únia vyjadrili vôľu na ďalšiu spoluprácu. Podľa nemenovaného analytika agentúry AP si Vadžídovú v čele Bangladéša praje vidieť aj OSN.
Vadžídovej strana získala 288 kresiel v 350-člennom jednokomorovom parlamente. Vo štvrtok ju poveril prezident, aby zostavila novú vládu, ktorá zloží slávnostnú prísahu v pondelok. Sedemdesiatjedenročná politička sa stane predsedníčkou vlády po tretí raz v rade, pričom celkovo štvrtýkrát.
Násilie, ktoré sprevádzalo predvolebnú kampaň, poznačilo aj deň volieb a vyžiadalo si životy 13 ľudí. Desať osôb zahynulo pri zrážkach medzi priaznivcami Ľudovej ligy a Bangladéšskej nacionalistickej strany, troch ľudí zastrelila polícia “pri ochrane volebných urien”.
Vo voľbách nemohla kandidovať Vadžídovej hlavná politická rivalka – expremiérka a opozičná líderka Chálida Zijáová. Vlani ju totiž odsúdili na 17 rokov väzenia za korupciu v procesoch, ktoré označuje za politicky motivované.