Sulík uvádza, že ako mnoho štátnych opatrení, aj investičné stimuly začali s dobrým úmyslom v duchu „Zaplaťme firmám za to, aby išli tam, kde je vysoká nezamestnanosť“. Dodáva, že je to rýchlejšie a lacnejšie, ako sa zamyslieť na dôvodmi vysokej nezamestnanosti, napríklad chýbajúcou infraštruktúrou a investovať radšej do nej. “Navyše, Smer pravidelne hovorí o znižovaní regionálnych rozdielov a teda, keď už tie nešťastné stimuly existujú, dalo sa čakať, že budú použité tam, kde je najväčšia nezamestnanosť. Ale čuduj sa svete, do Prešovského kraja, kde je nezamestnanosť dlhodobo jedna z najvyšších, išlo najmenej stimulov, a to len 3,8 percenta všetkých stimulov od roku 2002. Na porovnanie, do Trenčianskeho a Žilinského kraja išlo viac ako 20 percent všetkých stimulov,” upozornil šéf liberálnej SaS.
“Investičné stimuly určené na znižovanie regionálnych rozdielov ich nakoniec pod taktovkou Smeru zvýšili, lebo nezamestnanosť klesala tam, kde je trvalo nižšia, a neklesala tam, kde je trvalo vyššia,” napísal Richard Sulík s tým, že podľa neho je žiarivý príklad tejto pomýlenej politiky je Jaguar v Nitre. “V čase rozhodovania o Jaguare mala Nitra dostatok pracovných miest, napriek tomu štát zaplatil stovky miliónov za to, aby sa usídlil v Nitre. Pri Nitre tak vznikol zrejme najväčší priemyselný areál na Slovensku s desiatkami firiem a tisíckami pracovných miest. A keďže pracovné sily chýbajú, musia byť „importované“, napríklad z východu.”
“Vláda Smeru preto vymyslela ďalší geniálny ťah – bude platiť ľuďom tisíce eur za to, aby sa presťahovali za prácou. Nezamestnaní z východu sa teda môžu za štátne presťahovať za prácou, a to regionálne rozdiely ešte viac zvýši”. Východ bude ešte viac zaostávať za západom, a to vďaka východniarom ako Žiga, Raši a Paška, ktorí v boli v čase rozhodovania o Jaguare mocní muži Smeru a mlčali.”
Sulík uviedol, že to je celé “zvrátené”. “Východniari rozhodnú o zvýšení regionálnych rozdielov a zároveň tvrdia, že bojujú za ich znižovanie. V Smere, žiaľ, nepochopili, že práca musí ísť za ľuďmi, a nie naopak.” Druhú šancu podľa neho poskytla firma BMW, ktorá zvažovala svoj závod umiestniť na východnom Slovensku. “Žiaľ, skutočnosti, že mafia nikdy nemala bližšie k premiérovi ako k Robertovi Ficovi, že premiér si berie na rokovania s nemeckou kancelárkou mladú dámu pochybnej povesti a že vláda Roberta Fica sa ako nejaký balkánsky mafoš spolupodieľala na únose Vietnamca z Nemecka, veľmi pošramotili povesť Slovenska, a to investor zohľadňuje rovnako ako chýbajúcu diaľnicu, ktorú nám práve Fico sľúbil do roku 2010,” dodal Sulík.