
Strana 99% – občiansky hlas namietla najmä spôsob preverovania pravosti registračných hárkov uskutočnených „masívny zásahom Policajného zboru SR na pokyn policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka.“ Toto malo podľa podania ovplyvniť slobodnú vôľu voličov odovzdať svoj hlas práve tejto strane. Mali sa tým tiež porušiť základné princípy slobodnej súťaže vo voľbách do NR SR.
TASR o tom informovala hovorkyňa ÚS Anna Pančurová, ktorá spresnila, že ÚS zaregistroval v súvislosti s voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky 2012 päť volebných sťažností. „Štyri volebné sťažnosti fyzických osôb boli vybavené odložením. K dnešnému dňu tak bolo rozhodnuté aj o tejto poslednej volebnej sťažnosti,“ doplnila Pančurová.
NAŽIVO
Stovky kamiónov zablokovalo prepravu tovaru na bosnianskej strane viacerých hraničných priechodov s Chorvátskom. Ide o protest, ktorý je reakciou na to, že vodičom z Bosny a Hercegoviny obmedzili pobyt v EÚ na najviac 90 dní v rámci šesťmesačného obdobia.
16:02Prezident SR Peter Pellegrini si vyžiadal od Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR analýzu dokumentov súvisiacich s pozvaním Slovenska na zapojenie sa do Rady mieru.
Čítať viac | 15:59Taliansky vicepremiér Matteo Salvini kritizoval Zelenského, ktorý minulý týždeň v Davose vyjadril kritiku voči Európskej únii.
Vyzval Zelenského, aby čo najskôr podpísal mierovú dohodu s Ruskom.
„Zelenskyj sa po všetkých peniazoch, úsilí a pomoci ešte opovažuje sťažovať?! Priateľ môj, prehrávaš vojnu, strácaš ľudí, autoritu a dôstojnosť. Podpíš mierovú dohodu – čo najskôr. Budeš si musieť vybrať medzi porážkou a debaklom,“ vyhlásil Salvini.
15:58Pri dopravnej nehode na ceste I/65 v katastri Novej Bane sa v pondelok zranili dvaja vodiči. Z miesta ich previezli do nemocnice. Nehoda sa stala aj v obci Vyhne. Informovala o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.
Čítať viac | 15:50Szijjártó uviedol, že Maďarsko podá žalobu na Súdny dvor EÚ kvôli nariadeniu o postupnom ukončení dovozu ruského zemného plynu.
15:47Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani v pondelok vyzval Európsku úniu, aby zaradila Iránske revolučné gardy na zoznam „teroristických organizácií“.
Čítať viac | 15:33Armáda Izraela na východe mesta Gaza našla a identifikovala pozostatky posledného izraelského rukojemníka. Telo Rana Gviliho bolo posledným nachádzajúcim sa Pásme Gazy od útoku Hamasu na juh Izraela zo 7. októbra 2023.
15:31Poslanci Národnej rady SR z klubu Igora Matoviča kritizujú, že koaličný návrh zmien v rokovacom poriadku parlamentu rieši oblečenie a nie alkohol. Privítali by možnosť testovania na alkohol, pokiaľ by poslanec vykazoval známky jeho požitia, a následné sankcie. Na pondelkovej tlačovej konferencii to povedal Igor Matovič. Tvrdí, že zmenou rokovacieho poriadku chce koalícia umlčať opozíciu.
Čítať viac | 15:27Vučič uviedol, že postoje k Rusku a ku Kosovu sú dve kľúčové otázky pre vstup Srbska do EÚ. „Nechajte všetko ostatné bokom – či už sú zákony také alebo onaké. Srbsko má kapacitu vyriešiť všetko ostatné a nie je to problém,“ povedal Vučič.
15:25Je neakceptovateľné, aby sa rôzni konzultanti a „vybavovači“ snažili zneužívať štát a verejné výzvy na svoje súkromné obohacovanie. Ak sa ktokoľvek s takýmto konaním stretne, mal by sa okamžite obrátiť na orgány činné v trestnom konaní (OČTK). Vyhlásil to v pondelok minister školstva a dočasne poverený podpredseda vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš Drucker (Hlas-SD), ktorý sa podľa vlastných slov dostal k takýmto závažným informáciám a okamžite ich posunul OČTK.
Čítať viac | 15:19Spotová cena zlata dosiahla pred 13.00 h 5091,61 USD za troyskú uncu, čo oproti záveru predchádzajúceho obchodovania predstavuje rast o 2,2 %.
15:16Vo Francúzsku zadržali dvoch britských občanov, ktorých na základe ich vyjadrení na sociálnych sieťach podozrievajú z podnecovania nenávisti a účasti v skupine, ktorej cieľom bolo pripravovať násilné akcie proti migrantom.
15:15Deväť európskych krajín sa v pondelok zaviazalo posilniť rozvoj veterných elektrární v Severnom mori s cieľom zvýšiť podiel bezemisnej energie a znížiť energetickú závislosť od Ruska a ďalších zahraničných dodávateľov
Čítať viac | 15:04Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová sa údajne v súkromí ostro sťažuje na predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, ktorú vraj označuje za „diktátorku“. Referuje o tom web Politico s odvolaním sa na viaceré nemenované zdroje z prostredia bruselských inštitúcií.
Čítať viac | 14:59Nemecká vláda očakáva rýchle vyšetrenie zastrelenie zdravotníka Alexa Prettiho agentmi ICE v Minneapolise.
14:58Prípravné konanie vo veci vraždy tehotnej ženy v Partizánskom z augusta minulého roka naďalej pokračuje, vyšetrovanie je v záverečnej fáze.
Čítať viac | 14:46Kancelária Pedra Sáncheza oznámila, že štátna pietna spomienka na obete zrážky dvoch vlakov neďaleko mesta Adamuz odložili na žiadosť rodín pozostalých, aby úrady našli vhodnejší termín.
14:44Od roku 2016 využilo príspevok na pohybové aktivity ako lyžiarske či turistické zájazdy v hodnote 150 eur na študenta 850.000 žiakov druhého stupňa základných škôl a prvého ročníka stredných škôl. Predseda vlády SR Robert Fico to uviedol v pondelok na tlačovom brífingu v Oščadnici.
Čítať viac | 14:34Bangladéšsky súd odsúdil bývalého šéfa Metropolitnej polície v Dháke a jeho dvoch vysokopostavených kolegov na trest smrti obesením za zločiny proti ľudskosti v súvislosti so zásahmi bezpečnostných zložiek počas protestov v roku 2024.
14:24Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v pondelok kritizoval Rusko za jeho „neústupčivý postoj ku kľúčovej otázke územia“ po minulotýždňových rokovaniach medzi ruskými, ukrajinskými a americkými vyslancami v Abú Zabí.
Čítať viac | 14:11Čína v pondelok varovala svojich občanov pred cestovaním do Japonska počas nadchádzajúcich osláv Lunárneho nového roka. Ako dôvod uviedla zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu, pričom vzťahy medzi Pekingom a Tokiom sú napäté pre prebiehajúci diplomatický spor.
Čítať viac | 14:00Francúzsko znovu otvára jednu z najtemnejších rán modernej histórie. V Paríži sa v pondelok začal odvolací proces v prípade džihádistickej vraždy učiteľa Samuela Patyho, ktorého v roku 2020 brutálne sťal islamistický radikál pre to, že počas vyučovania žiakom rozprával o slobode prejavu a ukazoval im karikatúry proroka Mohameda
Čítať viac | 13:52Polícia tragickú udalosť z minulého týždňa, ku ktorej došlo medzi Dolným Štálom a Veľkým Mederom v okrese Dunajská Streda, rieši ako dopravnú nehodu. Protiprávne konanie inej osoby v prípade tejto nehody, ktorú neprežila 31 ročná žena, nezistila. Trnavská krajská polícia to oznámila pre „neutíchajúci záujem” o túto nehodu. Zároveň požiadala verejnosť, aby nešírila neoverené a zavádzajúce informácie v online priestore, pretože sťažujú vyšetrovanie tejto tragickej dopravnej nehody, a tiež aby brali ohľad na pozostalú rodinu.
Čítať viac | 13:44Nočný požiar kontajnera v bratislavskej Petržalke poškodil aj zaparkované auto. Polícia bola na Budatínsku ulicu privolaná krátko po 2.00 h. Požiarom vznikla škoda vo výške takmer 21.000 eur. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. V prípade už začala trestné stíhanie.
Čítať viac | 13:39



















