V reakcii na hypotetické úvahy Oľga Pietruchová prostredníctvom sociálnej siete facebook nevyberavým spôsobom osočila umelca, pričom ho obvinila zo sexizmu, za ktorý by vraj v USA už sedel v base.
Paradoxom je, že Oliver Andrásy sa vlastne stotožnil s argumentmi Oľgy Pietruchovej, a dokonca výslovne konštatoval, že ho o svojej pravde presvedčila. Napriek tom sa na umelcovu hlavu zniesla zo strany Pietruchovej spŕška nechutných a oplzlých invektív, vrátane posmeškov na adresu jeho veku a pohlavia:
„Ide o postoj starších mužov, ktorí si myslia, že môžu všetko, pre ktorých sexizmus, urážanie a obťažovanie žien je normou. Ďalší archetypálny samec, ktorý to nám, ženám, potrebuje objasniť. Ako sa hovorí, zdochýnajúci kôň najviac kope. V USA sedia takéto archetypy za sexuálne násilie v base, v lepšom prípade (pre nich) ich spoločnosť iba ignoruje. U nás sa ešte niektorí na ich vtipoch smejú, ale ako vidno aj z komentárov u neho, nie je ich veľa. Skrátka, ich éra končí, nazvala by som to súmrak sexistických starých mužov,“ uviedla Oľga Pietruchová prostredníctvom americkej sociálnej siete facebook.
Oľgy Pietruchová nepochybne musí vedieť, ako by s „bielym odpadom“ typu Oliver Andrásy zatočili v USA, keďže jej manžel Juraj Mesík sa ako dlhoročný treťosektorový aktivista vypracoval až na lukratívnu pozíciu externého konzultanta Svetovej banky, takže o praktikách amerických úradov pri riešení podobných nespratníkov ako Oliver Andrásy musí mať informácie z prvej ruky.
Napriek tomu je však diskutabilné, nakoľko sú americké spoločenské normy prijateľné na Slovensku, zvlášť v kontexte súčasných rasových nepokojov v USA, ktoré odhalili hĺbku pokrytectva a rasovej neznášanlivosti ľudí, ktorí posielajú Olivera Andrásyho za mreže.
Gabriel Gačko