Skalica 25. júna (TASR) – Nový, 1,7 kilometra dlhý úsek cyklotrasy vybudujú pri Skalici. Bude súčasťou medzinárodného projektu 4 Cykloregio pri Baťovom kanáli. Plánovaná nová cyklotrasa sa začne pri železničnom priecestí a povedie po športový rybník, zmluvu o jej výstavbe podpísala skalická radnica s Cestami Nitra, a.s. TASR o tom dnes informovala Andrea Orbanová z oddelenia strategického rozvoja a marketingu Mestského úradu v Skalici.
NAŽIVO
Nemecká automobilka Volkswagen rokuje s obrannými spoločnosťami o možnom využití svojho závodu v Osnabrücku na výrobu vojenskej transportnej techniky. Firma tak reaguje na pretrvávajúcu krízu v automobilovom sektore, ktorú spôsobujú problémy s prechodom na elektromobilitu aj silná konkurencia z Číny.
Čítať viac | 16:58Europol zasiahol proti škótskemu zločineckému gangu, ktorý je podozrivý z obchodovania s drogami a zadržal 13 osôb.
16:53Hackeri spojení s Iránom tvrdia, že prenikli do súkromnej e-mailovej schránky riaditeľa FBI Kasha Patela.
16:52V Pražskom hrade je od piatka vystavený Svätovítsky poklad. Podľa hlavného kurátora Jiřího Fajta, je výstava podľa jej hlavného kurátora Jiřího Fajta prepája stredoveké artefakty so súčasným umením.
16:51V piatok dorazili do Iránu kamióny s ruskou humanitárnou pomocou, ďalšia pomoc bola dopravená po železnici.
16:50Plenkovič navštívil ropný terminál v Omišalji. Vedenie spoločnosti JANAF potvrdilo, že ropovod Adria dokáže naplno zásobovať aj rafinérie na Slovensku a v Maďarsku.
16:49Peskov povedal, žesprávy o tom, že prezident Putin vyzval zástupcov ruského biznisu, aby prispievali na špeciálnu vojenskú operáciu nie sú pravdivé.
16:48Učitelia podľa prieskumu výrazne ovplyvňujú vzťah žiakov k učeniu, na to, aby kvalitne učili, ale potrebujú podporu. Upozornilo na to občianske združenie (OZ) Erudo pred Dňom učiteľov, ktorý na Slovensko slávime 28. marca. Poukázalo, že to, či deti majú rady školu, nezávisí len od učiva či ich schopností, ale aj od pedagógov.
Čítať viac | 16:28Najvyšší súd SR odmietol dovolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska v prípade právnika Zoroslava Kollára, ktorý bol na základe dohody o vine a treste v roku 2022 právoplatne odsúdený za podplácanie a nepriamu korupciu na peňažný trest 70.000 eur. TASR to potvrdil Kollár s tým, že proti rozhodnutiu podal ústavnú sťažnosť. Na rozhodnutie NS SR poukázal denník Sme.
Čítať viac | 16:04Libanon čelí dramaticky sa prehlbujúcej humanitárnej kríze, ktorá sa podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) môže čoskoro zmeniť na katastrofu. Od začiatku marca muselo opustiť svojej domovy už viac než milión ľudí, teda každý piaty obyvateľ Libanonu, uviedla v piatok agentúra OSN pre utečencov.
Čítať viac | 15:52Denník The Washington Post informoval, že od začiatku vojny na Blízkom východe vypálila armáda USA na Irán viac než 850 striel Tomahawk.
15:45Ramzan Kadyrov zverejnil video, na ktorom je zachytené stretnutie šéfov bezpečnostných zložiek kaukazskej republiky vrátane Adama Kadyrova.
15:44Jaira Bolsonara prepustili z nemocnice. Previezli ho do jeho rezidencie v meste Brazília, kde si bude trest odpykávať v domácom väzení.
15:42Na post sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR sa neprihlásil žiaden kandidát. Pre TASR to uviedol predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Miroslav Čellár (Hlas-SD). Navrhovať uchádzačov o tento post bolo možné do piatka.
Čítať viac | 15:20Syn bývalého guvernéra Maďarskej národnej banky Ádám Matolcsy si preváža cenný majetok do Dubaja.
15:16Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) chce na konferencii Asociácie energetických regulátorov regiónu (ERRA) v Bratislave otvoriť diskusiu o opatreniach na stabilizáciu a zníženie cien elektriny a plynu v krajinách strednej a východnej Európy. Návrhy majú podľa regulátora pomôcť znížiť energetické náklady slovenského priemyslu a posilniť jeho konkurencieschopnosť.
Čítať viac | 15:11Pre zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v Európe plánuje Nórsko zvýšiť svoj obranný rozpočet v priebehu nasledujúcich desiatich rokov o 115 miliárd nórskych korún (asi 9,6 miliardy eur), oznámil v piatok premiér Jonas Gahr Støre.
Čítať viac | 14:54Wadephul povedal, že Putin dúfa, že vojna na Blízkom východe odvráti pozornosť od jeho zločinov na Ukrajine.
Čítať viac | 14:53Nemecká prokuratúra vzniesla obvinenia voči Daniele Kletteovej, bývalej členke teroristickej organizácie Frakcia červenej armády.
14:52Lotyšsko, Litva a Estónsko, Litva a Lotyšsko vyzvali NATO, aby urýchlila posilnenie ich protivzdušnej obrany.
14:50Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID‑19, Peter Kotlár, opätovne reaguje na nedávno zverejnené vyjadrenie Dr. Helmuta Sterza, bývalého hlavného toxikológa spoločnosti Pfizer Europe, pred vyšetrovacou komisiou Nemeckého Bundestagu z 19. marca 2026. Toto vyjadrenie prináša zásadné zistenia o preklinickom a klinickom vývoji vakcíny Comirnaty, ktoré vážne spochybňujú tvrdenia Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠUKL) a Európskej liekovej agentúry (EMA) o bezpečnosti a účinnosti vakcín proti Covid-19.
Čítať viac | 14:43Palestínske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že armáda Izraela v piatok počas razie na severe Jeruzalema zabila Palestínčana.
14:32Od roku 2025 možno vnímať výrazný nárast investícií Slovenska do výbavy ozbrojených síl. Z dovtedajších úrovní medzi 0,1 až 0,3 % hrubého domáceho produktu (HDP) vzrástli vlani na odhadovaných 0,7 % HDP a v nasledujúcich rokoch môžu dosiahnuť až 1,1 % HDP, vyčíslila Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ).
Čítať viac | 14:07Krízový štáb okresu Vranov nad Topľou zasadal v piatok v súvislosti s mimoriadnou situáciou, ktorú vláda SR vyhlásila pre únik nebezpečných látok v areáli spoločnosti Bukóza v obci Hencovce. Diskusia sa zamerala najmä na kontrolu plnenia prijatých opatrení, prieskum územia a zabezpečenie areálu. Po rokovaní to uviedol štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Michal Kaliňák.
Čítať viac | 14:03Jisrael Kac povedal, že Izrael vystupňuje svoje údery na Irán z dôvodu jeho pokračujúcej raketovej paľby.
14:02






















