Od rozumových schopností a racionality sa podľa slov Šichtařovej čím ďalej viac obraciame k emotívnym ideológiám – ideológiám, ktoré spochybňujú všetko, čo je dané a bezpodmienečné. Napríklad rozdelenie ľudí na mužov, ženy, dnes tých, ktorí sa síce narodili ako muži či ženy, ale nie sú so svojím telom spokojní. Doktrína genderizmu podľa ekonómky v dnešnej dobe stavia pocity nad fyzickú podobu tela a zavádza nespočetné množstvo pohlaví.
Naivné by bol, ak by sme si myslel, že “rodové šialenstvo” zachvátilo len západný svet. Jedna z českých firiem dostala nedávno pokutu za to, že v inzeráte uviedla, že hľadá finančnú účtovníčku, čím diskriminovala mužov.
Ekonómka upozorňuje, že veľa ľudí dlhodobo tvrdí, že muži a ženy majú rozdielne odmeňovanie a ženy sú vraj platovo diskriminované. Pritom už v októbri 2018 sa prevalilo, že umelá inteligencia zabudovaná v náborovom systéme americkej spoločnosti Amazon “nemá rada” ženy.
Umelá inteligencia a ženy i muži
Umelá inteligencia sa totiž naučila, že muži lepšie vyhovujú požiadavkám spoločnosti. Za niektoré slová v životopise strhávala body. Najhoršie bolo, keď žena uviedla, že vyhrala ženský pohár v šachu.
“K A už ale nebolo mediálne povedané B. Je vysoko pravdepodobné, že keby umelá inteligencia nebola nasadená v náborovom systéme Amazonu, ale v náborovom systéme pôrodných asistentiek, sociálnych pracovníčok či letušiek, muži si najskôr neškrtnú, a to ešte ničivejšie, než ako boli “diskriminované” ženy v Amazone. Ale pochybujem, že to by vzbudilo rozruch. Taktiež si nie som celkom istá, či by sa ženy búrili, ak by umelá inteligencia pri nábore kanadských drevorubačov preferovala muža,” píše Šichtařová.
Mzdová nerovnosť mužov a žien je totiž podľa ekonómky úplne prirodzená. No nie vždy sú diskriminované iba ženy. Napríklad ženské modelky sú lepšie platené ako muži.
“Umelá inteligencia je “napodiv” veľmi múdra a na rozdiel od väčšiny ľudí vie štatistiku. Prekvapivo práve to v hyperkorektnej dobe môže byť jej problémom. Je totiž až príliš pravdovravná: Umelú inteligenciu preto ako poradný nástroj vypli na niektorých amerických súdoch, keď sa ukázalo, že na základe skúseností z minulosti a znalosti pravdepodobnosti dopredu predpokladala väčšiu recidívu u černochov ako u belochov,” upozorňuje Šichtařová a konštatuje, že nie každý štatistický jav je vhodné komentovať nahlas, hoci je podložený štatisticky.
Šichtařová aj na základe svojich skúseností hodnotí, že fakt, že je žena, ju už niekoľkokrát “kvalifikoval” k tomu, aby bola pozvaná na prednášky alebo do rôznych médií. “Moja vrodená exemplárna lenivosť mi vždy velila pokúsiť sa miesto seba nasunúť kolegu alebo manžela; ale bolo mi povedané, že “potrebujú ženskú”. A nepochybujem, že sú profesie, kde by to fungovalo zase naopak,” dodáva.
Z ekonomického pohľadu je “nerovnosť” mužov a žien logický nezmysel. Pretože ak by ženy ponúkali rovnaký výsledok za menej peňazí, nikto by muža nezamestnal. To, že má žena rovnaké vzdelanie ako muž, ešte nemusí znamenať, že si z pohľadu zamestnávateľa zaslúžia rovnakú odmenu. Zvyčajne totiž ani dvaja muži s rovnakým vzdelaním nemajú rovnakú mzdu. Tak to proste podľa ekonómky chodí.
“Nie, ženy ako pohlavie diskriminované nie sú. Alebo presnejšie povedané – ak v niektorých jednotlivých prípadoch sú, potom v iných individuálnych prípadoch sú diskriminovaní zasa muži, takže ťažisko sa nevychyľuje. Diskriminovaná je však drvivá väčšina ľudí na úkor tej menšiny, ktorá sa rozhodla urobiť si z rodových tém biznis. Ktorá sa rozhodla na zbytočné a umelá témy, po ktorých by normálne neštekol pes, čerpať verejné peniaze, ktoré odviedli na daniach a predtým zarobili svojou produktívnou prácou podnikatelia, živnostníci aj zamestnanci,” dodáva na záver Šichtařová.
Áno, aj chlapi majú svoje dni, uťahuje si Štepánek
Podľa publicistu Štěpánka, ktorý sa taktiež vyjadril k rozhodnutiu spoločnosti Procter & Gamble sa k moci začali dostávať psychicky nevyrovnaní ľudia, ktorí začínajú svoje bláznivé idey zavádzať do praxe.
“Jj, aj chlapi majú svoje dni. Šéfíci drogistického gigantu svoj deň ale evidentne nemali. Nie svet, ale niektorí ľudia sa už dokonale zbláznili. Naozaj svet prenecháme bláznom? Tak ma tak napadá: Milá novozélandská generalita, ten make-up, nie je to málo? Ja by som pre pechotu zaviedol tiež lodičky s vysokým podpätkom. A miesto flinty kabelku. A vojna je vyhraná. Nepriateľ sa umláti sám. Od smiechu,” poznamenal na svojom Facebooku
Na správu reagoval aj hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček. Podľa neho ide o ďalší prejav novej totality.
“Ďalší prejav novej totality. Koktail klimatizmu, genderizmu a ďalších izmov je reálnou hrozbou, nie návrat doby normalizačného komunizmu. Totalita sa vždy oblieka do nového ideologického odevu. Spájajúcim prvkom je nenávisť k človeku, “napísal na Facebooku.