Verejnoprávna RTVS sa za predchádzajúceho vedenia Václava Miku zmenila na hlasnú trúbu extrémneho liberalizmu a západnej propagandy. Neobjektivita a manipulovanie v správach RTVS priam bije do očí. Mika síce odišiel, ale redaktori, ktorých tam dotiahol, ostali. Nové vedenie Jaroslava Rezníka má teraz s nimi obrovské problémy.
Toto extrémne liberálne krídlo najnovšie podpísalo otvorený list, ktorom kritizuje vedenie RTVS: ” Denne absolvujeme debaty o vyváženom spravodajstve, pretože ide o náš spoločný cieľ. Odmietame však tlak manažmentu, aby naše reportáže a diskusie umelo vyvažovali osoby, ktoré koketujú s dezinformačnými médiami, absentuje u nich expertíza na danú oblasť, prípadne sa netaja politickými ambíciami. ”
Inými slovami, títo liberálni aktivisti hrajúci sa na novinárov otvorene obhajujú svoju cenzúru a odmietajú požiadavky vedenia RTVS, aby do svojich reportáží, alebo do debát volali aj ľudí s inými názormi.
Na otvorený list svojich redaktorov zareagovalo aj vedenie RTVS : “Radikálne mladé jadro spravodajstva namiesto toho, aby venovalo energiu sebavzdelávaniu sa rozhodlo stavať barikádu zvnútra, hľadať nepriateľa a kričať na ostatných – „kto nejde s nami, ide proti nám!”
Na 58 pracovníkov, ktorí podpísali spomínaný list zareagovala aj šéfka spravodajstva v Slovenskom rozhlase, Petra Stano Maťašovská.
V rozhovore pre portál aktuality.sk ozrejmila, že z jej tímu takto protestuje len 11 ľudí, z toho jedna je vo výpovednej lehote, jeden je redaktor, ktorý je tam 3 mesiace a ďalší je študent, ktorý do rozhlasu chodí na stáže. “Reálne je to teda asi 8 ľudí. Celkovo je v mojom tíme vyše 70 ľudí. Čiže toto je zhruba desatina.”
Podla Maťašovskej sú niektorí redaktori pod tlakom tejto malej kričiacej menšiny: “Prezentujú cez sociálne siete, iné médiá, spisujú rôzne výzvy a otvorené listy či petície. Je to kričiaca menšina. Väčšina ľudí, ktorí tu pracujú, sa nepodieľajú na týchto aktivitách. Dokonca ich to rozdeľuje. Niektorí sú až vystavovaní nátlaku, aby podpísali. A keď sa pozrieme na obsah toho listu, doteraz neviem, o čom vypovedá.”
Otvorený list proti vedeniu RTVS podpísalo 58 pracovníkov, čo je z celkového počtu okolo 1100 pracovníkov v RTVS len mizivé percento. Toto liberálne krídlo okolo Hanzelovej je však príliš hlučné a pomáhajú im aj ich liberálni kolegovia zo súkromných mainstreamových médií, preto sa táto “kauza” môže verejnosti javiť ako obludná, no skutočnosť je celkom iná.
Samuel Gdovin