„Zvláštna náhoda. 13. februára, keď sme len avizovali náš materiál, na základe zábavnej zhody okolností Saakašviliho deportovali z územia Ukrajiny, pričom na ďalší deň mal vypovedať v kauze gruzínskych snajperov,“ povedal Veselov. Autori pátrania predpokladajú, že samotný Saakašvili to nepovažuje za náhodu, pretože na svojej tlačovej konferencii vo Varšave povedal, že Porošenka učil, ako robiť revolúciu a že Porošenko sa ho bojí.
Podľa slov Veselova sa gruzínski snajperi v súčasnosti skrývajú v Arménsku, no súhlasili so stretnutím s ruskými žurnalistami v gruzínskej metropole Tbilisi. Okrem toho už snajperi odpovedali na otázky advokátov, ktorí obhajujú príslušníkov ukrajinskej policajnej jednotky Berkut v kyjevskom súde. Ich výpovede momentálne súd skúma.
Televízny kanál Rossija 24 pripravil k štvrtému výročiu tragických udalostí v Kyjeve film „Majdan. Technológia prevratu.“. Autorka dokumentu Anna Afanasievová sa snažila stretnúť s ľuďmi zo zoznamu, ktorý zostavil vtedajší poslanec ukrajinského parlamentu a odporca majdanu Oleg Carjov ešte v novembri 2013: „Na tom zozname ľudí, ktorých Carjov obvinil v príprave štátneho prevratu, bolo mnoho Gruzíncov. Stretli sme sa s Georgijom Vašadzem. Mali sme pomerne otvorený rozhovor. Stretli sme sa so srbským revolucionárom Markom Ivkovičom a litovským Audriusom Butkevičiusom,“ povedala Afanasievová na tlačovej konferencii v Moskve.
Afanasievová spomenula sj slová kanadského politológa Ivana Kačanovského, ktorý v rozhovore s ruskými žurnalistami položil logickú otázku, ako je možné, že pri streľbe na majdane v roku 2014 sa nič nestalo vodcom prozápadnej opozície.
Vladimír Mohorita