Podľa ruských expertov si Británia robí alibi pre prípadný vojenský zásah v Sýrii, kde je zrejmé, že sa pripravuje ďalší vážnejší bojový stret sýrskych vládnych jednotiek s teroristami v provincii Idlib. Británia je pripravená zasiahnuť v prípade, keď sýrske vládne jednotky rozbijú obrannú líniu teroristov a bude hroziť, že teroristov zlikvidujú. Vtedy Británia a USA vytiahnú z rukáva opätovne klamstvá o nasadení chemických zbraní zo strany Asada a budú požadovať vojenskú reakciu Západu, takže letné mesiace sa môžu niesť v znamení širokej škály hysterických klamstiev západných mainstreamových médií. Asad chemické zbrane v Sýrii proti teroristom nepoužíval. Chemické zbrane pomerne často používal Saddám Husajn proti Kurdom a Američania vo Vietname.
Rusi a Sýrčania označujú informácie o nasadení chemických zbraní otvorene za klamstvo, Briti klamali aj v afére Skripaľovcov, takže budú klamať aj ďalej. Mayová odstúpila 7. 6. 2019 s pozície lídra konzervatívnej strany, stretnutie s Putinom je pravdepodobne posledným stretnutím Mayovej na najvyššej štátnej úrovni vo funkcii britskej premiérky.
Podľa informácii Press Association Mayová dokonca uviedla, že v súčasnej situácii nie je možné normalizovať vzťahy Ruska a Británie. Mayová neklamala, vzťahy s Britániou môže Rusko normalizovať až keď sa zmení britská vládnuca garnitúra, ktorá je ešte stále úzko prepojená s protitrumpovskými kruhmi v USA. Politický priestor USA a Británie sa však pomaly a úspešne čistí, čím viac protitrumpovských exponentov odstúpi, tým skôr sa môžu vzťahy s Ruskom normalizovať.