„Existujú aj ďalšie krajiny v regióne s tým istým programom. Musíme sa na to pozerať ako na celok. Sotva je odôvodnené miešať nukleárne záležitosti s ľudskými právami a zaradiť túto otázku do agendy, či by mal Irán prestať so svojimi krokmi v regióne … podľa môjho názoru, za týmito akciami USA je priamo vidieť diskriminačný, zaujatý, neoprávnený a zákerný prístup,“ citovala Sergeja Lavrova v rozhovore pre ruskú televíziu ruská tlačová agentúra Sputnik.
Na inom mieste sa ruský minister zahraničia odvolal na iránsku jadrovú dohodu, oficiálne známu ako „Spoločný komplexný akčný plán (JCPOA)“ ktorý hovorí o tom, že „táto dohoda je účinná a efektívna“.
Američania majú príslovie: „Ak to nie je rozbité, neopravovať!“. Táto dohoda nie je v skutočnosti vôbec rozbitá a je veľmi efektívna. Američania sa ju snažia „opraviť“ predtým, ako ju „rozbijú“. „Tak je to zlé,“ zdôraznil Lavrov.
Americký prezident Donald Trump, ktorý nariadil zrušiť jadrovú dohodu s Iránom, podpísanú v roku 2015, sa 12. januára rozhodol, že tretíkrát predĺži pozastavenie sankcií ako súčasť významnej dohody, oficiálne známej ako Spoločný komplexný akčný plán (JCPOA).