Izraelský Iron Dome je rozmiestnený nielen v oblasti Golanských výšin, ale aj v oblasti sýrskych hraníc či v sektore Gazy. Takisto sa jednotlivé časti tohto systému nachádzajú v blízkosti izraelských miest, ich cieľom je likvidovať nepriateľské rakety. Počas izraelskej vojny voči Hizballáhu v roku 2006 vystrelil Hizballáh na Izrael niekoľko stoviek jednoduchých rakiet, ktoré dopadali najmä na severoizraelské mesto Haifa. Izrael evakuoval časť obyvateľstva, takmer 250 tisíc Izraelčanov bolo nútených ukrývať sa v krytoch a 44 izraelských civilistov zahynulo. Systém Iron Dome zničil väčšinu primitívnych rakiet Hizballáhu, úplne zabrániť útokom na izraelské územie však nemohol.
Podľa informácii z izraelskej tlače však včera reagoval systém Iron Dome, ktorý vypustil jednu raketu na neznámy letiaci cieľ. Neskôr sa ukázalo, že žiadna raketa smerom na Izrael neletela. Špecialisti predpokladajú, že k incidentu došlo na základe činnosti ruského systému rádioelektronického boja. V Latakii sa nachádza rozvinutý systém REB, ide o system Krasucha-2 (v ruskej tlači sa špekuluje aj nad Krasuchou-4, ktorú v Sýrii minimálne testovali)
Komplex Krasucha-2 je ruským systémom rádioelektronického boja, ktorý ruší radary protivníka, dokáže ich zahrňovať falošnými informáciami. Slúži však predovšetkým k ochrane kľúčových prvkov PVO a pozemných jednotiek na bojisku. Krasucha dokáže rušiť americké lietajúce radary E-8C Joint Stars, ktoré sú určené pre lokalizáciu, klasifikáciu, označenie a sledovanie pozemných cieľov za akéhokoľvek počasia.
Podľa informácii odborníkov Krasucha-2 dokáže rušiť radary a GPS aj na palubách útočiacich lietadiel, radarové systémy dronov, vrátane amerických Predator/Reaper RQ-4 a Global Hawk. Podľa niektorých informácii dokáže Krasucha účinne zasahovať aj proti americkým satelitom pre diaľkový prieskum (Lacrosse a Onyx). Krasucha dokáže zahltiť radary protivníka falošnými cieľmi
Problémom pre Iron Dome je skutočnosť, že jedna z izraelských protirakiet stojí takmer 100 tisíc USD. Ak budú Rusi brnkať Izraelu po nose falošnými poplachmi, Izrael môže zbytočne vyplytvať veľkú časť vlastnej protiraketovej munície, čo môže byť v prípade skutočného útoku frustrujúce, nehovoriac o zvyšujúcom sa strese a tlaku na členov izraelskej PVO.
Video Krasucha-2