Bratislava 25. októbra 2018 (HSP/Foto:Michaela Kolimárová)
RTVS pripravuje novú reláciu s názvom Najväčší Slovák. Dezinformačný denník SME sa opýtal programového riaditeľa televízie Mareka Ťapáka, prečo sa verejnoprávna inštitúcia rozhodla program uvádzať, podľa denníka SME vojnovým zločincom, keďže RTVS v upútavkách odkazuje aj na prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa. K situácii zaujal stanovisko aj kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec
Švec vo svojom stanovisku, ktoré uverejnil na sociálnej sieti napísal: „Jozef Tiso nikdy nebol v žiadnom zozname vedený ako vojnový zločinec. Som presvedčený, že zo strany spomínaného denníka nejde o nekompetentnosť, ale o vedomú lož. A aj preto denník SME čoraz viac normálnych ľudí považuje za dezinformačný.“
Spomínaný článok denníka SME Róbert Švec prirovnal k článku, ktorý pred niekoľkými dňami publikoval na svojej stránke Denník N a v ktorom redaktor Miro Kern hrubým spôsobom zavádzal a klamal verejnosť o oslavách 80. výročia vyhlásenia autonómie Slovenskej krajiny, ktoré sa uskutočnili 6. októbra v Žiline. „Okrem klamstiev, ktoré Kern v článku spomína, klamstiev preto, lebo som sa osláv osobne zúčastnil a viem ako podujatie prebiehalo a čo sa spievalo počas oficiálneho programu osláv, a gardistické piesne to určite neboli, ma zaujala aj jeho myšlienka, ktorá je hodná redaktora Denníka N. Kern píše: „Cirkevné gymnázium umožnilo konanie akcie, ktorá bola oslavou vojnového Slovenského štátu a na ktorej spievali aj gardistické piesne.“ Otázka pre mentálne jednoduchého Kerna. Ako súvisí vyhlásenie autonómie Slovenskej krajiny so Slovenským štátom? Autonómia Slovenskej krajiny bola vyhlásená 6. októbra 1938 a Slovenský štát vyhlásil Slovenský snem 14. marca 1939. Jednoducho, úbohý článok, ako ten, kto ho napísal a ako denník, ktorý ho uverejnil,“ vyhlásil Švec.
V súvislosti s týmito dvoma článkami Róbert Švec konštatuje, že neslovenské elementy sa naďalej pokúšajú prekrúcať historické skutočnosti, ale aj udalosti, ktoré sa odohrávajú na Slovensku v tieto dni a zároveň si Švec kladie rečnícku otázku: „Ak sú denníky SME a Denník N schopné klamať v týchto článkoch, neklamú spomínané denníky svojich čitateľov aj v iných článkoch?“