Bratislava 12. júla 2018 (HSP/Foto:Facebook)
V Bratislave sa tento víkend uskutoční známy výstredný pochod LGBTI komunity pod názvom “Dúhový Pride”. Kresťania a pro-life občania preukážu svoju hrdosť na rodinu tvorenú manželstvom muža a ženy. O 14.30 na Hodžovom námestí pripravili podujatie “Hrdí na rodinu,” na ktorom poukážu na potreby a práva dieťaťa v úplnej rodiny s matkou a otcom.
Výzvu na účasť na zhromaždení podporujúcom tradičnú rodinu priniesol na sociálnej sieti aj výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský.
“Už túto sobotu popoludní sa na Hodžovom námestí v Bratislave uskutoční zhromaždenie “Hrdí na rodinu”. Veľmi sa teším z tejto iniciatívy, ktorá chce zdôrazniť, že pre dieťa sú otec a mama to najlepšie. Deti sú veľmi zraniteľné. Pre nich sú otec a mama jedno. Nerozumejú a neprijímajú, keď sa takáto jednota roztrhne. Alebo keby jedného z nich mal len tak nahradiť niekto cudzí, ktorý takúto jednotu z prirodzenosti ani vytvoriť nemôže,” podotýka Ziolkovský.
Vyzval verejnosť, aby aj takýmto spôsobom vyjadrila svoj názor. “Aj takto môžeme verejne sebe aj spoločnosti pripomenúť, že potrebujeme atmosféru a legislatívu, ktoré napomôžu, aby dieťa o otca a mamu neprišli. Je to aj taká pripomienka, že vzťah otca a mamy je autentickejší, keď ho spája manželstvo.”
Dieťa podľa Ziolkovského jednoducho patrí do manželstva. “Držím palce všetkým a najmä modlím sa za všetkých otcov a mamy, ktorí sa o toto usilujú,” uzavrel.
Vyvesenie dúhovej vlajky
Výkonný sekretár KBS okrem toho pripomenul, že slovenský veľvyslanec v Budapešti R. Káčer nedávno obhajoval minuloročné vyvesenie dúhovej vlajky na ambasáde aj slovami, že demokracia nemôže byť diktátom väčšiny, ale rovnosťou príležitostí, práv a povinností pre občanov.
“Predpokladám, že v tomto duchu si každý rok na Deň počatého dieťaťa pripne vždy na sako bielu stužku na znak solidarity s nenarodenými deťmi, ktoré sú násilne každoročne v tisícoch pripravované o život.”
Naša diplomacia má podľa neho skvelú povesť. “Na druhej strane mám obavy, že niektorí diplomati robia kroky, ktoré nereflektujú realitu a právo na definovanie budúcnosti vo vlastnej krajine. Diplomati by pri všetkej úcte nemali zabúdať, že zastupujú obyvateľov svojej krajiny so všetkými jej duchovnými, kultúrnymi a národnými tradíciami. To nie je v nijakom rozpore s podporou ľudských práv alebo túžbe po rovnosti,” uviedol Ziolkovský.
“Dúhová vlajka na ambasáde možno reprezentovala pána veľvyslanca. Či však obyvateľov Slovenska, je veľmi otázne.”