Po parlamentných voľbách sa nám na vládnutie zrejme vyskladá zaujímavá partička. Podľa prieskumov dve najsilnejšie demokraticko-opozičné strany Za ľudí Andreja Kisku a Progresívne Slovensko chcú presadiť zákony a hodnoty, ktoré sú v úplnom rozpore s väčšinovou mienkou ľudí na Slovensku.
Predseda strany Za ľudí , Andrej Kiska vyhlásil, že Slovensko by malo prijať migrantov:
“Je našou morálnou povinnosťou ako úspešnej, skutočne úspešnej krajiny pomôcť zopár stovkám, možno tisíckam ľudí, ktorí utekajú pred vojnou a násilím. Tak ako tu prišlo tých 120 asýrskych kresťanov z Iraku, tak takto pomôcť, ukázať, že tak ako od nás utekali desiatky tisíc ľudí na Západ, tak teraz prijať zopár ľudí je podľa mňa morálnou povinnosťou,” povedal Kiska v relácii Na telo na TV Markíza. Písali sme o tom tu
Radikalizuje sa aj ultraliberálna dvojkoalícia Progresívne Slovensko/Spolu. Kým ešte donedávna hovorili, že nechcú viesť konfrontačnú politiku a chcú doniesť do politiky kľud a pokoj, dnes napríklad vyhlásili “vojnu” kotlebovcom a ich sfanatizovaní progreívni stúpenci vulgárnym spôsobom narúšajú mítingy ĽSNS po celom Slovensku.
Progresívcom tiež už nestačí presadzovanie svojich zvrátených liberálnych hodnôt v parlamente formou poslaneckých návrhov. Registrované partnerstvá pre homosexuálov chcú mať priamo vo vládnom programe.
Podpredsedníčka PS, Irena Biháriová to povedala v diskusii na denníku N
“Už sme frustrovaní tým, že nám stále hovoria: treba riešiť korupciu, treba riešiť zdravotníctvo, tu sme pri odstraňovaní Fica,” priznala. Pričom doteraz skutočne progresívci a liberálne orientované strany zdôrazňovali, že hodnotové témy nechcú riešiť a majú sa všetci zjednotiť na boji proti korupcii a odstránení Fica.
“V prípade , že by Progresívne Slovensko malo tú možnosť zostavovať vládu, pokúsime sa to (narážka na registrované partnerstvá, pozn. red.) dostať do programového vyhlásenia vlády,” tvrdí Biháriová.
Podpredsedíčka PS tiež tvrdí, že doteraz pri hodnotových témach vždy ustupovali liberáli, a preto to chcú teraz zmeniť.
Otázkou je však to, či si takéto ultraliberálne zmeny a zvrátenú ideológiu LGBTI prajú aj Slováci, alebo si ctia tradičné hodnoty. O tom , či chcú liberálnu vládu, alebo nie rozhodnú vo voľbách 29. februára 2020.
Samuel Gdovin