Prieskum rozoberal aj percentá, ktoré získali kandidáti od voličov jednotlivých strán.
Ľavicový aktivista Chmelár v prieskume získal viac ako polovicu hlasov od sympatizantov dnešnej opozície, konkrétne 53,6%. Rovnaké percento voličov opozičných strán získal aj sudca Štefan Harabin. Ten podľa SME získava časť hlasov od voličov Smeru, no najmä od voličov ĽSNS. Volilo by ho až 33% sympatizantov tejto strany.
Prieskum podľa SME ukázal, že Harabin je s podporou voličov ĽSNS na tom dnes lepšie, ako predseda strany Kotleba.
Podľa sociológa Martina Šlosiarika sa Harabin stavia do podobnej roly ako Kotleba pred voľbami v roku 2016. Má imidž bojovníka so systémom a kritizuje štandardných politikov. Ľuďom sa môže páčiť, že sa často ocitá v súdnych sporoch, v ktorých vyhráva. Vnímajú to ako záruku, že sa vyzná v právnom systéme a je odvážny, lebo sa nebojí do sporov ísť. Keďže je starší a skúsenejší ako Kotleba, je podľa Šlosiarika aj prijateľnejší pre starších voličov.
Najdisciplinovanejších voličov má strana Most-Híd. Bugára by volilo až 43,5% voličov strany. Petra Pellegriniho by volilo 27,6% sympatizantov Smeru a Andrejovi Dankovi by dalo hlas 22,5% voličov SNS. Zuzanu Čaputovú by volilo 32,4% sympatizantov Progresívneho Slovenska.