Budapešť 8. augusta 2023 (HSP/hungarytoday/Foto:Facebook)
Niet pochýb o tom, že výsledky talianskych volieb boli z maďarského hľadiska vynikajúce a niet pochýb o tom, že po vláde globalistov a liberálov sa v Taliansku konečne vytvorila národno-konzervatívna koaličná vláda, píše Tamás Fricz, publicista maďarského konzervatívneho denníka Magyar Nemzet
Je zrejmé, že Giorgia Meloniová, ktorá má dobré vzťahy s maďarským premiérom, sa zhoduje s maďarskými ambíciami vo viacerých dôležitých otázkach, ako je napríklad rodinná politika, ktorá sa zdá byť vzorom pre premiérku, zastupovanie záujmov národov, otázka národnej suverenity v Únii a mimo nej a záväzok voči kresťanským hodnotám, v ktorých sú maďarská vláda a Meloniová na rovnakej vlne.
Stručne povedané, aj Meloniová definuje svoje hodnoty a svoju politiku v zmysle triády Boh, rodina a vlasť, a to je určite povzbudivé pre vyhliadky budúcich maďarsko-talianskych vzťahov.
V poslednom čase sa však objavujú pochybnosti o tom, či je Meloniová skutočne vynikajúcim spojencom. V každom prípade jej stretnutie s Joeom Bidenom a jej takmer úplné poníženie sa tvárou v tvár vojnovým cieľom demokratov bolo sklamaním.
Skutočnosť, že víťazstvo Bratov Talianska (FdI; Meloniovej strana) prijali mainstreamové médiá so zmiešanými emóciami, bola sama o sebe trochu prekvapujúcim javom a nebolo medzi nimi toľko pobúrenia, ako sa dalo očakávať. Okrem toho sa medzi hlavnými globalistickými politikmi ozývali rôzne hlasy, napríklad holandský premiér Mark Rutte, podpredsedníčka Európskeho parlamentu Katarina Barley a bavorský premiér Markus Söder považovali Meloniovej úspech za vážnu hrozbu pre budúcnosť Európy. Prekvapujúco však Manfred Weber, predseda ľudovej strany, uviedol, že Meloniovej by sa mala vysloviť dôvera.
A Alexander von der Bellen, znovuzvolený rakúsky prezident, ktorý je jednoznačne zelený a globalistický, povedal, že Meloniová nepredstavuje pre Európu žiadnu hrozbu. Čo by mohlo byť dôvodom?
V roku 2021 – rok pred voľbami – sa Meloniová stala členom Aspen Institute, globalistického think-tanku vo Washingtone. Medzi jeho sponzorov patria Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, Carnegieho nadácia, Fordova nadácia, Rockefellerova nadácia, Goldman Sachs (jedna z najväčších finančných inštitúcií na Wall Street). Aspen Institute predsedá Walter Isaacson, ktorý je členom WEF (Svetového ekonomického fóra), ktorému predsedá Klaus Schwab. WEF bolo mnohokrát označené za vlajkovú loď globálnej elity, ktorá v súčasnosti zahŕňa približne tisíc obrovských spoločností a finančných inštitúcií. WEF a osobne Klaus Schwab sú tiež tými, ktorí v roku 2020 vyhlásili technokratický svetový poriadok, v ktorom tradičný štát zanikne.
Aspenský inštitút má ešte jednu vetvu: je pro-potratový a nie je prekvapujúce, že ho v tomto úsilí sponzoruje americký oligarcha George Soros, v duchu čoho dal Aspenu v rokoch 2003 až 2020 tri miliardy dolárov na pomoc skupinám podporujúcim potraty.
Faktom tiež je, že na rozdiel od Meloniovej je líder Ligy Matteo Salvini, ktorý vo voľbách vyšiel trochu porazený, viac proruský a predtým podpísal dohodu o spolupráci s Putinovou stranou Jednotné Rusko. Liga získala vo voľbách v roku 2019 34 percent a mal šancu stať sa budúcim talianskym premiérom. Možno sa to nepozdávalo americkým demokratom a globálnej finančnej elite, ktorá za nimi stojí?
Súčasná situácia je teda taká, že voľby nevyhrala Salviniho strana, ale Giorgia Meloniová, ktorá sa teraz priatelí aj s Joeom Bidenom, Aspen Institute a Billom Gatesom. Vzťahy medzi nimi sú prinajmenšom problematické a môžeme len dúfať, že nájdu modus vivendi pre národnú a kresťanskú správu vecí verejných, ktorú Európa a Maďarsko zúfalo potrebujú. A v záujme toho, aby sa v Európe vytvorila aliancia národne suverénnych strán s kresťanskými hodnotami…
Momentálne sa, žiaľ, prikláňam k tomu, že Meloniová ma sklamala. A to by bola naozaj veľká škoda a veľká nevýhoda pre suverenistický tábor, uzatvára svoju úvahu Tamás Fricz.
Prečítajte si tiež: