Nie je žiadnym tajomstvom, že mainstreamoví novinári sa predbiehajú v tom, kto si najviac kopne do Ruskej Federácie.
Všetkých však s ľahkosťou tromfol komentáror denníka SME, Peter Schutz, ktorý chŕli jeden rusofóbny článok za druhým.
Najnovšie všetkých, ktorí chcú mať dobré vzťahy s Ruskom, označil nelichotivými prívlastkami. Jeho článok nesie agresívny názov: “Kto vidí v Rusku partnera, je padnutý na hlavu alebo agent Kremľa,” si môžete prečítať tu.
V článku sa odvoláva na závery holandských vyšetrovateľov: “Zodpovednosť za vraždu takmer tristo pasažierov nesie jednoznačne Rusko,” píše Schutz, pritom nič také vyšetrovatelia v skutočnosti netvrdili.
Ďalej píše, že nikto nemôže spochybňovať holandských vyšetrovateľov, lebo Holandsko dovolilo referendum o asociačnej dohode medzi EÚ a Ukrajinou, v ktorom ju voliči odmietli.
Čo to má ale s tým spoločné? Holandsko je rovnako mopslík USA ako aj ostatné Európske krajiny. V iných prípadoch skáče ako USA píska.
Schutz na záver píše: “Kto po množstve evidencií chápe stále Rusko ako normálneho partnera – napríklad Danko, Pellegrini -, je buď padnutý na hlavu, alebo agent Kremľa z rovnakej čeľade ako Girkin a Dubinskij.”
Pripusťme, že by Rusko skutočne zostrelilo malajzijské lietadlo, aj keď je to, samozrejme, otázne.
Poďla Schutzovej logiky by sme nemohli mať dobré vzťahy ani s USA, pretože napríklad v roku 1999 zbombardovali civilný vlak v Juhoslávii, kde zabili množstvo ľudí.
Alebo rok 2003, keď USA zaútočili na Irak, kde sa odhaduje vyše milión obetí. Prečo Schutz nepíše o tom, že kto považuje USA za partnera, je buď padnutý na hlavu alebo agent Bieleho domu?
Samuel Gdovin