Washington 7. októbra 2023 (HSP/Hungarytoday/Foto:Facebook)
Autor Douglas Macgregor citoval argumenty premiéra Viktora Orbána, v ktorých zaujal stanovisko, že “konflikt medzi Kyjevom a Moskvou nie je našou vojnou”. Autor si myslí, že Európania by sa mali snažiť “izolovať ho, oddeliť ho, zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu.” Tento názor v súčasnosti čoraz viac rezonuje medzi Európanmi, pretože čoraz viac ľuďom je jasné, že Putin nemal a nemá záujem na tom, aby sa Ukrajina stala súčasťou Ruska, tvrdí autor. Strategickým cieľom Moskvy bolo a stále je zabrániť tomu, aby sa Ukrajina stala platformou pre projekciu vojenskej sily USA a spojencov NATO proti Rusku, nie dobývať východnú Európu, píše Macgregor
Na povrch začal prenikať zákulisný rozkol medzi národnými lídrami v USA a Európe, ktorí prijali mýtus o ruskej zaostalosti, a tými, ktorí v súkromí spochybňovali múdrosť podpory jedného z najskorumpovanejších režimov na planéte proti jadrovo vyzbrojenému Rusku. Viktor Orbán, “múdry a chytrý maďarský premiér”, vždy odmietal ubezpečenia Washingtonu, že slabosť Ruska znamená istú porážku Moskvy. Teraz jeho politické postoje preberá čoraz viac európskych lídrov, tvrdí americký publicista.
V zhone, v ktorom chceli profitovať zo zástupnej vojny Washingtonu na Ukrajine, urobili západní politici, šéfovia spoločností, manažéri hedžových fondov a mediálni magnáti vážnu chybu. Vrhli sa na washingtonskú unipartiu; na agendu radikálnej ľavice, ktorá sa prebudila, a na permanentnú zástupnú vojnu globalistov proti Rusku. Takto pokračuje pád kolektívneho Západu do pekla, ktoré si sám vytvoril. Washington a jeho spojenci v NATO čelia nepríjemnej voľbe: Uznať “legitímny” národný bezpečnostný záujem Moskvy na Ukrajine a ukončiť krviprelievanie, alebo riskovať zatiahnutie Európy do zničujúcej regionálnej vojny, na ktorú Európania a Američania nie sú pripravení, zhrnul vo svojom článku The American Conservative Journal.