kovacic

NAŽIVO

Tisícky ľudí protestovali v utorok večer pred úradom rakúskeho kancelára vo Viedni proti potenciálnemu vzniku vládnucej koalície vedenej pravicovou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), píše agentúrya AFP. Organizátori odhadli účasť na 30.000 ľudí.

Mnohí z demonštrantov niesli transparenty s nápismi ako “Preč s nacistami” či “Už nikdy viac” a vyjadrovali obavy, že vláda vedená FPÖ nebude rešpektovať princípy právneho štátu, menšinové ani iné práva.

07:56

Spojené štáty ukončia spoluprácu s Radou OSN pre ľudské práva (UNHRC), prestanú podporovať Agentúru OSN pre pomoc palestínskym utečencom (UNRWA) a prehodnotia svoje pôsobenie v Organizácii Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Vyplýva to z výkonného nariadenia, ktoré v utorok podpísal americký prezident Donald Trump. Informuje o tom agentúra AFP.

07:50

Vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pre Blízky východ Steve Witkoff v utorok povedal, že je absurdné veriť, že by Pásmo Gazy mohlo byť pre Palestínčanov obývateľné do piatich rokoch po vojne medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. TASR o tom informuje podľa agentúr AP a AFP.

07:38

Belehradská univerzita odmietla v utorok výzvu srbského prezidenta Aleksandra Vučiča na dialóg, ktorý deň predtým navrhol štrajkujúcim študentom a pedagógom ako “jediný spôsob, ako nájsť riešenie” v situácii, keď Srbsko zažíva masové protivládne protesty. Informovala o tom agentúra HINA.

Masové demonštrácie v Srbsku vyvolalo zrútenie prístavby nad vchodom do budovy železničnej stanice v Novom Sade.

07:34

Americký prezident Donald Trump chce, aby Spojené štáty prevzali kontrolu nad Pásmom Gazy a zabezpečili jeho obnovu, vrátane odstránenia nevybuchnutých bômb. Trump sa takto vyjadril na tlačovej konferencii, ktorú v utorok miestneho času absolvoval v Bielom dome s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom po skončení ich rozhovorov. Informujú o tom agentúry AP a AFP.

06:58

Výberom poroty sa v utorok v americkom meste Mayville začal súdny proces s mužom obvineným z pokusu o vraždu spisovateľa Salmana Rushdieho, ku ktorému došlo v auguste 2022 počas jeho prednášky v Chautauqua Institution na západe štátu New York. Rushdie (77) útok nožom prežil, ale prišiel o pravé oko a má poškodenú pečeň, informovala agentúra Reuters.

Útočníka zadržali na mieste činu a identifikovali ako Hadiho Matara (26), ktorý sa následne priznal k obvineniam z pokusu o vraždu druhého stupňa a napadnutia druhého stupňa vzneseným prokurátorom okresu Chautauqua v štáte New York.

Salman Rushdie Assault Hadi Matar
Na snímke útočník Hadi Matar / Foto: TASR/AP-Adrian Kraus
06:51

Lietadlo Azerbajdžanských aerolínii na linke z Baku do čečenského hlavného mesta Groznyj, ktoré v decembri 2024 havarovalo v Kazachstane, bolo podľa kazašských vyšetrovateľov pravdepodobne pred dopadom na zem “poškodené vonkajšími predmetmi”. Informuje o tom správa agentúr TASS a AFP.

06:47

Muž, ktorý v roku 2023 na verejnom zhromaždení hodil podomácky vyrobenú rúrkovú bombu po vtedajšom japonskom premiérovi Fumiovi Kišidovi, v utorok pred súdom poprel, že jeho úmyslom bolo politika zabiť. Informuje o tom agentúra AP.

Riudžiho Kimuru obvinili okrem iného z pokusu o vraždu a z držby výbušnín a nebezpečných zbraní. Incident sa stal 15. apríla 2023 v prímorskom meste Wakajama. Premiér pri pokuse o atentát nebol zranený. Menšie zranenia utrpeli dve osoby. Kimuru na mieste zatkli.

06:47

Predstavitelia afganského vládneho hnutia Taliban v utorok vykonali raziu v rozhlasovej stanici pre ženy – Begum – a zadržali dvoch jej zamestnancov. Ministerstvo informácií uviedlo, že pre porušenie pravidiel vysielania pozastavilo tejto rozhlasovej stanici činnosť. Informovala o tom agentúra AFP.

06:46

Ak spojenci v NATO nebudú chcieť v najbližších rokoch prijať Ukrajinu do Aliancie, mali by jej dať jadrové zbrane a peniaze na vybudovanie miliónovej armády, aby takto mohla odradiť Rusko od ďalšej agresie, vyhlásil v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostredníctvom tlmočníka v rozhovore s britským novinárom Piersom Morganom. Ten časť rozhovoru zverejnil na sieti X.

“Čo nás bude počas celého tohto obdobia chrániť pred týmto zlom? Aký balík podpory? Aké rakety? Dajú nám jadrové zbrane? Tak nech nám dajú jadrové zbrane.”

06:37

Ukrajina rozbieha diskreditačnú kampaň voči predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi. S odvolaním sa na informácie tajných služieb na utorňajšom rokovaní výboru parlamentu pre národnú bezpečnosť to na Facebooku uviedol predseda parlamentnej frakcie vládnej strany Fidesz Máté Kocsis.

Včera 20:20

Európska únia (EÚ) je znepokojená zámerom prezidenta USA Donalda Trumpa zvýšiť clá na európsky tovar vstupujúci na americký trh, ale za takýto vývoj si môže sama, vyhlásil v utorok maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó. Dodal, že treba brať do úvahy aj to, že v skutočnosti opatrenia poškodzujúce EÚ neiniciovalo súčasné vedenie Bieleho domu, ale administratíva bývalého prezidenta Joea Bidena.

Včera 19:48

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) požiadal ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS), aby na vláde prerokoval možnosť udelenia osvedčenia o strategickej investícii pre zákazku inovácie a modernizácie vodnej elektrárne Gabčíkovo. V utorok o tom informoval generálny riaditeľ štátneho podniku Peter Molda.

Včera 19:47

Tureckú herečku Melisu Sözenovú, ktorá v roku 2017 hrala kurdskú militantku vo francúzskom špionážnom seriáli, vypočúvala istanbulská polícia pre údajné propagovanie terorizmu. Vyšetrovanie podľa tureckých médií súvisí s odevom, ktorý mala na sebe, keď postavu Esrin stvárňovala.

Včera 19:27

V prvom štvrťroku by sa mohlo začať s výstavbou prečerpávacej vodnej elektrárne Málinec. Jej výstavba by mala potrvať do decembra 2036, pričom celkovo by mala táto investícia stáť 2,386 miliardy eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z návrhu na určenie investičného projektu Prečerpávacia elektráreň Málinec za strategickú investíciu, ktorý predložilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Včera 19:27

Iracký najvyšší súd v utorok po sťažnosti skupiny poslancov dočasne pozastavil účinnosť troch kontroverzných zákonov, z ktorých jeden by podľa aktivistov oslabil práva žien. Poslanci sa sťažovali, že parlament tieto zákony schválil údajne nezákonným spôsobom, pretože sa o nich v januári hlasovalo spoločne, a nie o každom zvlášť.

Včera 19:26

Gruzínska vláda navrhuje balík zákonov, ktorými by sa sprísnili tresty za trestné činy súvisiace s protestmi. V niektorých prípadoch by demonštrantom hrozilo až desaťročné väzenie.

Včera 19:26

Srbský prezident Aleksandar Vučič v utorok oznámil, že telefonoval s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyenovou o súčasnej situácii v Srbsku, eurointegračných ambíciách krajiny a súvisiacich reformách.

Včera 19:24

Trinásť z 51 mužov odsúdených v decembri 2024 súdom v juhofrancúzskom Avignone za spoluúčasť na znásilňovaní Gisele Pelicotovej, sa 6. októbra postaví pred porotný súd v meste Nimes v departemente Gard, aby sa pokúsili dosiahnuť zníženie svojich trestov.

Včera 18:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Opozícia, liberálne médiá, ale aj Michal Kovačič. To až takto hlboko ste klesli?” Pýta sa Kéry

Európske voľby sú za dverami a na Slovensku opozícia a niektoré médiá postupujú pri aktivizácii progresívneho a protismeráckeho tábora tak, akoby mali na to pripravený aj nejaký manuál. Nevyšli parlamentné voľby, SMER-SSD spolu s koaličnými partnermi zostavil vládu? Budeme hnať ľudí do ulíc, takmer pri každej téme, pri každom legislatívnom kroku novej vlády, ktorý nám, ako sa ľudovo povie, neštimuje. Napriek tomu, liberálny kandidát v prezidentských voľbách nevyhrá? Pýta sa vo svojom príspevku Marián Kéry (Smer SSD)

kovacic
Na snímke Michal Kovačič
❚❚
.

Ani po atentáte na premiéra nezatiahli brzdu. Opozícia a liberálne médiá pokračujú v atakoch. Podľa Kéryho teraz vyťahujú „z manuálu“ ďalší bod, na čo im poslúži “poskok Michal Kovačič z Markízy”.

“Na scéne máme revolúciu Markíza 2.0, podobnú tej 1.0 z roku 1998. Tá vieme, ako sa zvrtla. Z boja o Markízu sa stalo politické randezvous vtedajších opozičníkov, túžiacich zhodiť Vladimíra Mečiara. Vážená opozícia, liberálne médiá, ale aj Michal Kovačič. To až takto hlboko ste klesli? To tu už máme také hlboké vyprázdnenie pojmov, že súčasný stav nazývate v médiách orbanizáciou? Pravdu má moja kolegyňa Monika Beňová, ktorá vo svojom statuse na fb napísala: „Naša vláda, na rozdiel napríklad od poľskej liberálnej vlády, neposlala do RTVS bezpečnostné zložky a neposlala verejnoprávne médiá do likvidácie týždeň po voľbách. A do tých súkromných sa už vôbec nijako nestarala a nestará,” pripomína Kéry.

“Ak niekto pochybil, tak liberálna vláda v Poľsku. Ak si niekto nevážil slobodu médií a útočil proti novinárom a slobodným médiám, tak vlády Matoviča, Hegera, ktoré vypínali nepohodlné weby, ktorých obsah sa vtedajším, mocou omámeným vládnym politikom nepáčil. Vtedy sa útočilo na slobodu slova, keď napríklad musela v TA3 po rozhovore so svetoznámym americkým ekonómom Jeffrey Sachsom skončiť Anna Žitná Lučaiová,” dodáva koaličný poslanec.

.

A pripomína: LPamätáte si, o čo vtedy išlo? Na svojom fb profile som to vtedy popísal takto: „Už len to, že Sachsa, ako hosťa Anna Žitná Lučaiová získala, bola vec, pre väčšinu tzv. novinárov na Slovensku nepredstaviteľná. Ona však ten rozhovor aj zvládla, bola pripravená, kládla relevantné otázky, v rozhovore s profesorom Sachsom sa snažila hľadať pravdu, bol to určite vyvážený rozhovor. Niekomu v slovenskom politickom/mediálnom establishmente však musel sakramentsky prekážať. Pretože tu sa už nie od februára 2022, ale minimálne od nástupu Matovičovej vlády, a potom aj pandémie, otvorene, a čo je ešte horšie, skryte, razí naratív, že pravda je len jedna a kto tvrdí opak, je okamžite agent druhej strany, ačohentista, dezolát, v prípade vojny na Ukrajine proputinovský agent.”

Podľa názoru Kéryho je táto „revolúcia“, ktorú akoby začal Kovačič, z prsta vycucaná len preto, aby pomohla paralyzovaným progresívcom z Progresívneho Slovenska vo voľbách do Európskeho parlamentu.

“Na telo išlo aj vtedy, keď sme zo SMERu-SSD a aj z ostatných strán koalície tento program bojkotovali. V reportážach sa k nám teda v mnohých prípadoch ani vyvážene redaktori Markízy nechovali, nieto že by boli na našej strane. O žiadnom vstupovaní do obsahu Markízy nemôže byť ani reči. Ešte raz zo statusu Moniky Beňovej: „TV Markíza je súkromná televízia a jej jedinou povinnosťou je, spĺňať podmienky súvisiace s licenciou. A úprimne, bolo by mi v princípe jedno čo sa tam deje, nebyť faktu, že Michal Kovačič si svoj politický coming out naplánoval práve dva týždne pred voľbami do EP.“

“Ešte raz. Ak niekto ohrozoval mediálnu slobodu na Slovensku, ak tu niekto šermoval paličkami cenzúry, ak tu niekto obchodoval s pravdou, boli to vlády Matoviča a Hegera. Čo je najhoršie, práve vtedy sa zosilnelo na Slovensku populistické, plytké nálepkovanie a útočenie na druhého len preto, lebo si dovolil mať iný názor. Kam sme sa to dostali? Toto sme chceli? Šéfovi Markízy Petrovi Gažíkovi držím palce. Je to rešpektovaný manažér, ošľahaný vetrami súkromného biznisu, ktorý je ten posledný, kto by sa chcel politicky pošpiniť, z jednej, či druhej strany. On je zárukou, že Kovačičov obrazný výstrel z Aurory padne do rieky a zostane po zásluhe zabudnutý. Vrátane samotného Michala Kovačiča,” uzatvára svoj status Marián Kéry.

 

.

Prečítajte si tiež:

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Jozef Gandžala

Dušan Hirjak

René Pavlík

.
.
.

„Apolitické“ kampane PS podporujú aj firmy cez jednu veľkú nadáciu

Rada vlády pre mimovládne organizácie zistila, že banky zasiahli nekalo do predvolebnej kampane pred voľbami v roku 2023, keď v…

05. 02. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Gruzínsky žoldnier si berie do úst Slovensko. Tu sú nové informácie

Veliteľ Gruzínskej légie je počas posledných dní mimoriadne aktívny v online priestore. Na sociálnej sieti vyhlásil, že miluje Slovákov, a…

05. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako je možné, že na poste hovorkyne je manželka Bárdyho? Policajná prezidentka sa ospravedlnila Ficovi

Nová policajná prezidentka Jana Maškarová sa musela ospravedlniť premiérovi Robertovi Ficovi za to, že polícia poprela jeho slová o začatom…

05. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Prečo Zelenskyj stále nie je v blázinci?”

“Prečo Zelenskyj stále nie je v blázinci?” pýta sa Juraj Draxler vo svojom príspevku na sociálnej sieti. Jeho status prinášame…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Logická otázka pre Progresívne Slovensko

Ak by sme urobili pomyselné dva – tri kroky späť, aby sme získali potrebný odstup a nadhľad a objektom nášho záujmu by…

05. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump šokuje: chce vlastniť Pásmo Gazy a presídliť Palestínčanov do iných krajín

Americký prezident Donald Trump v utorok predstavil nevšedný plán. Chce, aby Spojené štáty prevzali Pásmo Gazy, presídlili Palestínčanov do iných…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Beňová: “Trumpovo “tornádo” a vyčkávanie lídrov EÚ”

Lídri hlavných európskych členských štátov a NATO sa tento týždeň stretli na neformálnom summite v Bruseli, aby prediskutovali potrebu posilniť…

05. 02. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

VI. Medzinárodná konferencia za Rovnováhu sveta v Havane: Nová éra globálneho poriadku mimo západných ilúzií

Havana, 31. januára 2025 – V čase eskalujúcich globálnych konfliktov, klimatickej devastácie a hroziacej planetárnej katastrofy sa v Havane na…

04. 02. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj jv rozhovore s Morganom už nemá veľké ramená: Uvažujeme realisticky!

“Som pripravený, ak je to jediná konfigurácia na dosiahnutie mieru na Ukrajine,” – povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Znovu treba zapojiť politické kalkulačky. Nielen kvôli Malatincovi. Pre niektorých prichádza osudové rozhodnutie

Poslanec Roman Malatinec prestúpil zo dňa na deň zo strany HLAS do Národnej Koalície. Tým spôsobil, že vláda bude musieť…

04. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Amerika chystá monopol na ťažbu na Ukrajine. “Trump sa naozaj chystá podojiť celý svet, čo to dá,” varuje exminister

Americký prezident Donald Trump v pondelok naznačil, že chce rokovať s Ukrajinou o dohode, na základe ktorej by Kyjev dodával…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pan velvyslanec nerozdává!

Největší radost mi tento týden udělaly dvě věci. Jednak Eva Destroix , která si mě opět začala brát do huby,…

05. 02. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čína reaguje na Trumpa, oznámila odvetu clám

Čína v utorok oznámila, že zavádza clá na viaceré americké výrobky, a zároveň začala protimonopolné vyšetrovanie americkej spoločnosti Google. Oznámenia…

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump mal v súvislosti s Ukrajinou “veľmi dobré rozhovory”

Americký prezident Donald Trump uviedol, že v súvislosti s riešením konfliktu na Ukrajine mal “veľmi dobré rozhovory”

05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škarohlídové nevyhrávají

Koncem minulého týdne jsem tu zmínil zjištění sociálního psychologa Jonathana Haidta, že od roku 2012 v USA probíhá epidemie depresí…

05. 02. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európsku úniu čakajú „ťažké mesiace“

Maďarsko uzavrie s Trumpom samostatnú obchodnú dohodu a Európsku úniu čakajú „ťažké mesiace“, povedal Orbán

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj tvrdí, že ho Trump pozval na inauguráciu

Pozvanie však znelo „v tej najvšeobecnejšej rovine“, bez osobného stretnutia. Preto Zelenskyj považoval za „nevhodné“ tam ísť

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká zmena: Malatinec opúšťa Hlas a pridáva sa k Huliakovi. Reaguje aj skupina rebelov okolo Migaľa

Poslanec Hlasu Roman Malatinec sa pridáva k nezaradenej trojici okolo Rudolfa Huliaka. „Rozhodol sa prijať naše pozvanie do Národnej koalície,“…

04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najmasovejšia streľba v histórii Švédska. Vyžiadala si najmenej 10 mŕtvych

Streľba v škole vo švédskom meste Örebro si vyžiadala najmenej 10 mŕtvych a 15 zranených, informovala miestna televízia SVT

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto, čo, kde a s kým? Dirigentom protestov môže byť niekto väčší a známejší

Navonok to vyzerá, že organizátorom protestom je OZ Mier Ukrajine. Hlbšia analýza, iniciatív a občianskych platforiem ukazuje, že hlavným organizátorom…

04. 02. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Originálny Microsoft Office Suite Lifetime Key Zníženie ceny na 15,29 €! Godeal24 ponúka trvalé kľúče Microsoft Windows 11 za 13,25 €!

Hľadáte nápady na valentínsky predaj na oslavu lásky a techniky? Cez Godeal24’s Valentine’s Day Sale to máš poriešené! Či už…

04. 02. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezident zvolal okrúhly stôl. Účasť opozície bola chabá. Neskôr vyslali jasný odkaz

Prezident Peter Pellegrini ubezpečil, že nikto z koaličných lídrov ani predseda opozičného KDH si neželá ani nepripravuje vystúpenie Slovenskej republiky…

04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Aktualizované 04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Policajná inšpekcia potvrdila, že sa policajti nepodieľali na zabití bezdomovca

Policajná inšpekcia potvrdila, že sa policajti nepodieľali na zabití bezdomovca. Informoval o tom Úrad inšpekčnej služby s tým, že vyšetrovateľ…

04. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kríza automobilového priemyslu v EÚ. Brusel je pod tlakom

Keďže dopyt po elektrických vozidlách v rámci Európskej únie klesá a konkurencia sa zvyšuje, bez konkrétnych opatrení hrozí tomuto odvetviu…

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nenápadné rozhodnutie časti opozície, ktoré všetkým ukázalo viac ako sa zdá

Tí, ktorí majú vzťah k histórii a niečo o nej vedia, prípadne tí, ktorí si z nej ešte aspoň čo…

04. 02. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vynaliezavosť týchto ľudí prekvapí každého z nás

V dnešnom svete, ktorý je neustále v pohybe a neustále sa mení, je schopnosť byť vynaliezavým jedným z najcennejších darov.…

05. 02. 2025 | 0 komentárov

Brusel chce financovať európsku obranu. Otázkou ostáva ako?

Európska obrana sa ocitla na križovatke – Európska únia pripravuje bezprecedentné investície na posilnenie svojej vojenskej infraštruktúry. Informuje The European…

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tisícky ľudí protestovali v utorok večer pred úradom rakúskeho kancelára vo Viedni proti potenciálnemu vzniku vládnucej koalície vedenej pravicovou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), píše agentúrya AFP. Organizátori odhadli účasť na 30.000 ľudí.

Mnohí z demonštrantov niesli transparenty s nápismi ako “Preč s nacistami” či “Už nikdy viac” a vyjadrovali obavy, že vláda vedená FPÖ nebude rešpektovať princípy právneho štátu, menšinové ani iné práva.

07:56

Spojené štáty ukončia spoluprácu s Radou OSN pre ľudské práva (UNHRC), prestanú podporovať Agentúru OSN pre pomoc palestínskym utečencom (UNRWA) a prehodnotia svoje pôsobenie v Organizácii Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Vyplýva to z výkonného nariadenia, ktoré v utorok podpísal americký prezident Donald Trump. Informuje o tom agentúra AFP.

07:50

Vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pre Blízky východ Steve Witkoff v utorok povedal, že je absurdné veriť, že by Pásmo Gazy mohlo byť pre Palestínčanov obývateľné do piatich rokoch po vojne medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. TASR o tom informuje podľa agentúr AP a AFP.

07:38

.

Takto drasticky sa veci dokážu zmeniť za 20 rokov

Je nemožné uveriť, že len pred 20 rokmi nikto nevedel, čo je Google alebo Netflix, a nemohol uložiť 1 minútu…

05. 02. 2025 | 0 komentárov

Chce Trump odstrániť Zelenského?

Vyhlásenia Trumpovho osobitného vyslanca Kellogga o potrebe usporiadať na Ukrajine voľby, podobné vyhlásenia Peskova, ako aj informácie agentúry Reuters, že…

04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kedy na výmenu oleja? Škoda prináša revolučný systém, ktorý vám ušetrí starosti aj peniaze

5.2.2025 Redakcia Auto trendy . Premýšľali ste niekedy, či už je čas na výmenu oleja, alebo môžete ešte pár tisíc…

05. 02. 2025 | 0 komentárov

Je mimoriadne komické, ako si Šimečka strieľa do vlastnej nohy

V pondelok sa s tlačovkami roztrhlo vrece: Popri SaS, o ktorej sme písali samostatne, sa pred médiá postavili aj progresívci. Hovorili o údajných „bludoch“…

03. 02. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Video: Turecko uskutočnilo úspešný test balistickej rakety

Turecko, 5. februára 2025 - Turecko vykonalo ďalší test novej balistickej rakety krátkeho doletu Tayfun, ktorá je vo vývoji, odpálená…

04. 02. 2025 | 0 komentárov

Zaradil spiatočku: Matej Baránek sa vracia do moderátorského kresla diskusnej relácie Sobotné dialógy

Moderátor Matej Baránek bude opäť moderovať reláciu Slovenskej televízie a rozhlasu Sobotné dialógy. Ako informovala Andrea Pivarčiová poverená vedením Sekcie…

04. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Lipták

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Jozef Gandžala

Dušan Hirjak

René Pavlík

.
.
.

Stiahnite si aplikáciu HS

ANDROID
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov