Augsburg 28. júla 2015 (HSP/KAT/Foto:TASR-Fred Ernst)
Je veľa zariadení, ktoré ponúkajú omladzovanie produktmi vyrobenými z telíčok potratených detí. V súčasnosti je mekkou záujemcov o ne Ukrajina (UCTC, Emcell; Swiss Medica má zariadenia vo Švajčiarsku, v Belehrade a Moskve)
Ilustračné foto
Potratová organizácia v USA Planned Parenthood predáva telá potratených detí, čím si už desaťročia zarába peniaze:
1. Očkovacie látky: Mnohé očkovacie látky proti vírusovým ochoreniam sa vyrábajú pomocou detských buniek (napr. rubeola, ovčie kiahne, hepatitis A). Skratku línií buniek nájdeme na prílohe látky a môžeme ľahko zistiť, že za PER.C 6, WI-38 alebo MRC-5 sa skrývajú bunky zdravých detí, ktoré boli zabité potratom, a ktoré sa ďalej skultivovali, aby slúžili ako živná pôda pre vírusy. A týka sa to aj súčasného vývinu očkovacej látky proti ebole, chrípke či HIV.
2. Na liečbu chorôb a omladzovanie: Využívanie embryonálnych buniek na omladzovanie alebo liečbu chorôb ako Parkinson, autizmus, cukrovka, Alzheimer zatiaľ ešte nie je všade bežné. No výskum pre takéto choroby sa s bunkami robí už dávno. Je veľa zariadení, ktoré ponúkajú omladzovanie prostredníctvom telových buniek z potratených detí, v súčasnosti je mekkou záujemcov o ne Ukrajina (UCTC, Emcell; Swiss Medica má zariadenia vo Švajčiarsku, v Belehrade a Moskve). Čo sa týka kozmetiky, tak od škandálu vo Francúzsku v r. 1980 sa pracuje v skrytosti. Napríklad kolagén sa môže získavať z morských rias, ale aj z potratených detí. Jednoznačne dokázateľné je toto použitie okrem iných vo firme, ktorá s kožnými bunkami potrateného dieťatka vyrába „bioregeneratívne“ krémy (Neocutis), ako aj pri produkte „Dermarose“ s embryonálnymi kmeňovými bunkami.
3. Testy s embryami namiesto zvierat: Aby sa obišlo testovanie so zvieratami, používajú sa už roky intenzívne embryonálne bunky na predpísané testy v kozmetike a pri liekoch. Cynicky povedané, pokusy na zvieratách boli nahradené pokusmi na ľuďoch.
4. Darcovstvo orgánov a tkaniva: V tejto oblasti sa tento spôsob medzinárodne bežne používa (“fetálna žatva orgánov”). Bunky potratených detí najmä v štádiu fetusu – plodu (pretože tu sú už orgány vyvinuté a bunky sa môžu rozlišovať) sa používajú napríklad na produkciu tzv. biohybridných orgánov s umelými nosnými materiálmi na transplantáty. Okrem toho možno popri obličkách, pľúcach, pečeni využiť aj vajcovody, oči, pankreas a tymus. V Nemecku je to upravené od r. 2007 novým zákonom o kvalite a bezpečnosti ľudských tkanív a buniek. Ženy sa možno po potrate opýtať, či chce mŕtve dieťa “darovať”. Odhliadnuc od necitlivosti k žene, ktorá má za sebou taký traumatický zákrok, kladie sa nám tu etická otázka, či dieťa, ktoré sme bez jeho povolenia usmrtili, možno aj bez jeho povolenia dať rozobrať na orgány.
Ani v Nemecku nie je problém zohnať si potratené deti. Pod zámienkou výskumu sme sa pred rokmi sami o to pokúsili a od ziskového potratára sme bez problémov dostali 7 detí v jeden deň!
Vzhľadom na prestárnutosť a neurodegeneratívne ochorenia v našich západných spoločnostiach bude dopyt ako aj ponuka v tejto oblasti rásť. Na liečbu Parkinsonovej choroby sú potrebné napríklad mozgové bunky 6-12 potratených detí, liečba v USA vyjde asi na 15 000 dolárov, je teda pre ponúkateľa a prázdne nemocnice zaujímavým odvetvím budúcnosti.
Alexandra Mária Linderová, podpredsedníčka nemeckej spolkovej „Akcie právo na život pre všetkých“