Bratislava 1. januára 2024 (TASR/HSP/Foto:Screenshot)
Novoročné predsavzatia je lepšie rozmeniť si na menšie, čiastkové ciele, ktoré sa ľahšie plnia. Pre TASR to uviedla Liga za duševné zdravie s tým, že ľudia vo svojich predsavzatiach často zlyhávajú, pretože si dávajú príliš veľké ciele alebo ich definujú zoširoka
Ilustračné foto
“Tiež treba mať na pamäti, že neúspech patrí k životu, tak sa treba pokúšať znova a znova a po prípadnom neúspechu by sme nemali zahodiť doterajší progres za hlavu,” skonštatovala pre TASR.
Snaha dávať si novoročné predsavzatia súvisí podľa ligy s čistým štítom, s ktorým ľudia vstupujú do nového roku. “Posilnení úspechmi alebo poučení zo sklamaní z minulého roku si pod vplyvom novoročného odrátavania sekúnd možno naliehavo uvedomujeme potrebu zmeny, potrebu práce na sebe,” uzavrela.
.
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.