V najnovšom vydaní kontroverzného časopisu Týždeň šéfredaktora Štefan Hríba sa na titulnej strane objavila “hrdinka” Zuzana Čaputová ako z výšky vzhliada na slovenský kraj… Tento obraz je však prerobený z obrazu nemeckého výtvarníka Friedricha z 18. storočia a bol použitý aj ako obal knihy (novela Michael s autobiografickými prakmi pôvodne z roku 1929) neskoršieho nacistického ministra propagandy Goebellsa.
“Ako sa vyrába morálny gýč. Použi romantický obraz nemeckého maliara Caspara Davida Friedricha Pútnik nad morom hmly z roku 1818, na ktorom je síce zobrazená krajina Labských pieskovcov na hraniciach Česka a Nemecka, ale Ty k nej bez rozpakov domaľuj Kriváň a na vrchol postav svätú Zuzanu.” Upozornil na pochybný obraz Čaputovej Eduard Chmelár.
Chmelára v tejto súvislosti napadla podobnosť s niekdajšou kampaňou strany HZDS. “Pamätáte sa na bilbordy Vladimíra Mečiara s Kriváňom a švajčiarskou krajinou, ktoré liberálna tlač znosila pod čiernu zem? Dnes sa na kulte osobnosti podieľajú priamo médiá a už teraz nadobúda obludné rozmery v štýle Kim Ir-sena.”
“A ako ukazuje nadšená diskusia pod titulnou fotografiou: nie, Slovensko sa nemení. A ak, tak k horšiemu. Kritické myslenie vytláčajú nereálne obrazy a túžba stáda po slepom obdivovaní svojho pastiera. Takto sa neposilňuje demokracia.”
“Ľudia sa vraj len tešia. A my im závidíme. Niečo pre nechápavých idiotov a ignorantov, ktorým treba dejiny pripomínať polopatisticky,” dodal v komentári na svoj príspevok Chmelár, ktorý bol jedným z kandidátov na prezidenta SR.