Bratislava 10. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
Spoločnosť YouTube na základe udaní „komunity YouTube“ zablokovala kandidátovi na prezidenta Štefanovi Harabinovi video o Marrákešskej deklarácii
Kandidát na prezidenta Štefan Harabin už pred pol rokom vo videu upozorňoval, čo v skutočnosti bude pre Slovensko znamenať prijatie tohto protokolu a upozornil aj na trestnoprávnu zodpovednosť tých, ktorí tento vlastizradný protokol pretláčajú.
„Ani jeden černoch by u nás nemal byť v takto naplánovanej migrácii, nie, že niekoľko áno, tu ide o princíp, toto nie je pomoc utečencom, to nemá nič spoločné s humanitárnou pomocou. To je priame a smrteľné ohrozenie občanov Slovenska, existencie nášho suverénneho štátu a celého národa. To chceme mať znásilňované a vraždené naše deti, dcéry, synov, mladých aj starých, rozbité výklady, zapálené autá, zóny, kde sa polícia neodváži vkročiť, drogy, násilie, vraždy, zdevastované nádražia, parky, obchodné domy, centrá miest? Ak to raz dopustíme, nedá sa to už zvrátiť, nedá sa to už napraviť. Aké má na to vláda dôvody? Vláda tají všetky informácie, nechce vysvetľovať ľuďom, čo robí, čo chystá a čo nás čaká. Pán Fico a pán Lajčák pred časom hovorili o tom, že sa budeme musieť v súvislosti s jadrom EÚ niečoho vzdať. Máme sa vzdať našich životov, našich plánov založiť si rodiny, vychovávať deti v mieri a v duchu tradičných ľudských hodnôt a historických princípov kresťanskej morálky? Máme sa vzdať nášho mierového života? V mene čoho? Nech naši občania posúdia v referende, či chcú byť otvorene migrantskou krajinou bez akýchkoľvek obmedzení, či chcú, aby náš štát živil stovky tisíc a neskôr aj milióny osídlencov z Afriky. Takéto kroky nemôžu byť prijímané vládou v tajnosti. Ide o radikálne zmeny v zložení obyvateľstva, v zdravotnej situácii, v kultúre, v morálke, v bezpečnosti občanov. Bude sa vláda čudovať keď svojim konaním podporuje napätie v spoločnosti a rast radikalizmu a ľudia si vytvoria vlastné obranné zbory?“
Spoločnosť YouTube sa tak aktívne zapojila do predvolebnej kampane na Slovensku, kde znevýhodňuje pronárodného a prokresťanského kandidáta pod zámienkou nespokojnosti „komunity“, ktorú v skutočnosti tvorí hŕstka udavačov z progresívno-liberálneho tábora. Spoločnosť pritom paradoxne deklaruje, že verí v princípy slobodného vyjadrovania, dokonca aj ak ide o vyjadrovanie názorov, ktoré sú nepopulárne a pre niektorých divákov potenciálne urážlivé. Vo svojom vyjadrení spoločnosť YouTube píše:
Dobrý deň, Štefan Harabin!
Komunita YouTube nahlásila vaše video MARÁKEŠSKÁ DEKLARÁCIA: Ako pripraviť pôdu v Európe pre milióny Afričanov.. Po kontrole sme obmedzili spôsob zobrazovania vášho videa. Upozorňujeme, že vaše video bude na YouTube naďalej k dispozícii.
Obmedzenia videoobsahu
Veríme v princípy slobodného vyjadrovania, dokonca aj ak ide o vyjadrovanie názorov, ktoré sú nepopulárne a pre niektorých divákov potenciálne urážlivé. YouTube však nepovoľuje nenávistné prejavy ani obsah, ktorý propaguje násilie. V niektorých prípadoch môžu nahlásené videá, ktoré zjavne neporušujú pokyny pre komunitu, ale ich obsah je potenciálne kontroverzný alebo urážlivý, ostať k dispozícii, pričom sú niektoré ich funkcie zakázané.
Vaše video sa bude zobrazovať po správe s upozornením. Navyše boli zakázané niektoré funkcie, ako je pridávanie komentárov, zdieľanie, označenie Páči sa mi a navrhované videá. Vaše video tiež nie je vhodné na speňaženie.
Ďalšie informácie nájdete v našom centre pomoci.
Ako môžete reagovať
Hoci ste na účet nedostali sankciu, chceme počuť váš názor, ak si myslíte, že ide o chybu. Ak sa chcete voči tomuto rozhodnutiu odvolať, odošlite tento formulár. Môžete sa tiež odvolať priamo zo Správcu videí. Náš tím podrobne preverí vaše odvolanie a čoskoro vás bude kontaktovať.
S úctou,
tím YouTube
Ako vyzerá zasahovanie do prezidentských volieb zo strany spoločnosti YouTube, si môžete pozrieť na predmetnom videu, ktoré si stihlo pozrieť 57 tisíc ľudí: https://www.youtube.com/watch?v=LDuzjU-an5o&bpctr=1541801829
Tu si treba uvedomiť, že nielen USA môžu cez túto americkú technologickú firmu zasahovať do volieb po celom svete, aj do volieb v členskom štáte Európskej únie, ale svet dospel do štádia, kde hŕstka vlastníkov technologických firiem a internetových sociálnych sieti, rozhoduje o tom, ktorý kandidát je vhodný na prezidenta v tej-ktorej krajine, v tomto prípade na Slovensku. Hŕstka ľudí, ktorí nežijú na Slovensku, zasahuje do toho, kto tu bude prezidentom a aké pomery tu budú vládnuť. Tento vývoj, samozrejme, nemôže žiaden národ, žiaden štát tolerovať a bude potrebné s tým niečo čo najskôr urobiť.