Poukazuje pritom na britské deti, ktoré pri liečbe užívajú hormóny opačného pohlavia, čo môže mať vážne dôsledky, ako je srdcové ochorenie alebo osteoporóza. Je tiež znepokojená rozsahom, v akom sú medikamenty deťom podávané. Aj jej kolegovia majú rovnaké obavy, ale nevyjadrujú sa k tomu z obáv, že budú označovaní za bigotných.
Griffin tiež hovorí o závažných vedľajších účinkoch na zmenu pohlavia a blokovanie puberty: “Blokátory puberty nie sú určené len na zablokovanie puberty u zdravých adolescentov. Teraz sa používajú aj na niečo, čo je psychologickou prezentáciou bez toho, aby s tým prebiehala vedecká štúdia.”
V roku 2017 sa zistilo, že 800 detí v Anglicku, ktorí boli zmätení v identifikácii sa so svojím pohlavím, dostávali injekcie obsahujúce blokátory puberty. Ich účinky prestávajú fungovať, keď sa už nepoužívajú. Účinky pohlavných hormónov sú ale nezvratné, podľa Griffinovej “sú spojené s trvalou neplodnosťou, pacienti môžu tiež mať poruchu sexuálnej funkcie a ďalšie nepriaznivé dôsledky, napríklad u žien zvýšené riziko srdcových ochorení či abnormálne priberanie”.