Pokiaľ sa táto možnosť nepotvrdí, vidí Matovič zdroj financií napríklad v úsporách nazhromaždených v 2. dôchodkovom pilieri.
“Ak by sme ľuďom vytvorili napríklad investičný fond, ktorý by investoval do nájomných bytov, tak si myslím, že mnoho ľudí, ktorí sú sporitelia v druhom pilieri, by chceli takto zhodnocovať svoje peniaze,” povedal Matovič novinárom pri príchode na rokovanie. Možností je podľa šéfa hnutia OĽaNO viac a o tom, ktorá je správna, by malo rozhodnúť práve pondelkové stretnutie.
Matovič potvrdil, že výstavbu nájomných bytov, ktorú presadzuje hnutie Sme rodina, podporuje a bude hľadať spôsob, ako tento predvolebný sľub budúceho koaličného partnera splniť. Hoci sa pravdepodobne nepodarí naplniť avizovaný počet 25.000 postavených nájomných bytov ročne, o možnostiach podľa neho musia budúcu vládu presvedčiť odborníci.
“Dôležité je začať, hľadať dobrú vôľu,” povedal Matovič. Podľa šéfa OĽaNO mladé rodiny nájomné byty potrebujú. “Pre tých ľudí je dôležité, aby mali možnosť kde bývať a lacno bývať. Nájomné byty sú cesta,” dodal.
Igor Matovič, tvrdí, že s potenciálnymi partnermi sú už viac-menej dohodnutí na zložení novej vlády. O jednotlivých menách na konkrétnych postoch zatiaľ informovať nechce.
“Je dohodnutého veľmi veľa, sme pred finále,” povedal Matovič v priestoroch Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Matovič poznamenal, že nie všetko, čo bolo medializované o prerozdelení ministerstiev, je pravdivé. Naznačil, že v súčasnosti rokujú ešte o kompetenciách jednotlivých ministerstiev a detailoch.
Podľa vlastných slov verí, že “detaily nikoho nevyrušia tak, aby sme to museli nanovo skladať”. Na otázku, kedy sa verejnosť dozvie zloženie vlády a nominácie, odpovedal, že čoskoro.