Rím 25. marca 2020 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Claudio Furlan/LaPresse via AP)
Pred niekoľkými dňami zverejnil na svojom webe Taliansky zdravotný úrad štúdiu, kde sa uvádza, že veľká väčšina korona mŕtvych trpela na ťažké chronické ochorenia. Viacerí experti majú pochybnosti aj o spoľahlivosti metód testovania korony a tým aj o výsledkoch testov. Okrem toho posudzujú skepticky aj tvrdenia o extrémne vysokej letalite koronavírusu
Spravodajské centrum Bloomberg publikovalo nedávno článok na základe informácií vydaných Talianskym zdravotným úradom. Článok analyzuje veľmi dôležitú vec (o ktorej som sa v súvislosti s koronou už viackrát zmienil na iných miestach), na ktorú sa vo všeobecnej panike, ktorej obrovská časť z nás podľahla, zabúda a je v ňom aj nasledovné konštatovanie:
Stav imúnneho systému a momentálny zdravotný stav organizmu rozhodnú o morbidite a mortalite a pravdepodobne aj o tom, či sa organizmus koronou vôbec nakazí.
Ďalej článok uvádza a zdôrazňuje:
99 percent talianskych koronavírus obetí mali za sebou viaceré vážne ochorenia.
Zmienený zdravotný úrad uvádza, že preskúmal lekárske záznamy okolo 18 percent talianskych korona obetí a zistil, že z nich len 0,8 percent nemali predtým žiadne vážne choroby (aká bola ich životospráva, to ale nie je uvedené – moja poznámka).
Okrem toho trpelo z nich až 75 percent na vysoký krvný tlak, 33 percent na choroby srdca a 35 percent malo cukrovku.
Bloomberg sa zmieňuje, že priemerný vek korona zomrelých bol 79, 5 roka (k 21.marcu) a že vyjadrené v percentách zomrú 2 percentá z infikovaných, čo je zhodné so svetovým priemerom.
Priemerný vek infikovaných v Taliansku je 63 rokov.
A všetky talianske korona obete pod 40 rokov mali za sebou ťažké choroby!
Roman Bednár