Machala na sociálnej sieti napísal, že médiá podľa neho zverejňovaním takejto komunikácie netýkajúcej sa trestnej činnosti “porušujú zákon”.
“Touto cestou by som chcel požiadať Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aby v zmysle svojich kompetencií chránila zákonnosť. Nedovoľte prosím zasahovať do priebehu volieb tým, že sa dehonestujú ústavné práva predsedu parlamentu, jeho politická a osobná integrita. A to len preto, že časť opozičných politikov a časť médií nemá žiadne morálne hranice.”
Parlamentné voľby majú byť podľa Dankovho radcu férovou súťažou programov politických strán, nie kriminalizovaním politického súpera.
Vo videu hovorí, že to, čo stvárajú tzv. demokratické médiá s predsedom parlamentu je podľa neho nebezpečné vo viacerých rovinách. “Súkromná komunikácia predsedu NR SR vo virtuálnom priestore s kýmkoľvek je jeho osobná vec. Prečo? Jednoducho preto, lebo je osobná.”
Vysvetlil, že ochrana správ podávaná telefónom je chránená Ústavou SR, konkrétne v článku 22. “Protiprávnym konaním médií sa dostávame do trestnoprávnej roviny, pretože v zmysle paragrafov 163 a 197 Trestného zákona sa dopúšťajú trestného činu porušovania tajomstva prepravovaných správ.”
“A v zmysle paragrafu 376 Trestného zákona za novinári a médiá dopúšťajú trestného činu poškodzovania cudzích práv.” Machala uviedol, že niektorým novinárom asi nedochádza, že citovaním a zverejnením nahrávok sa dopúšťajú trestnej činnosti.
Zopakoval, že mimo pozornosti médií zostala pred voľbami údajná podobná komunikácia Zsuzsovej s Borisom Kollárom či Danielom Lipšicom.