Podľa slov šéfa nemeckej diplomacie Heiko Maasa neprišlo k dohode o nasadení Modrých prilieb na východe Ukrajiny. Účastníci sa prihlásili k mierovej dohode z Minsku, ktorá požaduje stiahnutie ťažkých zbraní z frontovej línie. To však neznamená, že by Nemci a Francúzi začali tlačiť na Ukrajincov, aby stiahli z bojovej línie ukrajinské delostrelectvo a tanky. Frontová línia medzi proruskými separatistami a Ukrajincami, ktorí porušujú prímerie a ostreľujú civilné objekty pod kontrolou separatistov je silne zamínovaná, čo je takisto v rozpore s Minskými dohodami.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že sa riešili okrem politických aj ekonomické otázky. Podľa Sergeja Lavrova sa žiaľ nepodarilo vyriešiť všetky problémy spojené s plnením Minských dohovorov a reguláciou vnútroukrajinskej krízy, stretnutie však ruský minister označil ako veľmi konštruktívne.
Portál RusVesna informoval aj o slovách ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, ktorý uviedol, že americké návrhy ohľadne riešenia vnútroukrajinskej krízy sú v rozpore s Minskými dohodami, takže americké snahy dotlačiť na Ukrajinu jednotky OSN a presadiť “chorvátsky scenár” (v čele ukrajinského útoku budú stáť jednotky OSN, aby separatisti neostreľovali ukrajinskú armádu. Takúto ofenzívu v čase občianskej vojny v Juhoslávii uskutočnili Chorváti voči Srbom, v čele chorvátskych vojsk stál argentínsky kontingent OSN) sa Američanom nepodaria.
“Ruská pozícia je veľmi jasná, predložili sme návrh v septembri minulého roku v Bezpečnostnej rade OSN. Vysvetlili sme, že návrhy presadzované ukrajinskými kolegami a americkými predstaviteľmi privedú k zmene celej misie OSN na vojensko-politickú misiu s cieľom obsadenia Donecka a Luhanska, nasledovať bude politický nátlak (zo strany Kyjeva) pri nových voľbách v Donecku a Luhansku. Takýto návrh je v rozpore s Minskými dohodami. Zdá sa mi, že Francúzi a Nemci našu logiku chápu,” uviedol ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.