Bratislava 8. júna 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)
Pondelkový turbulentný vývoj okolo demisie exministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽaNO) vyvolal rozruch aj v jeho vlastnom poslaneckom klube
Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO) hovorí v spojitosti so stiahnutím demisie Jána Mičovského o chaose: “Neuveriteľné, koľko chaosu dokáže človek vytvoriť okolo svojho vlastného odstúpenia.”
Dodal, že si veľmi vážil, keď minister Mičovský koncom mája prevzal politickú zodpovednosť za svoju nominantku, dnes obvinenú Gabrielu Bartošovú, a vzdal sa funkcie.
“Žiaľ, medzitým sa spustila cunami, ako ho zubami-nechtami udržať vo funkcii. Jej najväčšou obeťou je on sám. Takto to vyzerá, keď sa politik nechá domotať úradníkom a lobistom tak, že už nakoniec ani nevie, čo chce.”
.
Kremský však v tejto kauze vyzdvihol reakciu predsedu vlády. “Premiér Eduard Heger ukázal, že je chlap na správnom mieste. Jasne, vecne, rázne, bez invektív za 10 minút urobil poriadok. Tak sa to robí.”
Galko si zaspomínal na časy opozičnej protikorupčnej skupiny s Matovičom, Sulíkom a Lipšicom
Odchod Mičovského komentoval aj exminister obrany Ľubomír Galko. Vyjadril sa, že bývalého šéfa rezortu pôdohospodárstva pozná ako slušného, čestného a odvážneho človeka.
“V čase hlbokého smerizmu a jednofarebnej vlády Smeru sme mali aj spoločnú akciu. Koncom roka 2014 pán Mičovský zistil zmanipulovanú súťaž a zlodejinu pri odvozoch dreva v Štátnych lesoch a škodu za cca 11 miliónov eur a tak sme vtedajší štyria opoziční poslanci (Mičovský, Matovič, Lipšic a Galko) a jeden europoslanec (Sulík) dali spoločné trestné oznámenie.”
Galko píše, že to bola len jedna z mnohých akcií tohto protikorupčného bojovníka. “On boju proti korupcii zasvätil veľkú časť svojho života a aj bol za to často perzekvovaný. Preto by som teraz odporučil rôznym internetovým hrdinom a kindermudrlantom, aj z radov niektorých zástupcov médií, ktorí sa o ňom hanlivo vyjadrujú, robia si z neho posmešky, nazývajú ho dedolesom, ba dokonca sú niektorí tak drzí, že mu odporúčajú, aby sa pratal z politiky, aby si o neho neotierali láskavo svoje nehodné ústa.”
“Mnohí z nich v tom ťažkom období (a vlastne aj inokedy) pri tých špinavostiach, čo sa tu za Smeru diali, totiž mlčali a papuľujú až teraz, pri tejto vláde, keď je to in a nič zákerného im za to nehrozí,” myslí si Ľubomír Galko.