“Je to typický príklad liberálno-progresívnej netolerancie. Oni neznesú ani jediného človeka, ktorý by mal iný názor ako oni. Demokratický konzervatívec by mal podľa nich tak maximálne chodiť po kanáloch a ospravedlňovať sa za svoje názory,” píše minister v príspevku na sociálnej sieti.
Krajniak tvrdí, že po svojom nástupe v rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny nenašiel ani jediného konzervatívca, a to aj napriek tomu, že konzervatívne názory sú v našej spoločnosti zastúpené viac, ako tie progresívne.
“Ale toto našim akože tolerantným liberálom nevadilo, to bolo v poriadku. To nebola ideologizácia štátu. To bolo pre nich normálne, že iné ako ich názory neboli v našom rezorte prítomné. Tomuto ideologickému monopolu je však koniec,” vyhlásil minister s tým, že on nebude vyhadzovať nikoho z práce kvôli názorom.
“Ale nikdy nebudem akceptovať, že na mieste riaditeľa v mojom rezorte nemôže pôsobiť človek s konzervatívnymi názormi. Môže a bude. Tak ako pôsobili a pôsobia na postoch riaditeľov sekcií a odborov socialisti či liberáli, tak medzi novými sú aj niektorí konzervatívci. Nielen konzervatívci, za môjho pôsobenia som vymenoval do funkcií aj liberálov. Ja na rozdiel od signatárov petície sa nebojím slobodnej diskusie v rezorte práce, sociálnych vecí a rodiny. Podstatné je pre mňa iba to, či moji partneri a oponenti v diskusii majú argumenty,” pokračoval.
Podľa Krajniaka signatári petície, ktorí žiadajú odvolanie Jocha, žiadne relevantné argumenty nemajú.
Tatiana Stará