Strana vyzvala na naliehavú sondu volebnej komisie na preskúmanie Open Society Foundation (Nadácie Otvorenej Spoločnosti, ktorej pobočka je aktívna aj na Slovensku) Georga Sorosa v USA. Preukázalo sa, že Sorosova neziskovka vložila približne 4 milióny dolárov do kampaní proti Brexitu, ktoré viedli k historickému hlasovaniu v roku 2016.
Sorosova Nadácia Otvorenej Spoločnosti so sídlom v New Yorku previedla finančné prostriedky do proeurópskej skupiny „Best for Britain” pomocou londýnskej pridruženej spoločnosti. To Sorosovi umožnilo obísť zákon proti zahraničným darom politickým organizáciám v Spojenom kráľovstve.
Best for Britain (BfB) navrhla webovú stránku, ktorá inštruovala britských občanov, ako takticky voliť kandidátov proti Brexitu, v nádeji, že zdecimujú Johnsonove šance väčšiny v parlamente.
Finančný žralok, ktorý sa narodil v Maďarsku, si zarobiť svoje miliardy tým napríklad tak, že v roku 1992 vyvolal tzv. Čiernu stredu a prakticky rozbil britskú menu.
Táto udalosť spôsobila paniku vo vláde bývalého premiéra Johna Majora.
Soros tvrdí, že jeho láska k Británii ho viedla ku kampani proti „tragickej chybe” ktorou je podľa jeho mienky opustenie EÚ, inak nazývané Brexit.
Soros tiež odmieta, že peniaze, ktoré dal na anti-Brexitské kampane, sa využili na stranícke alebo volebné účely.
Podľa neho boli použité len na “vzdelávanie” britskej verejnosti.
Od roku 2017 získala spoločnosť BfB od spoločnosti Soros 2,7 milióna GBP (3,5 milióna dolárov).
Údaje boli odhalené na účtoch londýnskej pobočky organizácie, ktorá zdieľa kancelársku budovu s ďalšími skupinami proti Brexitu, ako je napríklad Open Britain a European Movement. Obe organizácie hrali po prvom víťazstve Brexitu rozhodujúcu úlohu v kampani hlasovania ľudí za ďalšie referendum.
To, že sa napriek všemožným snahám Georga Sorosa britská verejnosť nakoniec ohlúpnuť nedala, nemení nič na fakte, že sa napriek Sorosovým pokusom o narušenie demokratického procesu Johnsonovi podarilo vo všeobecných voľbách zabezpečiť väčšinovú vládu.
Faktom zostáva ale, že sa Sorosové neziskovky, pomocou manipulácie verejnej mienky, snažili ovplyvniť výsledky britských volieb, čo už samo o sebe hraničí s kriminálnou činnosťou. Obídenie zákona proti zahraničným darom politickým organizáciám v Spojenom kráľovstve je už len akási čerešnička na torte.
Soros ako globalista, presadzuje záujmy svoje a záujmy globálneho kapitálu všade tam, kde nemá podľa neho také podmienky, ako by si predstavoval. Robí tak cez celosvetovú sieť mimovládnych organizácii, ktoré počas svojho života vytvoril a ktoré financuje. Tie presadzujú jeho záujmy v konkrétnych krajinách. Soros týmto spôsobom vedie hybridné vojny proti jemu nepohodlným politikom a ideám a zasahuje do politických procesov v krajinách rôzne po svete. Soros ovplyvňoval aj voľby v Slovenskej republike v roku 1998 a dodnes cez svoje organizácie ovplyvňuje atmosféru v krajine, z dôrazom na blížiace sa voľby.
Sorosova politická činnosť viedla k zákazu jeho organizácií v niekoľkých krajinách.
Andrea Lopatková