Bratislava 24. júla 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Pixabay)
Podľa štatistík Americkej rakovinovej spoločnosti je rakovina druhá najčastejšia príčina smrti v USA. Prečo ale niektorí ľudia ochorejú na rakovinu, iní ale nie? Prečo sa niektorí z nej vyliečia, iní však nie?
Aby sme mohli dostať odpovede na také otázky, tak najprv musíme porozumieť tomu, čo spôsobuje fyzické ochorenia. Ľudské telo pozostáva z biliónov mikroskopických buniek, ktoré majú nesmierne komplexný vnútorný život a preto je mimoriadne dôležité, aby mohli pracovať nerušene a bez škodlivých vonkajších vplyvov a zásahov.
Platí absolútne to, že len ak ostávajú zdravé naše bunky, tak budeme zdraví aj my.
Rakovina nevznikne len tak – bez zjavnej príčiny a ani nepostupuje ďalej ako následok nesprávnych alebo žiadnych liekov, nenasadenia ožarovania, ani neskorej, prípadne žiadnej operácie.
Čo presne je rakovina?
Rakovina je nielen tumorom, ktorý je podľa školskej medicíny jej jediným symptómom. Rakovina je dôsledok nesprávnej funkcie buniek, čo je v podstate zapríčinené buď vnútornými deficitmi bunky alebo vonkajšou toxicitou. Bunky potom nepracujú správne a stanú sa ľahko terčom agresívnych útokov zvonku a môžu sa pritom zvrhnúť na rakovinové bunky.
Diagnóza rakoviny spôsobí u každého, kto si ju vypočuje, šok a veľkú úzkosť. Je to akoby bol vyslovený rozsudok smrti s neurčitým, ale viac menej krátkym časom do „popravy“. V súčasnosti sa ale dosiahol už skutočne istý pokrok v liečení tohto strašného „kata“. A nejeden pacient sa dozvie dokonca aj to, že v niektorých prípadoch ani metastázy – pokročilý stav rakoviny – nemusia viesť k smrti.
Je potrebné ale jasne povedať a priznať aj zo strany lekárov a farmácie, že rakovina je a vždy aj bola i veľkým biznisom a prináša obrovské zisky istým kruhom. Klamstvá a mýty o rakovine slúžia farmaceutickému priemyslu ako skvelý zdroj ziskov. V mnohých prípadoch to podporujú aj politici. Veď na rakovine a na nespočetných nepotrebných operáciach a na viac ako sto rokov trvajúcom hľadaní finálneho lieku proti nej boli zarobené už miliardy a miliardy dolárov.
Je však aj veľa lekárov, ktorí dobre poznajú skutočnú pravdu o vzniku rakoviny a o tom aj hovoria, ale neporovnateľne väčšia časť z nich má záujem len na operáciách, ožarovaní a na podávaní liekov. Tieto metódy však pôsobia len proti symptómom, neodstraňujú ale príčinu rakovinového ochorenia.
V tejto súvislosti uvediem nasledovný prípad rakovinového ochorenia:
V roku 1976 bola u Dr. Georga Malkmusa z USA diagnostikovaná rakovina hrubého čreva, na ktorú zomrela už jeho matka – mimochodom aj moja matka zomrela na tú istú rakovinu a bola relatívne mladá – mala len 56. Malkmus, ktorý sa po jej smrti začal profesionálne zaoberať prirodzenými liečebnými metódami, zistil, že nezomrela na samotnú rakovinu, ale v dôsledku klasických rakovinových liečebných procesov.
Potom, ako dostal rakovinu aj on, tak sa sám začal liečiť podľa svojich metód. Celkom zmenil spôsob stravovania a vylúčil z neho takmer úplne priemyselne produkované potraviny a stravoval sa prevažne len extraktami, ktoré si sám pripravil z vlastnej surovej zeleniny. Po roku rakovina celkom zmizla a už nikdy sa nevrátila.
Priemyselne spracované potraviny obsahujú množstvo škodlivých látok a len extrémne málo výživných látok. Dôsledok je ten, že samoliečivé sily organizmu sú čoraz slabšie a nárast škodlivín v ňom je skvelou živnou pôdou pre vznik rakoviny. Samozrejme, že ak k tomu pristúpi aj nadmerné pitie alkoholu a fajčenie a nevyrovnaný neharmonický život, tak cesta pre jej príchod je ešte schodnejšia. U koho sa k tomu pridajú naviac aj zaťažujúce negatívne stresové situácie, ktoré ho psychicky celkom zničia, tak je pravdepodobnosť, že ho postihne rakovina takmer rovná istote.
Ja osobne dlhodobo dodržiavam vlastnú filozofiu života a udržiavania zdravia a vysokej výkonnosti intelektu a tela a dosiaľ som ešte nikdy nebol chorý. K lekárom nechodievam a nikdy som nebral ani žiadne lieky. Som sám pre seba vlastným lekárom, a to v zmysle starej čínskej medicíny, kde platil za dobrého lekára ten, ktorého pacienti nikdy neboli chorí. Aj ja som vyznávačom preventívneho lekárstva a celý život sa snažím preventívnymi metódami predchádzať prípadným chorobám.
Každá choroba je totiž strateným časom z kvalitného a aktívneho života a ja nadovšetko milujem kvalitný, extrémne aktívny a plnohodnotný život.
O mojej filozofii života som pred mnohými rokmi napísal aj knihu. Ak by som ju vydal v SR, mala by titul
FILOZOFIA pozitívneho, dlhého a zdravého života.
V mojom dlhom živote som navštívil takmer stovku krajín a spoznal som obrovské množstvo ľudí. Nikde som však nezažil tak etrémne málo spokojných a šťastných ľudi, ako na Slovensku. A spoznal som ich aj tam veľmi veľa, a to po celom Slovensku a cez všetky vrstvy obyvateľstva od najjednoduchších ľudí až po najvyšších politikov, včítane prezidentov, ministrov, generálnych riaditeľov, profesorov, spisovateľov, hercov, novinárov, moderátorov, primátorov, atď. A na spočítanie tých, ktorých som z nich všetkých spoznal ako naozaj šťastných, nepotrebujem ani všetky prsty.
Môj facit znie:
Slováci vo všeobecnosti nevedia a nedokážu byť skutočne šťastnými ľuďmi. Vždy im niečo chýba, vždy sa pre niečo žalujú a sťažujú, vždy si myslia, že práve oni si zaslúžia mať sa ešte lepšie a takmer vždy niekomu niečo závidia, a to celkom bežne dokonca ešte aj vo vlastnej rodine.
Nuž za takých okolností je šťastie nesmierne vzdialené a choroba veľmi blízko. Ja som šťastných ľudí ale zažíval aj v biednych chatrčiach v Peru, Argentíne či Bolívii, ale aj vysoko v Andách, v prechudobných pueblách Indiánov a ich šťastie bolo priam hmatateľné a všadeprítomné, tak silno som ho cítil, keď som tam strávil u nich niekoľko dní a nocí.
Byť šťastným je v podstate veľmi jednoduché, ale na žiaľ pre mnohých – šťastie sa nijako nedá ničím kúpiť a nemožno ho ani nikomu darovať
Roman Bednár