NATO skoncentrovalo v apríli v Čiernom mori dve skupiny svojich lodí. V prípade konfliktu už môže NATO všetky lode v akvatóriu Čierneho mora odpísať, Rusko dokáže všetky lode NATO zlikvidovať do 10 minút. Podľa Kedmiho jediné, čo môžu lode NATO v Čiernom mori robiť, je to, že môžu plávať v miestach, kde je Rusom ich prítomnosť ľahostajná. Násilím si preraziť cestu do Azovského mora však nebudú môcť, v prípade konfliktu budú zlikvidované ruskými raketami. “V Čiernom mori nemôžu členovia NATO urobiť nič, len umrieť. Čierne More nie je bojiskom, je to popravisko, v ktorom budú okamžite v prípade konfliktu všetky nepriateľské lode potopené. Ruské morské i pozemné rakety, torpéda, letectvo vymažú flotilu NATO z morskej hladiny”.
USA nevedia predýchať skutočnosť, že im napriek Majdanu 2014 Rusi vyfúkli spred nosa Krym a na Kryme sa nemohli vylodiť americké sily. Ak by Američania ovládali Krym – nepotopiteľnú lietadlovú loď v Čiernom mori, mohli by ohrozovať aj hlboké zázemie Ruska. Rusko však vďaka Krymu, Sýrii a kontrole Bosporu a Dardanel svoju južnú hranicu zabezpečilo.
V USA sú nervózni aj kvôli novej ruskej bojovej strategickej ponorke Belgorod, ktorá sa čoskoro stane súčasťou ozbrojených síl RF. Belgorod je určený na vypustenie podmorských dronov Poseidon s nukleárnou hlavicou. V prípade konfliktu výbuch takéhoto torpéda pri pobreží USA vyvolá obrovskú vlnu tsunami, ktorá doslovne zmietne do mora celý husto osídlený pobrežný pás.
K-239 Belgorod bola spustená na vodu dňa 23. 4. 2019 a po potrebných skúškach sa stane súčasťou flotily ruských atómových ponoriek. Ponorku Belgorod začali Rusi stavať v roku 1992, stavba pokračovala pomaly. Ale po strate ruskej ponorky Kursk sa práce na Belgorode obnovili v rýchlom tempe. V roku 2006 boli práce na ponorke ukončené na 80 %.
Potom Rusi venovali pozornosť iným projektom, pretože sa rozhodli Belgorod dokončiť za využitia najnovších a revolučných poznatkov, ktoré ruskí konštruktéri v rokoch 2005 – 2010 rozpracovali objavili a takisto sa objavila možnosť vyzbrojiť ponorku Belgorod najmodernejšími raketami triedy Jaseň, čo si však vyžadovalo zmeny v konštrukcii odpaľovacích šácht. Narozdiel od amerických predražených a často nefunkčných zbraní sú ruské vyvinuté moderné zbrane funkčné, lacné a ich ničiaci potenciál je hrozivý.
Dňa 23. 4. 2019 Rusi spustili Belgorod na hladinu, kapitánom ponorky sa stal ruský skúsený námorný veliteľ Anton Alechin (kapitán 1 stupňa). Ponorka už pokračuje v potrebných testoch. Od roku 2020 bude Belgorod s Poseidonami na palube hrozivou silou ruskej vojenskej flotily.
Rusi už majú k dispozícii jadrové torpéda Status 6 s jadrovým pohonom. Tieto torpéda sú schopné niesť nukleárne hlavice, je možné vystreliť ich na cieľ z úctyhodnej vzdialenosti. Uvedené torpéda predstavujú špičku na svetovom trhu a sú problémom pre protitorpédovú obranu nepriateľa, pretože značnú časť plavby dokážu plávať v hĺbkach, kde je problematické ich lokalizovať a nie ešte zničiť. Jedno torpédo Status 6 s jadrovým pohonom a s nukleárnou hlavicou zničí celú lietadlovú skupinu USA.
Belgorod má na svojej palube viacero podmorských dronov, dokáže zbierať informácie o morských dátach a Američania sa obávajú, že Belgorod dokáže kontrolovať alebo zničiť káblové spojenie USA s Európou, ktoré nechránené leží na dne Atlantického oceánu.
Video Belgorod
https://www.youtube.com/watch?v=TXzs0bpNFNY