Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Facebook/Foto: TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann)
Podľa slov exministra Juraja Draxlera je neuveriteľné počúvať opozíciu, ako hovorí o možnej strate bruselských peňazí, z tzv. plánu obnovy. Na tom celom však dojíma najmä obrovská drzosť, s ktorou opozícia celú tému komunikuje. Draxler sa tak vyjadril vo svojom statuse na sociálnej sieti
Podľa Draxlera ani komunikácia Komisie smerom k slovenskej vláde nenaznačuje, že by sa zatiaľ nejako relevantne zaoberala myšlienkou Slovensku stopnúť významnú časť fondov. “Čo ale hlavne na tom celom dojíma, je obrovská drzosť, s ktorou opozícia celú tému komunikuje,” zdôraznil v statuse.
“Bola to dnešná opozícia (jej politici a vtedy vysokí štátni úradníci) kto Komisii tvrdil, že peniaze budeme údajne nejako špecificky chrániť špeciálnou prokuratúrou! Čo bolo samotné postavené na hlavu a toho sa teraz formálne Komisia chytila. Hoci niečo ako špeciálnu prokuratúru nemal v EÚ okrem nás takmer nikto ďalší (približne 6 štátov má v niečom podobné štruktúry) a rozhodne nepotrebujeme na ochranu bruselských peňazí nejaký špeciálny úrad.” Podotkol Draxler.
Ešte nehoráznejší je podľa neho ale ďalší aspekt toho celého. Hlavný problém vraj nie je nejaké zadržiavanie peňazí, či už reálne alebo teoretické. Hlavný problém je, že my sme tie peniaze doteraz nevedeli zmysluplne čerpať.
“S Bruselom sa napríklad dohodlo, že miliarda pôjde na obnovu nemocníc a rekonštrukcie existujúcich. Pravidelní čitatelia tohto profilu si budú pamätať, ako som tri roky dozadu burcoval, že na tie peniaze treba čo najskôr začať pripravovať projekty, inak to celé skončí zle. A Matovičova, neskôr Hegerova vláda sa na to tak dôkladne vykašľala (mysleli si, že sa to naprojektuje a zrealizuje samo) že z tohto obrovského balíka, z ktorého sa mohlo vynoviť zdravotníctvo ako nikdy za ostatných 30 rokov, sa nakoniec minie len veľmi malá časť. Už len za toto by bolo treba niektorým ľuďom ruky poodtínať, dodal.
Ale netýka sa to len zdravotníctva. V statuse Draxler spomína aj exministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), ktorý napríklad dostal sto miliónov na školskú reformu, ktorú potom všetci tí dlhoroční refornátori, ktorých pozamestnával, nevedeli ani len zmysluplne napísať. Ani nehovoriac o tom, na aké tupé nezmysly sa rozhadzujú peniaze, ktoré mali ísť akože na podporu vysokého školstva.
“Je to proste celé BORDEL. A môžu za to ľudia blízki Progresívnemu Slovensku, ako ex vicepremiérka Vaššáková,” skonštatoval. Ďalej spomína Veroniku Remišovú či rad verejnosti menej známych mien, ktoré pôsobili ako štátni úradníci a potom sa pricucli k dnešnej opozícii. “Ja by som mnohých z nich kľudne aj po vyšetrovaniach ťahal, pretože spôsobili krajine škody za stovky a stovky miliónov. A ešte majú drzosť k tejto téme si ďalej otvárať ústa. Neuveriteľné,” zhrnul na záver.
Prečítajte si tiež: