Šnaghajská organizácia spolupráce

NAŽIVO

Ruský vojenský súd odsúdil obyvateľa ukrajinského mesta Melitopol na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu absolventov leteckej školy.

20:00

Švédska polícia uviedla, že streľba v centre švédskeho mesta Uppsal si v utorok vyžiadala troch mŕtvych. Strelec z miesta činu údajne ušiel na elektrickej kolobežke.

19:58

Nemecká prokuratúra obvinila bývalého asistenta nemeckého politika Maximiliana Kraha zo špionáže pre Čínu. Muž, identifikovaný ako Jian G., podľa vyhlásenia opakovane poskytoval čínskym tajným službám informácie o rokovaniach a rozhodnutiach prijatých v Európskom parlamente a tiež špehoval čínskych disidentov v Nemecku.

19:51

Desiatky ľudí zadržali v Istanbule pre údajné výzvy na zakázané prvomájové protesty na námestí Taksim. Obvinení sú okrem iného z členstva v extrémistických ľavicových organizáciách, informovala v utorok turecká tlačová agentúra Anadolu.

19:48

Peter Pellegrini uviedol, že Slovensko má našliapnuté na veľký úspech v oblasti jadrovej energie. Po spustení štvrtého bloku elektrárne Mochovce má šancu predbehnúť Francúzsko v percente elektrickej energie vyrobenej z jadra a stať sa svetovým lídrom v tejto oblasti.

19:19

Pred súd v meste Newcastle predstúpili dvaja muži obvinení zo spílenia jedného z najikonickejších stromov v Británii – javora horského, ktorý asi 200 rokov rástol na mieste zvanom Sycamore Gap.

19:05

Amazon poprel správu, že sa chystá zverejňovať, o koľko sa ceny jej tovaru zvýšili v dôsledku Trumpovej colnej politiky. Stanovisko vydala krátko po tom, čo Biely dom označil tieto jej údajné plány za „nepriateľský a politický akt“.

18:46

Mjanmarské úrady ani na štvrtý pokus nevydražili rezidenciu väznenej opozičnej líderky Aun Schan Su Ťij.

18:21

Hovorkyňa Bieleho domu Karoline Leavittová oznámila, že Donald Trump ešte dnes podpíše výkonné nariadenia o clách na automobily.

18:12

Pellegrini informoval o realizácii železničného prepojenia Terst – Bratislava v spolupráci s Talianskom, ktoré by malo pokračovať do Čiernej nad Tisou. Podľa prezidenta by to Slovensku pomohlo byť lídrom v umožnení Ukrajine spojiť sa s prístavmi v Stredozemnom mori.

18:11

António Costa povedal, že EÚ potrebuje vyrábať viac vlastných zbraní, aby sa vzhľadom na možnosť stiahnutia sa USA z európskeho kontinentu stala autonómnejšou. Plán EÚ, ktorý počíta s poskytnutím 150 miliárd eur vo forme pôžičiek na obranu, by sa podľa Costu mal rozdeliť medzi členské štáty s cieľom zaistiť, že nebude koncentrovaný „len na troch alebo štyroch veľkých hráčov“.

17:45

Americký minister financií Scott Bessent uviedol, že členské štáty EÚ musia vyriešiť niektoré vnútorné problémy a vypracovať spoločnú pozíciu skôr, ako budú môcť začať zmysluplné obchodné rokovania s USA.

17:44

Izrael odmietol obvinenia Amnesty International, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Pásme Gazy. Hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí pre agentúru AFP povedal, že zo strany AI ide o nepodložené lži, a zdôraznil, že Izrael na civilistov neútočí.

17:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Irán vstúpil do ŠOS. Pohľad na mapu nepustí. Geopolitika sa zásadne mení

Čo bude znamenať členstvo Iránu v ŠOS pre zúčastnené krajiny? Geopolitika nepustí. Pri pohľade na mapu je každému jasné, že je to dôležitý nový člen Šanghajskej organizácie spolupráce a že pomer síl sa zásadne a nezvratne vo svete presúva na Východ. Treba si tiež uvedomiť, že Irán je z pohľadu Západu ten najdarebáckejší štát a do začatia ruskej ŠVO bolo naň zo strany USA a západných štátov uvalených najviac sankcii. To však dnes už Euro-Áziu vôbec nezaujíma. Názor Západu je Číne, Indii, Rusku úplne ľahostajný, čo najlepšie dokumentuje stratu dôležitosti a vplyvu západných krajín. Novovzniknutú situáciu rozoberajú ruské noviny VZGLJAD

Šnaghajská organizácia spolupráce
Šanghajská organizácia spolupráce. Červenou sú vyznačené členské krajiny, žltou záujemcovia o členstvo. Irán sa z čakateľa na členstvo stal včera plnohodnotným členom organizácie (Na mape ešte uvádzaný ako kandidát na členstvo)
❚❚
.

Dvojročná cesta Iránu k členstvu v ŠOS sa skončila. Z členstva profituje nielen Teherán, ale aj Rusko a Čína a ostatní členovia ŠOS. Čo znamená vstup islamskej republiky do združenia a ako ovplyvní budúcnosť eurázijského priestoru?

Šanghajská organizácia spolupráce na svojom 23. samite v Indii oficiálne oznámila, že Irán vstúpil do jej radov. Ceremoniál vztýčenia vlajky islamskej republiky sa konal na sekretariáte ŠOS v Pekingu. Prezident nového členského štátu Ebrahim Raisi vyhlásil, že krajina má v úmysle rozšíriť spoluprácu s Ruskom a ďalšími členskými štátmi ŠOS pri vytváraní dopravných koridorov.

Poukázal najmä na dôležitosť súčinnosti s Moskvou v rámci vytvorenia železničného koridoru, ktorý by zabezpečil hladké fungovanie dodávateľských reťazcov. Hlava štátu okrem toho zdôraznila, že Irán prispeje k realizácii takých dôležitých projektov, ako je medzinárodný dopravný koridor Sever – Juh. Poznamenal, že Teherán je pripravený poskytnúť prístup do svojich prístavov tým krajinám, ktoré nemajú prístup k moru.

.

Ruský prezident Vladimir Putin privítal pristúpenie Teheránu, informovala agentúra TASS. Poznamenal, že Iránu treba pomôcť začleniť sa do všetkých procesov organizácie. Ruský líder zdôraznil, že orgány islamskej republiky vykonali všetky potrebné prípravy na vstup za menej ako dva roky.

Poukázal tiež na rast autority a vplyvu ŠOS. Podľa Putina to nemôže nevyvolať spokojnosť. “Dôverujú nám, chcú byť našimi priateľmi a spolupracovať s nami,” dodal ruský prezident.

Pripomenul, že Teherán sa rozhodol vstúpiť do ŠOS ešte v roku 2021. Na samite v Dušanbe bol schválený dokument “O začatí postupu prijatia Iránskej islamskej republiky do ŠOS”. Prezident Ibrahim Raisi zdôraznil, že tento krok otvorí Teheránu možnosti pripojiť sa k euroázijským obchodným cestám. V roku 2022 na samite ŠOS v Samarkande republika podpísala memorandum o záväzkoch voči Šanghajskej organizácii spolupráce.

Odborná verejnosť konštatuje – Iránu sa konečne podarilo zavŕšiť svoju dvojročnú cestu. Teraz sa štát po prvé bude môcť stať spoľahlivým partnerom, čím sa zvýši medzinárodná váha organizácie. Po druhé, členstvo Teheránu v ŠOS umožní Iránu uľahčiť vlastnú existenciu tvárou v tvár americkým sankciám.

“Rozhodnutie o vstupe do ŠOS bolo prijaté pred dvoma rokmi a teraz sa táto procedúra končí. Pre Teherán je členstvo v tejto organizácii pomerne prestížne. Je to dôkaz, že krajina napriek všetkým snahám svojich odporcov nie je v izolácii. Okrem toho členstvo otvára štátu nové ekonomické a logistické možnosti,” povedal Fiodor Lukjanov, politológ a šéfredaktor časopisu Russia in Global Affairs.

.

“Keďže jedným z cieľov ŠOS je vytvoriť mechanizmus na reguláciu politických procesov v Eurázii, vstup Iránu ako vplyvnej regionálnej mocnosti by mal pozitívny vplyv na dôveryhodnosť a možnosti organizácie. Teherán tiež nemá prakticky žiadne rozpory s ostatnými členskými štátmi, čo je jednoznačné plus. Predtým viedlo pristúpenie Indie a Pakistanu, ktoré sú vo vzájomnom konflikte, k “útlmu” v práci združenia. Teraz sa to už nebude opakovať,” hovorí expert.

“Irán je krajina priateľská k Rusku. Takže jeho vstup do ŠOS je pre nás pozitívnou správou. S najväčšou pravdepodobnosťou členstvo Teheránu v organizácii rozšíri možnosti realizácie spoločných regionálnych projektov,” zdôraznil Lukjanov.

“Vstup Teheránu do ŠOS otvára obrovské ekonomické možnosti pre každú členskú krajinu združenia, keďže vzťahy s islamskou republikou získavajú iný právny status,” povedal Vladimír Sažin z Inštitútu orientalistiky Ruskej akadémie vied.

“Pre samotný Irán sa vstup do ŠOS stáva závanom čerstvého vzduchu. Krajina bola dlhý čas pod tlakom amerických sankcií. Teraz má Teherán prístup na obrovské trhy členských štátov ŠOS, kde je možné nakupovať tovar, ku ktorému bol predtým prístup uzavretý,” zdôrazňuje expert.

“Pre Rusko je vstup Iránu tiež dôležitý. Vzťahy medzi Moskvou a Teheránom dnes zažívajú “zlaté obdobie”. Okrem toho umožní nadviazať s republikou plodnejšiu hospodársku spoluprácu,” konštatuje hovorca.

.

“Zo vstupu Teheránu do združenia však najviac profituje Čína. Peking intenzívne pracuje na realizácii iniciatívy “Jeden pás, jedna cesta”. V rámci tohto projektu by sa Irán mohol stať hlavným dopravným uzlom spájajúcim Čínu s Blízkym východom. To umožní, aby sa Ríša stredu stala skutočným obchodným gigantom,” hovorí Sažin.

“Pripomeňme, že to bol Peking, ktorý sprostredkoval obnovenie diplomatických vzťahov medzi islamskou republikou a Saudskou Arábiou. Čínski diplomati aktívne podporujú mier na Blízkom východe a vstup Teheránu do ŠOS by výrazne urýchlil realizáciu hospodárskych plánov nebeskej ríše,” zdôrazňuje expert.

“Začlenenie Iránu do štruktúr Šanghajskej organizácie spolupráce je teda prospešné pre všetkých. Je to vplyvný štát s pôsobivými ekonomickými a politickými perspektívami,” uzatvára Sažin.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

.
.
.

Priama linka: Čo na seba prezradil sám Naď a ako vnímať vyšetrovanie Európskej prokuratúry? Odpovedá generál

Sú vyjadrenia Jaroslava Naďa o monitorovaní ruských agentov a následnom „hraní sa s nimi“ iba vyhláseniami, ktorými sa chce robiť…

29. 04. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Mier Slovensku, stop progresivizmu: Hviezdoslav žije a stojí na stráži

Pod heslami z titulku sa v utorok konala mierová pronárodná demonštrácia v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. Spolok kráľa Svätopluka spolu…

30. 04. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Obvinený Bombic ide nakoniec do väzby

Najvyšší súd SR vzal Daniela Bombica, ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby. Dôvodom je obava z pokračovania…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci sa zbláznili! Protesty ľudí už nelákajú a tak prišli s novou absurdnou zámienkou

Platforma Otvorená Kultúra! organizuje v stredu 30. apríla protestné zhromaždenie s názvom Netreba nám Netrebko. Začne sa o 18:00 pred…

29. 04. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Posledný rozhovor Trumpa – veľká rana pre Zelenského

Trump dal jasne najavo, že nemá v pláne dodávať Ukrajine ďalšie zbrane, a to ani v prípade, že sa rozhodne…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Polícia sa vyjadrila k medializovaným správam o obvinení Šeligu

Polícia sa zaoberá prípadom podpredsedu mimoparlamentnej strany Demokrati Juraja Šeligu v rámci prípravného konania. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

29. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posledné dni výpredaja k Sviatku práce! Doživotná licencia Office 2021 Pro už za 35,24 €! Získajte teraz najlepšiu cenu na kľúče Microsoft!

Zatiaľ čo vy sa trápite s ručným filtrovaním, vaši kolegovia už používajú XLOOKUP na urýchlenie práce s dátami. Kým ostatní…

29. 04. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dostanú sa do nominácie konečne hráči pôsobiaci v KHL? Huliak posiela jasný odkaz adresovaný Šatanovi

Slovenský minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak na sociálnej sieti radil prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavov Šatanovi, ako…

29. 04. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matky s dvomi deťmi v Maďarsku oslobodia od daní z príjmov

Maďarsko schválilo zákon, ktorý oslobodzuje ženy s dvoma alebo tromi deťmi od platenia dane z príjmov. Ide o súčasť úsilia…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Darovali sme Ukrajine vojenskú pomoc protizákonne? Európska prokuratúra začína konať

Jedným z veľkých restov súčasnej vlády je poriadne prešetrenie prípadu darovania vojenskej pomoci Ukrajine za minulých vlád, hlavne v období…

29. 04. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Centrom Londýna otriasol výbuch a elektrickú rozvodňu zachvátil požiar

Výbuch otriasol v utorok centrom Londýna, keď elektrickú rozvodňu vo Westminsteri zachvátil požiar. Informuje o tom web The Mirror

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Z kariérneho diplomata, Šimečkova podržtaška

Ivan Korčok, pravá ruka lídra opozičnej strany Progresívne Slovensko Michala Šimečku, chcel rozdúchať vášne medzi Slovákmi a Maďarmi – včera upozornil…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Opozícia už poškuľuje po Matovičovi. Hlina: Nie je blbý a má peniaze. Musíte s ním rátať

Opozícia sa musí spojiť a nemôže sa tváriť, že Igor Matovič neexistuje. Povedal to poslanec za stranu Sloboda a Solidarita…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý minister vyzýva Denník N: Prestaňte nazývať Putina novodobým Hitlerom

Bývalý minister Juraj Draxler vyzýva Denník N, aby prestal so špinavou primitívnou kampaňou. „To, čo ste zverejnili k plánovanej návšteve…

29. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko zvolalo na dnes zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine

Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Francúzsko zvolalo na dnes zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oxford stratil renomé. Lebo Fico (fejtón)

Nie každá renomovaná zahraničná univerzita si dokáže zachovať svoje dobré meno. Aspoň nie v očiach slovenských červených denníčkov…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Dočkáme sa novej Národnej nemocnice M. R. Štefánika. Minister predstavil detaily a miesto

V bratislavských Vajnoroch na pozemkoch ministerstva obrany by sa mala vybudovať nová Národná nemocnica Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Na…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Medzi kardinálmi voličmi nového pápeža je najviac Európanov

Kardináli, ktorí sa vo Vatikáne zídu na konkláve 7. mája, pochádzajú zo 71 krajín z piatich kontinentov. Najpočetnejšiu skupinu predstavujú…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Scenár jadrovej eskalácie je možný, tvrdí americký viceprezident Vance

Ukrajina nevyhrá vojnu s Ruskou federáciou, ak budú v nadchádzajúcich rokoch pokračovať nepriateľské akcie, ale scenár jadrovej eskalácie je možný,…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na tieto potraviny! Zvyšujú riziko predčasného úmrtia, zistila medzinárodná štúdia

Približne 14 % predčasných úmrtí v Anglicku možno pripísať nezdravým potravinám, čo je najviac spomedzi sledovaných krajín, uvádza The Guardian

29. 04. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Von der Leyenová a Trump sa stretnú v „správnej chvíli“, avizuje Európska komisia

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a Donald Trump sa budú snažiť stretnúť v „správnej chvíli“ – teda keď…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Jindřich Šídlo se mstí za odhalení svého konfliktu zájmů

Publicista Aleš Borovan odhalil ve svém článku závažný konflikt zájmů Jindřicha Šídla, který působí jako novinář a člen Redakční rady…

29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Boj do posledného Ukrajinca pokračuje. Trump Nobelovku za mier nezíska

Ukrajina, 29. apríla 2025 - Ukrajina nie je pripravená na rokovania, nie je pripravená uznať ani stratu Krymu. Zelenskyj nerozumie situácii na…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Dieťa poškodilo v múzeu v Rotterdame obraz za 50 miliónov eur

V múzeu v holandskom Rotterdame poškodilo dieťa cenný artefakt od amerického maliara Marka Rothka. Ako referuje spravodajský web BBC, poškodenie…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Staroveké civilizácie: Fakty, o ktorých ste ešte nepočuli!

Staroveké civilizácie: Fakty, o ktorých ste ešte nepočuli! Pri dnešnom tempe objavov už čoskoro nebudeme mať žiadne záhady na riešenie…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Klaus Schwab sa podľa vyjadrení Mazureka ukázal ako obyčajný šváb

Europoslanec Milan Mazurek na sociálnej sieti informuje, že Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra, odstupuje zo svojej funkcie

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vychytávky, vďaka ktorým bude tvoj život brnkačka

Život je niekedy naozaj ťažký. A možno si ho robíme zložitým úplne zbytočne. Veď existujú vychytávky, ktoré ti ho môžu…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Rubio tvrdí, že Trump sa tento týždeň rozhodne, či bude pokračovať v mierových rokovaniach

Minister zahraničných vecí Spojených štátov amerických Marco Rubio v nedeľu 27. apríla vyhlásil, že Trumpova administratíva sa tento týždeň rozhodne,…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ruský vojenský súd odsúdil obyvateľa ukrajinského mesta Melitopol na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu absolventov leteckej školy.

20:00

Švédska polícia uviedla, že streľba v centre švédskeho mesta Uppsal si v utorok vyžiadala troch mŕtvych. Strelec z miesta činu údajne ušiel na elektrickej kolobežke.

19:58

Nemecká prokuratúra obvinila bývalého asistenta nemeckého politika Maximiliana Kraha zo špionáže pre Čínu. Muž, identifikovaný ako Jian G., podľa vyhlásenia opakovane poskytoval čínskym tajným službám informácie o rokovaniach a rozhodnutiach prijatých v Európskom parlamente a tiež špehoval čínskych disidentov v Nemecku.

19:51

Desiatky ľudí zadržali v Istanbule pre údajné výzvy na zakázané prvomájové protesty na námestí Taksim. Obvinení sú okrem iného z členstva v extrémistických ľavicových organizáciách, informovala v utorok turecká tlačová agentúra Anadolu.

19:48

.

Ukrajinská stíhačka F-16 omylom zostrelila vlastný Su-27 keď poľovali na drony

Ukrajina, 29. apríla 2025 - Začali sa objavovať podrobnosti o včerajšom incidente nad ukrajinskými Čerkasmi, počas ktorého ozbrojené sily Ozbrojených síl Ukrajiny…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

„Pripomínalo to dej sci-fi filmu“

Výpadok elektriny v Španielsku a Portugalsku trval viac ako 8 hodín: powerbanky sa predávali už za 12 500 eur

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Váš malíček odhalí vaše skryté osobnostné črty

Test osobnosti: Váš malíček odhalí vaše skryté osobnostné črty. Čo o vás hovorí váš malíček? Je váš malíček rovnako dlhý…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Trump chce na presadzovanie svojich domácich opatrení použiť aj armádu

Americký prezident Donald Trump v pondelok nariadil ministrovi obrany Petovi Hegsethovi a ministerke spravodlivosti Pam Bondiovej, aby určili, ako by…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kde mizne elektrina? Odhaľujeme tajomstvá vybíjajúceho sa akumulátora

29.4.2025 Redakcia Auto trendy . Zobudili ste sa a auto vás neprivítalo štartovacím vrčaním, ale tichým odmietaním? Ak ste už…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Nalijme si čistého vína…

Pamatujete, jak nám říkali, že v České republice musíme mít příznivé podnikatelské prostředí? Musíme tu mít ty nízké daně, dálnice,…

29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Lipták

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov