cvičenia rieka Aras

NAŽIVO

Izrael odmietol obvinenia Amnesty International, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Pásme Gazy. Hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí pre agentúru AFP povedal, že zo strany AI ide o nepodložené lži, a zdôraznil, že Izrael na civilistov neútočí.

17:09

Výbuch v sklade pri meste Isfahán v strednej časti Iránu si vyžiadal dve obete na životoch a jedného vážne zraneného.

17:00

Britská stanica BBC s odvolaním sa na nekrológ zverejnený ruským ministerstvom obrany v rezortných novinách Krasnaja zvezda uviedla, že ruský generál Jaroslav Moskalik, ktorý zahynul minulý piatok v Balašiche neďaleko Moskvy pri výbuchu nálože nastraženej v aute, bol zodpovedný za monitorovanie situácie vo vojne na Ukrajine a pripravoval o tom podklady pre Putina a ministra obrany.

16:57

Pred 125 rokmi – 30. apríla 1900 sa Havajské ostrovy stali začleneným územím USA.

16:21

Pätica environmentálnych organizácií obvinila Francúzsko, Nemecko a Taliansko z toho, že nezabránili používaniu praktík takzvaného deštruktívneho rybolovu vrátane lovu vlečnými sieťami na morskom dne v chránených oblastiach.

16:20

Halle Berryová a Jeremy Strong budú tento rok členmi poroty na filmovom festivale v Cannes, ktorej bude predsedať Juliette Binocheová, oznámili organizátori podujatia.

15:58

Džihádistickí bojovníci napojení na skupinu Islamský štát pri paľbe z motocyklov na smútočné zhromaždenie počas pohrebu v nigérijskom štáte Borno zabili najmenej 15 ľudí.

15:57

Poľská ministerka zdravotníctva Izabela Leszczynová oznámila, že nespokojný pacient v krakovskej Univerzitnej nemocnici nožom pobodal lekára, ktorý napriek okamžitému zásahu kolegov zraneniam podľahol.

15:56

Z Kourou vo Francúzskej Guyane úspešne odštartovala raketa Vega-C. Do vesmíru vyniesla družicu Biomass.

15:55

Ukrajina a USA budú dnes rokovať o dohode o nerastných surovinách na úrovni vlád a technických tímov, citoval Suspilne zdroj OP.

Podľa neho môže byť dohoda podpísaná „čoskoro“, hoci presný dátum nie je známy.

15:37

Španielsky premiér Pedro Sánchez uviedol, že španielska vláda zriadila komisiu na vyšetrenie príčin masívneho výpadku elektrickej energie, ktorý v pondelok zastihol Pyrenejský polostrov.

15:31

Vietnam pri príležitosti osláv 50. výročia dobytia Saigonu omilostil viac ako 8000 väzňov vrátane 25 cudzincov. V utorok to uviedla vláda.

15:30

Andrzej Duda pred začiatkom neverejnej časti plenárneho zasadnutia Trojmoria uviedol, že preňho má toto podujatie špeciálny charakter, keďže ide o jeho poslednú účasť na summite iniciatívy v pozícii hlavy štátu.

15:29

Francúzsky minister spravodlivosti Gérald Darmanin oznámil zámer upraviť legislatívu tak, aby väzni opäť prispievali na náklady svojho väznenia.

14:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Irán uskutočňuje “masívne” vojenské cvičenia na hraniciach s Azerbajdžanom

Iránska armáda vykonáva rozsiahle vojenské cvičenia na hraniciach s Azerbajdžanom vrátane nácviku prekročenia rieky Aras, ktorá tvorí veľkú časť hranice medzi oboma štátmi, píše Oil Price

cvičenia rieka Aras
Na snímke iránske vojenské cvičenia na rieke Aras
❚❚
.

Cvičenia s názvom “Mocný Irán” sa začali 17. októbra. Presná lokalita nebola špecifikovaná, ale iránske médiá ich umiestnili medzi iránske provincie Ardabil a Východný Azerbajdžan, časť Iránu za riekou Aras od azerbajdžanského regiónu Fuzuli. Jeden z expertov na spravodajstvo z otvorených zdrojov však analyzoval fotografie pontónovej križovatky a umiestnil ju oproti azerbajdžanskej exkláve Nachčivan.

Cvičenia sa konajú v čase, keď Irán zintenzívňuje svoje diplomatické varovania Baku pred zámermi Azerbajdžanu vybudovať nové dopravné spojenie spájajúce azerbajdžanskú exklávu Nachčivan s azerbajdžanskou pevninou, pričom túto trasu Baku nazýva “Zangezurský koridor”. Trasa by viedla pozdĺž arménskych hraníc s Iránom, čo by malo neisté dôsledky pre arménsko-iránsky obchod.

“Irán nedovolí zablokovanie svojej spojovacej trasy s Arménskom a na zabezpečenie tohto cieľa Iránska islamská republika začala aj vojnovú hru v tomto regióne,” uviedol iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amir-Abdollahian v rozhovore pre tlačovú agentúru IRNA 19. októbra. Amir-Abdollahian plánoval 20. októbra navštíviť Arménsko, aby oficiálne otvoril nový iránsky konzulát v Kapane v provincii Sjunik, ktorá hraničí s Azerbajdžanom a Iránom, informovalo arménske ministerstvo zahraničných vecí.

.

Iránske médiá opísali cvičenia ako “masové”. Na fotografiách boli zobrazené dlhé rady tankov a raketových systémov s viacerými raketami. Vojenskí predstavitelia tvrdia, že sily na cvičeniach nacvičovali simulácie výsadkov zo vzduchu, ako aj používanie samovražedných dronov typu, ktorý Rusko nedávno debutovalo na Ukrajine.

Najpozoruhodnejším prvkom cvičenia bol doteraz nácvik prechodu cez rieku Aras pomocou pontónových mostov, čo bolo podľa iránskych médií prvýkrát, čo sily cvičili túto techniku. Rieka Aras tvorí veľkú časť iránsko-azerbajdžanskej hranice, hoci si pravdepodobne vybrali vzácny úsek, na ktorom je severný breh iránskym, a nie azerbajdžanským územím. Na videozázname z cvičenia z 19. októbra bolo vidieť tanky a zásobovacie nákladné vozidlá, ktoré prechádzali cez pontónový most.

Cvičenie naznačuje, že “odhodlanie ozbrojených síl postaviť sa akémukoľvek režimu, ktorý chce prerušiť pozemné spojenie Iránu s Arménskom, je vážne”, napísal na Twitteri iránsky vojenský analytik Hosejn Daliran.

Prichádza v čase, keď napätie v regióne rastie na viacerých frontoch. V auguste, zrejme v reakcii na pravidelné varovania Iránu týkajúce sa koridoru Zangezur, začali azerbajdžanské provládne médiá útočiť na Irán v tejto veľmi citlivej otázke a povzbudzovať početnú etnickú azerbajdžanskú menšinu v krajine, aby sa odtrhla.

V septembri Azerbajdžan zaútočil na rozsiahly úsek arménskej hranice, čo vyvolalo obavy z väčšej invázie. Napätie naďalej pretrváva, pričom v poslednom čase sa zvýšil počet prípadov porušenia prímeria. Irán medzitým sužujú protivládne protesty v celej krajine a zároveň posilňuje svoje spojenectvo s Ruskom prostredníctvom dodávok bezpilotných lietadiel.

.

Po hrozbách infovojny, ktoré pred dvoma mesiacmi podnietili separatizmus, bolo Baku v dňoch od začiatku tohto cvičenia výrazne tichšie. Neobjavil sa žiadny oficiálny komentár a provládne médiá túto správu bagatelizovali. Niektoré médiá prezentovali cvičenie ako prebiehajúce na arménskych hraniciach, iné špekulovali, že skutočným cieľom bolo pravdepodobne Arménsko, pretože útok na Azerbajdžan by mal katastrofálne následky. (Jeden článok v provládnom denníku Musavat bol výnimkou a nezľahčoval záležitosť a označil ju za “veľmi vážnu provokáciu a hrozbu. Iránska strana tým demonštruje, že je pripravená zasiahnuť do územnej celistvosti a suverenity Azerbajdžanu”).

Azerbajdžan však môže len vyčkávať: keď Irán naposledy minulý rok usporiadal na hraniciach s Azerbajdžanom rozsiahle vojenské cvičenia, Baku reagovalo podobne zdržanlivo niekoľko dní, kým prezident Ilham Alijev odpovedal, hoci len rétoricky.

Iránske veľvyslanectvo v Baku vydáva v súvislosti s cvičeniami zmiešané správy. Vydalo vyhlásenie, v ktorom trvá na tom, že cvičenia boli vopred naplánované a že Azerbajdžan bol o nich vopred informovaný, “berúc do úvahy priateľské a bratské vzťahy” medzi oboma krajinami.

Samotný veľvyslanec však poskytol ostrejšie vyjadrenie, keď na Twitteri zverejnil video s cvičeniami na pozadí bojovej hudby a napísal, že sú demonštráciou “pripravenosti Iránu brániť bezpečnosť hraníc krajiny a rozhodnou odpoveďou na akékoľvek hrozby a zásahy krajín a režimov v regióne”.

Zatiaľ čo Teherán už nejaký čas varuje Azerbajdžan pred hrozbami voči Arménsku, v posledných dňoch do svojich vyjadrení zahrnul novú vnímanú hrozbu na Kaukaze: “európsku vojenskú prítomnosť”.

.

Iránsky prezident Ibrahim Raisi sa 13. októbra stretol s Alijevom v Astane a vysoký Raisiho poradca po stretnutí napísal, že iránsky líder “odmietol akúkoľvek zmenu historických hraníc, geopolitiky regiónu a iránsko-arménskej tranzitnej trasy” a že by to “vyvolalo rozhodnú reakciu Iránu”. Dodal však, že Raisi “tiež odmietol európsku vojenskú prítomnosť v regióne pod akýmkoľvek krytím. Povedal, že vnútorné záležitosti nás nebudú odvádzať od strategických záujmov iránskeho národa”.

Zdá sa, že “európska vojenská prítomnosť” je odkazom na novú monitorovaciu misiu Európskej únie, ktorá sa tento týždeň začala rozmiestňovať v Arménsku. Táto misia bude skromná – 40 členov s dvojmesačným mandátom – ale zdá sa, že Irán vystrašila. Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe oznámila, že v dňoch 21. až 27. októbra vyšle do Arménska “hodnotiacu misiu”.

Zdá sa, že cieľ európskej misie (misií) je rovnaký ako cieľ iránskych vojenských cvičení: znížiť obavy z azerbajdžanského útoku na Arménsko. (Jeden azerbajdžanský analytik nepravdepodobne naznačil, že obe strany môžu byť v zhode.)

Ako môže európska prítomnosť v Arménsku zmeniť iránske strategické kalkulácie, sa ešte len uvidí. Arménsko však naďalej počíta s podporou Teheránu. Delegácia poslancov arménskeho parlamentu navštívila 13. októbra Teherán a stretla sa s niekoľkými vysokými iránskymi vládnymi predstaviteľmi vrátane ministra zahraničných vecí Amira Abdollahiana.

“Bol zdôraznený zásadný postoj Iránu, pokiaľ ide o nevyhnutnú potrebu chrániť medzinárodne uznané hranice a územnú celistvosť Arménska a odsúdiť nedávnu vojenskú agresiu podniknutú Azerbajdžanom,” napísal vedúci skupiny, poslanec Gevorg Papoyan.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

Marek Brna

.
.
.

Priama linka: Čo na seba prezradil sám Naď a ako vnímať vyšetrovanie Európskej prokuratúry? Odpovedá generál

Sú vyjadrenia Jaroslava Naďa o monitorovaní ruských agentov a následnom „hraní sa s nimi“ iba vyhláseniami, ktorými sa chce robiť…

29. 04. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Obvinený Bombic ide nakoniec do väzby

Najvyšší súd SR vzal Daniela Bombica, ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby. Dôvodom je obava z pokračovania…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci sa zbláznili! Protesty ľudí už nelákajú a tak prišli s novou absurdnou zámienkou

Platforma Otvorená Kultúra! organizuje v stredu 30. apríla protestné zhromaždenie s názvom Netreba nám Netrebko. Začne sa o 18:00 pred…

29. 04. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Posledný rozhovor Trumpa – veľká rana pre Zelenského

Trump dal jasne najavo, že nemá v pláne dodávať Ukrajine ďalšie zbrane, a to ani v prípade, že sa rozhodne…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia sa vyjadrila k medializovaným správam o obvinení Šeligu

Polícia sa zaoberá prípadom podpredsedu mimoparlamentnej strany Demokrati Juraja Šeligu v rámci prípravného konania. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

29. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Posledné dni výpredaja k Sviatku práce! Doživotná licencia Office 2021 Pro už za 35,24 €! Získajte teraz najlepšiu cenu na kľúče Microsoft!

Zatiaľ čo vy sa trápite s ručným filtrovaním, vaši kolegovia už používajú XLOOKUP na urýchlenie práce s dátami. Kým ostatní…

29. 04. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dostanú sa do nominácie konečne hráči pôsobiaci v KHL? Huliak posiela jasný odkaz adresovaný Šatanovi

Slovenský minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak na sociálnej sieti radil prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavov Šatanovi, ako…

29. 04. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matky s dvomi deťmi v Maďarsku oslobodia od daní z príjmov

Maďarsko schválilo zákon, ktorý oslobodzuje ženy s dvoma alebo tromi deťmi od platenia dane z príjmov. Ide o súčasť úsilia…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Darovali sme Ukrajine vojenskú pomoc protizákonne? Európska prokuratúra začína konať

Jedným z veľkých restov súčasnej vlády je poriadne prešetrenie prípadu darovania vojenskej pomoci Ukrajine za minulých vlád, hlavne v období…

29. 04. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Centrom Londýna otriasol výbuch a elektrickú rozvodňu zachvátil požiar

Výbuch otriasol v utorok centrom Londýna, keď elektrickú rozvodňu vo Westminsteri zachvátil požiar. Informuje o tom web The Mirror

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z kariérneho diplomata, Šimečkova podržtaška

Ivan Korčok, pravá ruka lídra opozičnej strany Progresívne Slovensko Michala Šimečku, chcel rozdúchať vášne medzi Slovákmi a Maďarmi – včera upozornil…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia už poškuľuje po Matovičovi. Hlina: Nie je blbý a má peniaze. Musíte s ním rátať

Opozícia sa musí spojiť a nemôže sa tváriť, že Igor Matovič neexistuje. Povedal to poslanec za stranu Sloboda a Solidarita…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý minister vyzýva Denník N: Prestaňte nazývať Putina novodobým Hitlerom

Bývalý minister Juraj Draxler vyzýva Denník N, aby prestal so špinavou primitívnou kampaňou. „To, čo ste zverejnili k plánovanej návšteve…

29. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Francúzsko zvolalo na dnes zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine

Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Francúzsko zvolalo na dnes zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oxford stratil renomé. Lebo Fico (fejtón)

Nie každá renomovaná zahraničná univerzita si dokáže zachovať svoje dobré meno. Aspoň nie v očiach slovenských červených denníčkov…

29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dočkáme sa novej Národnej nemocnice M. R. Štefánika. Minister predstavil detaily a miesto

V bratislavských Vajnoroch na pozemkoch ministerstva obrany by sa mala vybudovať nová Národná nemocnica Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Na…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Medzi kardinálmi voličmi nového pápeža je najviac Európanov

Kardináli, ktorí sa vo Vatikáne zídu na konkláve 7. mája, pochádzajú zo 71 krajín z piatich kontinentov. Najpočetnejšiu skupinu predstavujú…

29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Aktualizované 29. 04. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Scenár jadrovej eskalácie je možný, tvrdí americký viceprezident Vance

Ukrajina nevyhrá vojnu s Ruskou federáciou, ak budú v nadchádzajúcich rokoch pokračovať nepriateľské akcie, ale scenár jadrovej eskalácie je možný,…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na tieto potraviny! Zvyšujú riziko predčasného úmrtia, zistila medzinárodná štúdia

Približne 14 % predčasných úmrtí v Anglicku možno pripísať nezdravým potravinám, čo je najviac spomedzi sledovaných krajín, uvádza The Guardian

29. 04. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová a Trump sa stretnú v „správnej chvíli“, avizuje Európska komisia

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a Donald Trump sa budú snažiť stretnúť v „správnej chvíli“ – teda keď…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Jindřich Šídlo se mstí za odhalení svého konfliktu zájmů

Publicista Aleš Borovan odhalil ve svém článku závažný konflikt zájmů Jindřicha Šídla, který působí jako novinář a člen Redakční rady…

29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dieťa poškodilo v múzeu v Rotterdame obraz za 50 miliónov eur

V múzeu v holandskom Rotterdame poškodilo dieťa cenný artefakt od amerického maliara Marka Rothka. Ako referuje spravodajský web BBC, poškodenie…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Staroveké civilizácie: Fakty, o ktorých ste ešte nepočuli!

Staroveké civilizácie: Fakty, o ktorých ste ešte nepočuli! Pri dnešnom tempe objavov už čoskoro nebudeme mať žiadne záhady na riešenie…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Klaus Schwab sa podľa vyjadrení Mazureka ukázal ako obyčajný šváb

Europoslanec Milan Mazurek na sociálnej sieti informuje, že Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra, odstupuje zo svojej funkcie

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vychytávky, vďaka ktorým bude tvoj život brnkačka

Život je niekedy naozaj ťažký. A možno si ho robíme zložitým úplne zbytočne. Veď existujú vychytávky, ktoré ti ho môžu…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Rubio tvrdí, že Trump sa tento týždeň rozhodne, či bude pokračovať v mierových rokovaniach

Minister zahraničných vecí Spojených štátov amerických Marco Rubio v nedeľu 27. apríla vyhlásil, že Trumpova administratíva sa tento týždeň rozhodne,…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská stíhačka F-16 omylom zostrelila vlastný Su-27 keď poľovali na drony

Ukrajina, 29. apríla 2025 - Začali sa objavovať podrobnosti o včerajšom incidente nad ukrajinskými Čerkasmi, počas ktorého ozbrojené sily Ozbrojených síl Ukrajiny…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

„Pripomínalo to dej sci-fi filmu“

Výpadok elektriny v Španielsku a Portugalsku trval viac ako 8 hodín: powerbanky sa predávali už za 12 500 eur

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izrael odmietol obvinenia Amnesty International, že pácha genocídu na Palestínčanoch v Pásme Gazy. Hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí pre agentúru AFP povedal, že zo strany AI ide o nepodložené lži, a zdôraznil, že Izrael na civilistov neútočí.

17:09

Výbuch v sklade pri meste Isfahán v strednej časti Iránu si vyžiadal dve obete na životoch a jedného vážne zraneného.

17:00

.

Test osobnosti: Váš malíček odhalí vaše skryté osobnostné črty

Test osobnosti: Váš malíček odhalí vaše skryté osobnostné črty. Čo o vás hovorí váš malíček? Je váš malíček rovnako dlhý…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Trump chce na presadzovanie svojich domácich opatrení použiť aj armádu

Americký prezident Donald Trump v pondelok nariadil ministrovi obrany Petovi Hegsethovi a ministerke spravodlivosti Pam Bondiovej, aby určili, ako by…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kde mizne elektrina? Odhaľujeme tajomstvá vybíjajúceho sa akumulátora

29.4.2025 Redakcia Auto trendy . Zobudili ste sa a auto vás neprivítalo štartovacím vrčaním, ale tichým odmietaním? Ak ste už…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Nalijme si čistého vína…

Pamatujete, jak nám říkali, že v České republice musíme mít příznivé podnikatelské prostředí? Musíme tu mít ty nízké daně, dálnice,…

29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajina má problém. Zákopy protiruskej propagandy dobyl "neexistujúci" hudobný megahit Homay

Ukrajina, 29. apríla 2025 - Jednou z najperspektívnejších možností zničenia alebo vážneho oslabenia Ruska na začiatku špeciálnej vojenskej operácie v…

29. 04. 2025 | 0 komentárov

Pol milióna za členstvo? Donald Trump Jr. zakladá prestížny fanklub pre svojho otca

Donald Trump Jr. spolu s investormi zakladá nový klub pre priaznivcov jeho otca, amerického prezidenta Donalda Trumpa. Má to však…

29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov