Ide predovšetkým o šesť bezpilotných lietadiel Mohajer-6, ktoré majú dolet približne 200 km a pod každým krídlom nesú dve rakety. Ako aj 12 bezpilotných lietadiel Shahed 191 a 129, ktoré tiež nesú rakety vzduch-zem.
Uvedené modely, na rozdiel od Shahedov, ktoré už používajú Rusi, nie sú kamikadze. Majú strieľať na cieľ a vrátiť sa na základňu. Lietajú vyššie ako drony kamikadze.
Mohajer-6, ktorý Rusko dostalo v novembri, môže zostať vo vzduchu šesť hodín a funguje na elektrickú energiu. Môžu niesť 40-kilogramové bomby a sú vybavené vysoko presnými zobrazovacími a navádzacími systémami.
Shahed-129 nesie najviac 60 kg záťaže, ale vo vzduchu vydrží len štyri hodiny, zatiaľ čo Shahed 191 so 70 kg môže letieť päť hodín.
Obe lietadlá údajne lietajú s upraveným motorom pôvodne vyrobeným v Nemecku. Podľa zdrojov Rusko oceňuje schopnosť iránskeho dronu prekonať rušiace systémy.
Podľa zdrojov sa väčšina dronov prepravovala po Kaspickom mori na iránskych lodiach, z ktorých sa drony prekladali na ruské vojenské lode. Ostatné bezpilotné lietadlá boli prepravené nákladnými lietadlami.
Ruské vojenské periodiká nedávno informovali, že sa zvýšil počet letov vojenských dopravných lietadiel z Iránu do Ruska. Noviny uviedli, že Irán vyslal do Moskvy 54 technikov, aby upravili a udržiavali bezpilotné lietadlá.
Drony boli vyrobené vo vojenskej továrni v meste Isfahán, na ktorú 28. januára zaútočil údajný izraelský dron.