Neskôr Pentagon uviedol, že nezahynul príslušník americkej armády, ale zahynul americký občan, ktorý bol dodávateľom pre americké ozbrojené sily. Podľa Pentagonu ďalší zranení neboli Američania, ale Iračania, ktorí pracovali pre americkú armádu. Či tým chceli Američania zdôrazniť že smrť proamerických Iračanov je prijateľnejšia ako smrť Američanov, nevedno.
Američania zaistili aj miesto, z ktorého na americký opevnený bod v Kirkúku neznámi útočníci vystrelili raketu zem-zem. Útokov voči Američanom v Iraku v poslednom období pribúda, vrátane útokov v “zelenej zóne Bagdadu”, kde sú umiestnené vládne budovy a veľvyslanectvá cudzích štátov. Najviac útokov smeruje na americkú ambasádu, čo vyvolával obavy členov amerického diplomatického zboru v Bagdade.
Iračania sú evidentne nevďační, Američania im priniesli slobodu a demokraciu, v Abu Ghraib ukázali Iračanom akým smerom sa môže uberať reforma irackého väzenského systému a tajnej polície, rastu sympatií sa však Američania v Iraku napriek všetkému nedočkali.
O tortúrach v irackej väznici Abu Ghraib, pomerne drsne a otvorene píše aj wikipédia. Časť amerických sadistických vyšetrovateľov, ktorí brutálne mučili Iračanov vo väzení Abú Ghraib už dávnejšie odsúdili.