Bratislava 14. februára 2021 (HSP/Foto:Pixabay)
Na ministerských tlačovkách počúvame, že ide o ošiaľ z Ivermektínu a eufória je prehnaná. MUDr. Juraj Mesík si myslí, že je tu strach z Ivermektínu, lebo lekári ešte nemajú s ním skúsenosť. Ibaže by to nebolo len o tom
Mesík poukazuje na iracionálny strach z predávkovania vitamínu D3, čoho sa stále boja lekári a ministerskí úradníci: „V krajine, kde máme masovo rozšírený hlboký deficit vitamínu D v krvi populácie žije národ v čulom strachu z veľmi zriedkavej hypervitaminózy D.”
No keď ide o antibiotiká, tam zas strach nemáme, hoci by sme mali mať. Lekári vedia, že antibiotiká oslabujú a poškodzujú imunitu a to aj v súvislosti s COVID, načo upozornil pred pár dňami hlavný patológ MUDr. Michal Palkovič. Vo videu pre denník N uviedol, že zomiera čoraz viac pacientov po dlhej liečbe Covidu na zápaly čriev, lebo im lekári pri liečbe podávaním antibiotík rozvrátili črevnú mikroflóru.
Mesík na sociálnej sieti dodáva: „Inými slovami vedľajší účinok podávania antibiotík u časti pacientov s covidom je smrť pacienta na vredový zápal čriev. Tie antibiotiká lekári pacientom podávajú bez bázne a hany, hoci dobre vedia, aké vážne majú antibiotiká vedľajšie účinky – vrátane smrteľných. Antibiotiká poznajú – a tak sa ich neboja. Boja sa rádovo bezpečnejšieho – ale im neznámeho – ivermectinu! Ono sa to zmení – ale až keď si kritické množstvo lekárov ivermectin “ohmatá” a získajú s ním vlastnú skúsenosť. Čím rýchlejšie to bude, tým menej bude aj tých, čo zomierajú na vedľajšie účinky antibiotík!”
.
Minister Krajčí schválil použitie 5 000 ks balenia lieku Ivermectin na terapeutické použitie pre nemocnice 26.1. na polroka. Liek úspešne používajú v boji proti COVID chudobné krajiny. Existuje viac ako 59 klinických štúdií, ktoré preukázali jeho efektívnosť, že až o 80% zľahčuje priebeh pri včasnom použití. To však ministerstvo znemožnilo, keďže tento lacný liek ide primárne do nemocníc.
Lenže ešte 17.12. schválil minister aj ďalší neregistrovaný liek na klinické použitie pre prevenciu a liečbu COVID-19 – Polyoxidonium. Ide o liek firmy Petrovax, ktorý klinicky testuje a chce predávať na liečbu COVID-19 najbohatší Rus Vladimír Potanin. A klinické skúšky lieku pre COVID v Košiciach zastrešuje Prof. Pavol Jarčuška v Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Azda preto je pre média taký skeptický o Ivermektíne, keď zrejme on vsadil na iného koňa.
MUDr. Michal Piják ešte pred COVID pandémiou uviedol Polyoxidonium ako príklad skorumpovanej medicíny v slovenskom zdravotníckom absurdistane. „Cena lieku je 95,- Eur, pacient dopláca 23,75 Eur, zvyšok hradí poisťovňa. Tento liek si v lekárni v Rusku kúpite za priemernú cenu 23,25 Eur voľnopredajne. Komu teda zdravotná poisťovňa hradí ten zvyšok 71,25 Eur?”
Ak sa teda náhodou s COVIDom dostanete do nemocnice v Košiciach, môžete sa stať účastníkom v klinickej skúške, pre čo by ste však mali dať svoj informovaný súhlas. Vzhľadom na chápanie dobrovoľnosti v dnešnej dobe, aj u pána prof. Jarčušku, ktorý pred pár mesiacmi vyzýval k povinnému očkovaniu experimentálnou vakcínou, treba si dať veľký pozor na dodržiavanie základného ľudského práva na informovaný súhlas v medicínskych výskumoch.
Jana Ray Tutková