Sudca Varga bol v Čechách odsúdený za trestný čin, keď pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu. Ministri Žitňanská a potom Borec mu mali okamžite pozastaviť výkon funkcie sudcu, no neurobili to a nechali ho ďalej pojednávať, keďže išlo o sudcu z portfólia „sorošovských sudcov“, ako sa vyjadril Harabin.
Keď došlo na Najvyšší súd dovolanie pre kauzu, ktorú na okresnom súde pojednával práve tento nezákonný sudca, tak sa Harabinov senát nezaoberal meritom veci, ale vec zrušili z dôvodu, že sudca Varga odsúdením za trestný čin stratil atribúty sudcu a taký sudca nemôže pojednávať. Takže rozhodli že vec musí pojednávať nový sudca.
Minister Borec až po tomto rozsudku konečne sudcu Vargu odvolal. Následne sa na Harabinov senát spustila mediálne šikana, známa pod mainstreamovým názvom: „Harabin pustil na slobodu sexuálneho devianta.“
Denník SME napísal: V roku 2015 podala šéfka Najvyššieho súdu Daniela Švecová návrh na disciplinárne potrestanie Harabina a ďalších dvoch sudcov, pretože sa podľa nej dopustili závažného disciplinárneho previnenia Svojvoľne rozhodovali v rozpore s právom a na slobodu sa preto dostal deviant Milan M., čím došlo podľa Švecovej k celospoločenskému ohrozeniu.
Realita, ale bola úplne iná. Harabinov senát rozhodoval o Milanovi M., ktorý bol obvinený z krádeže a nie za sexuálny delikt. Skutok, pre ktorý bol médiami označený ako deviant, totiž spáchal o desať rokov skôr a na slobode bol celý čas. Jednalo sa o Róma z osady, ktorý obchytával svoju sestru. Trestné stíhanie voči nemu bolo vtedy zastavene, lebo v čase spáchania skutku nemal ešte 15 rokov. Harabinov senát rozhodoval o jeho dovolaní v prípade krádeže vlámaním, ktorú deviant spáchal o 10 rokov neskôr po predchádzajúcom čine. V tomto prípade advokát namietal, že na okresnom súde rozhodoval sudca Varga, ktorý mal byť vylúčený, lebo bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin. Harabinov senát preto Okresnému súdu Veľký Krtíš p r i k á z a l, aby vec v potrebnom rozsahu znova prerokoval a rozhodol, pretože skutočnosť, že vo veci rozhodoval sudca právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, ktorý mal byť vylúčený z vykonávania úkonov trestného konania, urobilo celé konanie na súde prvého a druhého stupňa nezákonným.
Páchateľ bol napokon za krádež odsúdený, ale už zákonným sudcom.
Predsedkyňa Najvyššieho súdu Švecová podala vtedy na všetkých troch členov senátu disciplinárny návrh. V konaní proti sudcovi Dohňanskému vystupoval jeho kolega zo senátu Harabin ako jeho obhajca a disciplinárne konanie voči nemu bolo zastavene. Harabin si tak vylepšil skóre už na 15:0. O disciplinárnom konaní neinformovali, ani sa ho už nezúčastnili žiadne mainstreamové médiá.
Harabin o tom informoval vo vysielaní na Infovojne, kde sa vyjadril aj k spolupráci národných strán.
Na túto tému uviedol, že Kotleba nie je jeho nepriateľom, ani nepriateľom strany Vlasť, a že keď budú v parlamente tak budú úzko kooperovať. Za nepriateľov označil strany súčasnej ultraliberálnej opozície, ktorý nazval blok za úchylákov.
Za najväčšiu obludnosť považuje to, že do tohto bloku sa zaradilo aj KDH na čele s Hlinom. Harabin chce ísť do parlamentu a priamo sa podieľať na vláde a smerovaní štátu v hodnotových otázkach, nie ostať v parlamentnej izolácií ako ĽSNS.
Kotlebove výčitky, že chce spolupracovať zo Smerom a SNS vysvetlil, že chce s nimi spolupracovať práve na hodnotových otázkach, nie na kradnutí. Poukázal tiež na určité pokrytectvo zo strany ĽSNS, ktorá zo Smerom rokovala ohľadom pretlačenia Fica na ústavný súd, či spoločne hlasovania v parlamente. Harabin vysvetlil, že ak by už hlasoval zo Smerom ako ĽSNS, tak by to aspoň zobchodoval, napríklad za vypovedanie Istanbulského dohovoru, ktorý má pre existenciu rodiny prioritu.
Pre Vlasť bude ťažké rokovať so Smerom a SNS, ale aj v týchto stranách sú predsa normálni ľudia z pohľadu hodnotového. Nedá sa predsa predpokladať, že strany Vlasť a ĽSNS získajú 51%. To sa nedá, tak je prirodzené, že už dopredu hľadáme prirodzených politických partnerov.
Harabin tiež oznámil, že nemôže za to, že každá relevantná politická strana vylučuje ĽSNS z povolebnej spolupráce. Strana Vlasť chce preto vtiahnuť ĽSNS na platformu tých strán, ktoré by mohli byť súčasťou bloku normálnych strán. ĽSNS by sa preto mala modliť, aby sa Vlasť dostala do parlamentu, lebo inak ostanú v izolácií už na večnosť, uviedol v relácií Harabin.
Pavol Novák